Karadağ’da Saç Ekimi İşleminin Maliyeti Ne Kadardır?

Saç ekimi yaptırmak isteyen kişiler hem kalite hem de uygunluk açısından alternatif yollar araştırmaktadır. Karadağ’da saç ekimi işleminin nasıl yapıldığını, hangi yöntemler kullanıldığını, maliyetini merak edenler için detaylı bir şekilde anlatmaya çalıştık.

Karadağ’da Saç Ekimi

Karadağ güneydoğu Avrupa’da bulunan ve Hırvatistan, Bosna Hersek, Kosova, Arnavutluk ile sınır komsusudur. Ayrıca Adriyatik Denizi’ne kıyısı bulunmaktadır. Karadağ’ın yaklaşık olarak nüfusu 622 bin civarıdır. Karadağ’ın en büyük şehri Podgorica’dır. Aynı zamanda başkentidir. Para birimi olarak da Euro kullanılmaktadır.

Son yıllarda saç ekimi için alternatif yollar ararken Avrupa ülkesi olan Karadağ’ı araştırmaya başladılar.

Karadağ Saç Ekimi Maliyeti 2023

Karadağ’da saç ekim prosedürünün maliyetinin hesaplanması için birçok ayrıntıya dikkat edilir. Uygulanacak işlem türü, saç dökülmesinin boyutu, işlemi yapacak olan doktorun deneyimi ve nitelikleri, işlemin nerede yapılacağı gibi faktörlere bağlı olarak fiyatlandırma değişiklik göstermektedir. Karadağ’da saç ekim işlemi maliyeti ortalama bir seviyededir. Tabii ki de seçtiğiniz kliniğe göre de fiyatlandırma değişebilmektedir. Bu nedenle Karadağ’da saç ekim işlemi yaptırmayı düşünüyorsanız klinikleri ve sunmuş olduğu hizmetleri dikkatlice araştırma ve bu şekilde karar vermek doğru bir davranış olacaktır.

Karadağ’da Medikal Turizm

Karadağ küçük bir ülke olması nedeniyle ekonomisi de oldukça küçüktür. Son yıllarda daha çok gelişmiş olsa bile Karadağ uluslararası standartlara göre zengin bir ülke olarak kabul edilmemektedir. Özellikle çevre ülkelere kıyasla daha düşük ekonomik düzeye sahip bir ülkedir. Karadağ’ın ekonomisine fayda sağlayan hizmetleri tarım, ormancılık, balıkçılık, turizm, imalat gibi sektörlerdir. Karadağ sağlık turizminde çok gelişmiş bir ülke olmamakla birlikte sunmuş olduğu hizmetler de sınırlıdır. Bu nedenle Karadağ da yaşayan birçok kişi de saç ekim işlemi için çoğunlukla farklı alternatifler aramaktadır.

Karadağ’da Saç Ekimi Klinikleri

Klinik azlığı nedeni ile saç ekimi konusunda Karadağ’da çok fazla alternatif bulunmamaktadır. Çoğunlukla saç ekim işlemleri Karadağ’ın başkenti Podgorica’da yoğunlaşmıştır. Kliniklerin sayısının yetersiz olması nedeniyle saç ekim işleminde bekleme süresi de oldukça fazladır. Ayrıca klinik azlığı fiyatları yüksek olmasına sebep olmaktadır. Karadağ yeteri kadar gelişmiş bir ülke olmadığı için kaliteli hizmet alabilmek oldukça güçtür.

Türkiye de Karadağ’ın aksine çok sayıda klinik bulunmaktadır. Klinik sayısının çok olmasından dolayı oluşan rekabet fiyatların uygun olmasını sağlamaktadır. Türkiye Avrupa standartlarında saç ekim hizmetini çok uygun fiyatlara yapmaktadır.

Saç Ekimi İçin En Ucuz Ülke Hangisidir?

Saç ekim işlemi estetik bir operasyon olduğu için sigorta kapsamına alınmadığını unutmamakta fayda var. Sigorta kapsamına alınmayan bu cerrahi işlemde bütçe planlaması yapılırken dikkatli olunması gerekir. 

Saç ekim işleminin fiyatlandırma politikası ülkeden ülkeye değişiklik göstermektedir. Bu fiyatlandırma farkının birçok nedenleri vardır.  Bazı ülkeler dünya genelinde hem saç ekim işleminde hem de diğer tıbbi prosedürlere daha uygun hizmet vermektedir. Bu ülkelerden bazıları Türkiye, Hindistan ve Tayland’tır. Fakat bu ülkelerden Türkiye Avrupa standartlarında saç ekim hizmeti sunmaktadır.

İnsanlar Saç Ekimi İçin Neden Türkiye’ye Gidiyor?

Türkiye’de sağlık hizmetleri dünyadaki diğer ülkelere nazaran daha ekonomiktir. Ayrıca son yıllarda Türkiye sağlık turizminde ön plana çıkmaktadır. Saç ekimi ise sağlık turizminde en çok tercih edilen estetik cerrahi operasyonlarından biridir. Her yıl on binlerce kişiyi saç ekim işlemi için Türkiye de ağırlamaktayız. 

Türkiye saç ekim işleminde bir dünya markası olmayı başarmıştır. Bunun ilk sebebi fiyatların uygun olması olarak düşünülse de aslında yapılan işin kalitesi de oldukça etkilidir. Türkiye saç ekim işlemini en iyi yapan ülkelerden biridir. Özellikle son iki yıldır saç ekimi için Türkiye’ye gelen hastaların çoğu fiyattan dolayı gelmediklerini, bu zamana kadar yapılmış olan başarılı işlemleri gördükleri için geldiklerini dile getirmektedir. Hastalara bu güveni verebilmiş olmak Türkiye için bir gurur kaynağıdır.

Aslında hiç bilmedikleri bir ülkeye saç ekimi işlemi almak için gelen hastalarımızı anlıyor ve rahat etmeleri için elimizden gelen her şeyi yapıyoruz. Öncelikle hastalarımızı havalimanında karşılıyor ve şehir merkezine yakın beş yıldızlı otellerde konaklamalarını sağlıyoruz. Türkiye’ye geldikleri andan itibaren geri dönüş yapana kadarki süreçte tercüman arkadaşlarımızın her konuda hastalarımıza yardımcı olmalarını sağlıyoruz. 

Sizde Avrupa standartlarında saç ekim işlemini uygun fiyata yaptırmak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Yurtdışında Ucuza FUE Saç Ekimi İşlemi Nasıl Yapılır?

Günümüzde FUE saç ekim yöntemi ile etkili sonuçlar alınan ve ağrısız bir işlem gerçekleştirilmektedir. FUE yöntemi ile saç ekim işleminde oldukça başarılı olan Türkiye bu işlem için en çok ziyaret edilen ülke konumundadır.

Saç ekim ücretleri ülkeden ülkeye değişiklik göstermektedir. FUE yöntemi ile saç ekim ameliyatında Türkiye diğer ülkelere kıyasla daha uygun fiyatlıdır. Saç ekim işleminde Türkiye’yi tercih ederek sizde önemli ölçüde tasarruf etmiş olursunuz.

Türkiye her yıl dünyanın dört bir köşesinden binlerce hastaya kalıcı çözümler sunarak ağırlamaktadır. Türkiye’ye bir çok ülkeden saç ekim işlemi için talep gelmektedir. Saç ekimi için en çok talep aldığımız ülkeler şu şekildedir;

 • Birleşik Krallık
 • İrlanda
 • Kanada
 • İran
 • Irak
 • Katar
 • Birleşik Arap Emirlikleri
 • Malezya
 • Singapur
 • Hollanda
 • Almanya 

İstanbul’da Saç Ekiminin Ortalama Maliyeti Ne Kadardır?

İstanbul’da saç ekim maliyeti, yapılan işlem türü ve işlem sayısına göre değişiklik göstermektedir. İstanbul’da her şey dahil paket sayesin hem ekstra bir ücret ödemezsiniz hem de İstanbul’un tarih kokan sokaklarının ve tarihi yerlerin tadını çıkarabilirsiniz. Üstelik her şey dahil paketlere ulaşım ve konaklama masrafları da dahildir.

Saç ekim işlemi ücretleri tedavi türü ve kliniğe göre değişiklik gösterdiği gibi işlem yapılacak şehre göre de fiyatlar değişir.

Türkiye’de Hangi Saç Dökülmesi Tedavileri Mevcuttur?

Günde ortalama 50 ile 100 tel saç dökülmesi normal olarak karşılanırken bu sayının üzerindeki saç dökülmesi anormal bir dökülme olarak kabul edilmektedir. Saç dökülmesini önlemek için uygulanan bir çok farklı yöntem vardır. Saç dökülmesinin önüne geçilemiyorsa yapılacak işlem saç ekimidir. Türkiye’de yaptırabileceğiniz tedavilerden bazıları şu şekildedir;

 • MPB tedavisi
 • FAGA tedavisi
 • FUT saç ekimi
 • FUE saç ekimi
 • DHI saç ekimi
 • Sakal ekimi
 • Bıyık ekimi
 • Kaş ekimi
 • Kirpik ekimi 
 • Sakal şekillendirme
 • Bıyık şekillendirme
 • Saç çizgisi düzeltmeleri  
 • Saç derisine vitamin enjeksiyonları
 • Tıraşsız saç ekimi

Sakal ve Saç Ekimi Türkiye

Sakal ekim işlemi de saç ekim işlemi gibi uygulanmaktadır. Donör bölgeden alınan köklerin sakal bölgesinde gerekli alana ekilme işlemine sakal ekimi denir. Sakal ve bıyık ekimi estetik kaygıları olan erkekler için oldukça popüler bir yöntemdir.

Türkiye saç ekim işleminde olduğu gibi sakal, bıyık, kaş ve kirpi ekiminde de dünyaya kendini kanıtlamayı başarmıştır.

Türkiye’de Kadın Saç Ekimi

Saç dökülmesi ya da kelleşme sadece erkeklerde görülen bir problem değildir. Kadınlarda da saç dökülmesi oldukça sık karşılaşılan bir durumdur. Saç ekim işlemi cinsiyet fark etmeksizin ihtiyaç duyan herkese uygulanabilir. Kadınlarda saç ekim işlemi de aynı erkeklerde yapıldığı şekilde yapılmaktadır.

Türkiye uzman doktorları ile kadın saç ekim işleminde de oldukça popüler bir ülkedir.

Saç Ekimi Kalıcı mı?

Saç ekim işlemi dünya çapında saç dökülmesine ve kellik problemine kalıcı bir çözüm olarak kabul edilmektedir. Saç ekim işleminde kişinin kendi dökülmeye karşı dirençli saç kökleri kullanılır. Dökülme karşı dirençli olan bu saç kökleri uzayarak yeni saç oluşumunu sağlar. Şunu belirtmekte fayda var. Ekim sonrası ekilen saçların hepsi kalıcı değildir. Küçük bir yüzdesi dökülebilmektedir. Bazı kişilerde ise istenmeyen sonuçlar ve istenmeyen dökülmeler olabilmektedir.

Saç ekim işleminden sonra  işlem yapılmayan saç derisindeki saçlar dökülmeye devam edebilir. Bunun önüne geçebilmek için de mutlaka ek prosedürler uygulanmalıdır.

Saç ekim işlemi deneyimli cerrahlar tarafından yapıldığı sürece bir çok kişi için saç dökülmesine etkili ve kalıcı bir çözümdür. Hastanın da bu kalıcılığı sağlamak için işlem sonrası talimatlara uyması gerekir. 

Saç Ekimi Operasyonu Ne Kadar Sürer?

Saç ekim işlem süresi uygulanacak yönteme ve alanın büyüklüğüne göre değişiklik gösterebilir. Ortalama bir saç ekim işlemi 6 ila 8 saat arasında sürmektedir. Ayrıca hastadaki problemin boyutuna göre işlem tek seansta da bitebilir bir kaç seansta sürebilmektedir. Net bilgi muayene sırasında belli olacaktır.

Türkiye Avrupa standartlarında saç ekim işlemini oldukça uygun fiyatlara yapmaktadır. Türkiye’de saç ekim işlemi yaptırmak istiyorsanız bizimle iletişime geçebilirsiniz. 

Bizimle iletişime geçerek ayrıcalıklardan faydalanabilirsiniz.

 • En iyi fiyat garantisi
 • Gizli ödemelerle asla karşılaşmazsınız.
 • Ücretsiz VIP Transferler ( Havalimanından – Otele ya da Kliniğe )
 • Paket fiyatlarına konaklama dahildir.

4 thoughts on “Karadağ’da Saç Ekimi İşleminin Maliyeti Ne Kadardır?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir