Kaplamalar Macaristan Maliyeti

Macaristan kaplamalar tedavilerinde başarılı olan bir ülkedir. Elbette başarısız klinikler de mevcuttur. Ancak ücretler oldukça yüksektir. Macaristan ve komşu ülkelerin konumu göz önüne alındığında, Macaristan’da alınan tedavilerin pek uygun ücret sağlamadığı fark ediliyor. Çünkü daha uygun fiyatlı tedaviler sunan Macaristan’a yakın ülkeler var.

Bu nedenle diş tedavileri için Macaristan’a seyahat etmek pek mantıklı görünmüyor. Yine de Macaristan’da tedavi görmek istiyorsanız, uygun ücretli bir klinik bulmakta zorlanmanız mümkün. Çünkü aynı kalitedeki tedavileri çok daha yüksek fiyatlara alacaksınız. Kompozit kaplamalar için en az 250 Dolar, E max porselen kaplamalar için en az 370 Dolar, Laminant kaplamalar 280 Dolar, Tam kaplama seti 5900 Dolar gibi yüksek ücretleri vardır. 

kaplamalar
Kaplamalar Macaristan Maliyeti 1

Macaristan’da Kaplama Türleri

Porselen kaplamalar: Porselen, kaplamalar için en yaygın kullanılan malzemedir. Dişlerin orijinal rengindedirler ve kişiye özeldirler. Ayrıca 10-15 yıl dayanırlar. Porselen kaplamalar seramikten yapılır ve kompozit kaplamalardan daha leke tutmaz. Porselen kaplamalardan önce diş hekiminiz kalan sağlıklı diş yapısını en az 0,5 mm renk düzeltir ve şekillendirir. Doğal diş daha sonra yapışkan bir malzeme ve porselen bir kabuk ile değiştirilir. Dişte çok koyu renklenmeler varsa opaklar kullanılabilir. Hasta 15’ten fazla farklı porselen tonu arasından seçim yapabilir.

Kompozit kaplamalar: Kompozit reçine kaplamalar, porselen kaplamalara kozmetik bir alternatiftir. Diş rengindeki dolgular için kullanılanla aynı malzemeden yapılırlar. Kompozit kaplamalar porselen kaplamalardan biraz daha ucuzdur. Genellikle hazırlanmaları hızlıdır, bu da bir günlük tedavi seçeneği oldukları anlamına gelir. Direkt kompozit kaplamalar (kompozit yapıştırma) diş laboratuvarında değil dişlerin üzerine oyulmaktadır.

Aydınlatıcılar: Lumineers, ultra ince (0,2 mm) ve yarı saydam bir markadır. Doğal diş minesinin şeklini ve rengini porselen kaplamalardan bile daha iyi taklit ederler. Lumineerler o kadar incedir ki diş küçültme veya yeniden şekillendirme gerektirmezler. Porselen kaplamalarda 10-15 yıl olan dayanıklılıkları 20 yıldan fazladır. Rahat olmalarına rağmen, geleneksel kaplamalardan daha yüksek ufalanma şansları vardır ve bu da genellikle daha kısa bir kullanım ömrüne neden olur.

dis kaplama fiyatlari
Kaplamalar Macaristan Maliyeti 2

Damak kaplamaları: Damak kaplamaları genellikle arka dişleri restore etmek için kullanılır. Ancak palatal kaplamalar, ön dişleri restore etmek için kullanılan özel bir damak kaplama türüdür. Ön dişlerde damak hasarının nedenleri arasında underbite, bruksizm ve diş erozyonu yer alır.

Çıkarılabilir Kaplamalar: Çıkarılabilir kaplamalar daha az cerrahi işlem gerektirir, kalıcı değildir ve geleneksel kaplamalardan daha ucuzdur. Alt ve üst kalıplar şeffaf plaklara benzer şekilde hastanın dişlerinden yapılır ve istenildiği zaman çıkarılabilir. Kompozit ve porselen kaplamalar uzun ömürlü olmalarına rağmen 5-15 yıl dayanma garantileri yoktur. Geçici kaplamalar olarak da bilinen kalıcı kaplamalar, diş hekimlerinin diş minesinin bir kısmını çıkarması gerektiğinden geri döndürülemez. Çıkarılabilir kaplamalar diş çekimi gerektirmez.

 Macaristan’da Hazırlık Dışı Kaplamalar

Dişleriniz iyi durumdaysa, hazırlıksız kaplamalar Macaristan’da doğrudan yapıştırılabilir. İşlem çok az cerrahi işlem gerektirir. Diş hassasiyetine neden olmaz ve anestezi gerektirmez. Pratik nedenlerle geçici düzeltmeler gerekli olmasa da genellikle nihai düzeltmelerden sonra sonucun estetik olarak ne olacağını göstermek için kullanılırlar. İlk muayeneden son kaplamaya kadar tüm prosedür sadece birkaç seansta tamamlanabilir. Bu prosedür sadece daha az cerrahi tedavi gerektirmekle kalmaz, aynı zamanda orijinal diş bozulmadan kaldığı için geri döndürülebilir. Bu prosedür aynı zamanda geri dönüşümlüdür. Ancak, kaplamalar diş minesi ile güçlü bir bağ oluşturduğundan, bunları çıkarmak her zaman kolay değildir. Hatta geri dönüşümsüzdür. 

dis kaplama
Kaplamalar Macaristan Maliyeti 3

Macaristan’da Kaplama Tedavisi Nasıl Çalışır?

Macaristan’ da diş kaplama müdahaleleri nispeten hızlı ve çok az cerrahi işlem gerektirir. Dişlerinizin rengine ve istenen sonuca bağlı olarak kaplamalar birçok farklı tonda mevcuttur. Doktorunuz ile ne istediğinizi konuşursunuz. Daha sonra size uygun diş kaplama tedavisini seçer ve işleme başlar. İşlemler bazen bir iki gün sürebilir. 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir