Kaplamalar Frankfurt’ta Ne Kadara Mal Oluyor?

Kaplamalar, kozmetik görünümlerini iyileştirmek için ön dişlere (kesici dişler, köpek dişleri ve küçük azı dişleri) ince bir seramik filmin yapıştırıldığı bir periodontal prosedürdür. Arka dişlerde kaplamalar kullanılmaz; bunun yerine bir inlay, onlay veya overlay kullanılır. Diş hekimleri, dişlerin doğal bütünlüğünü korudukları için kaplamaları tercih ederken, beyazlatma veya tartar diş minesini şiddetli bir şekilde değiştirebilir. Diş rengini ve şeklini ve ayrıca hiza bozukluklarını (örtüşmeler, diş aralığı) düzeltirler. Kısacası, diş estetiği söz konusu olduğunda diş kaplamaları rakipsizdir. Kaplamalar, dişe sıkıca yapışan gofret inceliğinde, neredeyse şeffaf kaplamalardır. Kaplamalar solmaya karşı dayanıklıdır ve doğal görünür. Genellikle seramikten yapılırlar ve diş hekiminiz tarafından dişleriniz için özel olarak tasarlanır, uzman bir laboratuvarda üretilir ve daha sonra dişlerinize kalıcı olarak yapıştırılır. Almanya’da diş tedavisi Frankfurt aralarında en pahalılarındandır. Frankfurt’ta fiyatlar, kompozit kaplamalar 80 Euro’dan, Geleneksel kaplamalar 400-900 Euro’dan, zirkonyum kaplamalar ise 350 – 400 Euro’dan başlamaktadır. 

Ne Tür Kaplamalar Var?

Bağlantı yöntemi, kalınlık ve malzeme bakımından farklılık gösteren farklı kaplama türleri vardır. Bunlar; Konvansiyonel Kaplamalar, hazırlıksız kaplamalar veya lumineerler, geleneksel kaplamalar, plastik veya kompozit kaplamalar vardır. 

1. Konvansiyonel Kaplamalar

Geleneksel kaplamalar 1 mm kalınlığında tam seramikten yapılmıştır. Diş laboratuvarı, her diş için ayrı ayrı seramik kabukları üretmek için bir diş ölçüsü kullanır. Profesyonel, kaplamanın çok doğal görünmesi için rengi ve kalınlığı tam olarak diğer dişlere göre ayarlar.

2. Hazırlıksız Kaplamalar veya Lumineerler 

Klasik kaplamalarla karşılaştırıldığında, hazırlıksız kaplamalar yalnızca 0,3 ila 0,6 mm inceliğindedir. Lumineers, ABD’den özel bir hazırlıksız kaplama markasıdır. Lumineers bir ABD laboratuvarında üretilir ve mükemmel kalite ve dayanıklılık ile karakterize edilir. 

3. To-Go Kaplamalar

Veneers-to-Go’, diş hekiminizi ziyaret etmeniz yeterlidir. Burada diş hekimi hiçbir ölçü almaz, ancak doğrudan dişlere uygulanan standartlaştırılmış kabukları kullanır. Kaplamalar ya seramikten ya da plastik ve seramik karışımından yapılır. Bu tip kaplamalar özellikle ön diş bölgeleri için uygundur.

dis kaplama 1
Kaplamalar Frankfurt’ta Ne Kadara Mal Oluyor? 1

4. Kompozit Kaplamalar

Kompozit kaplamalar ise plastikten yapılmıştır. Hasta geleneksel veya hazırlıksız kaplamaları tercih ettiyse, diş laboratuvarının bireysel kaplamaları üretmesi biraz zaman alır. Bu nedenle kompozit kaplamalar, son kaplama uygulanana kadar geçici bir çözüm olarak hizmet eder.

Frankfurt’ta En İyi Diş Hekimleri?

Frankfurt’ta kaplamalar yaptırmak için çok deneyimli, eğitimli, güvenilir diş hekimleri vardır. Fakat diğer Avrupa ülkelerine göre hizmet karşılığı fazla ücret isteyebilirler. Bu yüzden Frankfurt’ta diş hekimi ararken fiyat araştırmasını doğru yapmak gerekir. Daha uyguna diş hekimi bulmakta zorlanabilirsiniz.

Kaplamalarla Tedavi Halen Nerelerde Mümkün?

Kaplamalar yaptırmak için Avrupa’da birçok ülke bulunmaktadır. Bunlar; Ukrayna, İspanya, Birleşik Krallık ve Türkiye. 

Ülkenin genel fiyat politikası gereği, Ukrayna’da diş kaplama ücretleri Amerika Birleşik Devletleri’nden 4 kat, İspanya, Almanya, İtalya ve diğer Avrupa ülkelerine göre 2-3 kat daha ucuzdur. Sonuç olarak, sağlık turizminde Ukrayna uygun fiyatlı kaplamalar için en iyi yerlerden biri olabilir.

İspanya’da ise porselen kaplama ücretleri 500 dolar 650 dolar arasında değişiyor. Bu yeterince maliyetli bu yüzden diş kaplaması yaptırmak için sağlık turizmi yapan uluslararası hastalar için yeterince nitelikli bir ülke değil.

İngiltere’deki hastalar ise ucuz diş kaplama hizmeti almak için yurtdışına seyahat ediyor çünkü bu ülkede kaplama ücretleri çok yüksek. Bu yüzden uluslararası hastalar Birleşik Krallık’ı tercih etmiyorlar.

Dünyanın her yerinden insanlar yüksek döviz kuru ve düşük yaşam ücretleri nedeniyle Türkiye’ye geliyor. Diğer Avrupa ülkeleri ile kıyaslandığında yarı yarıya varan tasarruf sağlayabilirsiniz. Türkiye’de diş kliniklerinde sürekli olarak uluslararası hastalar kabul edilmektedir. Bu yüzden diş kaplamaları için çok uygun ücretler veriyorlar.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir