İzmir Tüp Mide Fiyatları- Obezite Merkezi

Kol Nedir Gastrektomi?

Tüp mide: Midenin bir kısmının ya da tamamımın alınması ile gerçekleştirilmesi mümkün olan tedavi yöntemine gastrektomi kolu denilmektedir. Mide kanseri ve obezite ile mücadele kapsamında ortaya çıkan gastrektomi kolu tedavisi ile son yıllarda pek çok kişi tarafından uygulanabilir tedaviler arasındaki yerine almıştır. Tip 2 diyabet gibi hastalıkların tedavisinde yine gastrektomi kolu tedavisinden faydalanılmaktadır. Aşırı kilolu insanlar için oldukça ideal bir tedavi yöntemidir. Gastrektomi kolu tedavisinden sonraki beslenme alışkanlıkları, önceki tedavi yöntemlerine göre farklılık barındırmaktadır. Tedavi laparoskopik yani kapalı bir biçimde gerçekleştirilir. Tedaviden sonra hastaların dikkat etmesi gereken en önemli şeylerden birisi ise yedikleri ve içtikleri şeylere çok dikkat etmeleri ve eski beslenme alışkanlıklarını tekrardan kazanmamaları gerektiği yönündedir. 

Kimler Kol İçin Uygundur Gastrektomi İzmir’de Mi?

18 ila 65 yaş arasındaki aşırı kilolu olan kişiler tarafından uygulanabilecek olan bir tedavi yöntemidir. Gastrektomi kolu tedavisi, vücut kitle indeksi normal sınırlarda seyretmeyen, metabolik rahatsızlıkları olan (diyabet ve tansiyon gibi) kişilerde başarılı sonuçlar göstermektedir. Bunlara ek olarak mide hastalıklarının da önlenebilmesi adına uygulanması doğru olan bir operasyon yöntemidir. İsteğe göre yapılabilen bir tedavi yöntemi değildir. Bu sebepten dolayı gastrektomi kolu için uzman bir hekimin görüş ve düşünceleri tedavi başlangıcı için büyük bir önem taşımaktadır. 

Mide Nedir Tüp Diyet?

Obezite cerrahisi kapsamında yapılan bir diğer tedavi yöntemi de tüp mide ameliyatadır. Tüp mide ya da sleeve gastrektomi, midenin orijinal halinde isminde geçtiği gibi tüp bir biçime getirilmesi işlemidir. Tüp mide ameliyatı ile midenin hacmi olabildiğince küçülmektedir. Tüp mide ameliyatı ile beraber midenin büyük bir kısmı geri dönüşü olmayacak şekilde çıkarılmaktadır. Bunlara ek olarak tüp mide ameliyatı sayesinde vücutta oluşan açlık hormonu da dengelenmektedir. Yemeklere olan ilgi büyük oranda azalır, beyin çok daha az bir oranda açlık hisseder. Tüp mide ameliyatı yalnızca midenin küçültülmesinde rol üstlenmez. Aynı zamanda hormonal dengeyi de değiştirerek kişinin yemeğe duyduğu ilgi ve alakayı büyük bir oranda değiştirir. 

Mide Nasıl Tüp İzmir’de Tedavi Yapılır Mı?

İzmir’de pek çok devlet hastanesi, özel hastane ve sağlık klinikleri yer almaktadır. Tüp mide ameliyatı olmak isteyen kişilerin, öncelikle doktor kontrolünden geçmeleri gerekmektedir. Tüp mide ameliyatı talebe göre yapılan bir ameliyat türü değildir. Ameliyat için uygun koşulları sağlamak şartı aranmaktadır. Uygun koşulları sağlayan kişiler, diledikleri klinik ve hastanede tedavi olabilmektedirler. 

Stomach Reduction Surgery
mide küçültme ameliyatı

Mide Tüpü Nasıl Zayıflatır?

Genel bir anestezi altında gerçekleştirilen tüp mide ameliyatında mide, tüp bir boru şekline getirilir. Hacmi küçülen mide sayesinde kişi herhangi bir şekilde sık olarak açlık hissetmeyecektir. Açlık duygusu olmadığı içinde kişi, daha az aralıklarla yemek yiyeceği için kilo kaybı gerçekleşecektir. 

İzmir Tüp Mide Çalışır mı?

Tüp mide ameliyatını İzmir’de olmak isteyen kişiler için pek çok alternatif bulunmaktadır. Kişiler, kendilerine ve bütçelerine uygun tedaviyi kolaylıkla bulabilmektedirler. 

Gastrik Tüp ile Ne Kadar Kilo Verebilirim?

Tüp mide ameliyatı ile kişiler ilk 1 ay 15 ila 20 kilo arasında kilo kaybı yaşarken, 6 ayın sonunda bu kilo kaybı 60 kiloya kadar çıkabilmektedir. 

İzmir Tüp Mide Kilo Vermeyi Garantiler mi?

İzmir’de tüp mide ameliyatı olmaya karar verdikten sonraki amacınız iyi bir doktor ve iyi bir hastane/klinik bulmaktadır. Bu konuda İzmir, bünyesinde pek çok başarılı hekimi barındırmaktadır. İyi bir araştırma sonucunda başarılı bir tüp mide ameliyatı ile sağlıklı bir şekilde kilo verebilirsiniz. Ancak eski yeme alışkanlıklarına dönmek, verilen kilonun tekrardan alınmasına olanak verir. 

İzmir Tüp Mide Tedavileri Sigorta Kapsamında mı?

Obezite tedavisi için sıklıkla tercih edilen yöntemlerden birisi olan tüp mide ameliyatı olabilmek için vücut kitle indeks oranının 40 ve üzerinde olması şartı aranmaktadır. Tüp mide ameliyatı sayesinde kişi, aşırı kilolarından zaman içerisinde kurtulacak ve eğer zaman içerisinde eski yeme alışkanlıklarına geri dönmez ise vermiş olduğu kilolar kalıcı bir şekilde yok olacaktır. Tüp mide ameliyatı olmak isteyen bir hastanın tedavi masrafları, kişinin vücut kitle endeksi eğer 40 ve üzerinde iste sigorta kapsamında değerlendirilmektedir. Bunlara ek olarak tüp mide ameliyatı olmak isteyen diyabet, yüksek tansiyon ve kalp hastalığı bulunan kişiler de sigortadan yararlanabilmektedirler. 

Tüp Mide İçin İzmir Güvenli mi?

Tüp mide ameliyatı için sıklıkla tercih edilen şehirlerden birisi de İzmir’dir. İzmir’de yer alan pek çok özel hastane, devlet hastanesi ve yetkilendirilmiş özel klinikler bulunmaktadır. Tüp mide ameliyatı için gerekli şartları sağlayan bir hasta, dilediği yerde ameliyatını gerçekleştirebilir. Tüp mide ameliyatı konusunda içerisinde pek çok deneyimli uzman hekim barındıran İzmir, pek çok başarı hikayelerine konu olmuş bir şehirdir. Ancak tüp mide ameliyatı olmadan önce bazı hususlara dikkat etmeniz, ameliyatın güvenli olacağından emin olmanızı sağlayacaktır. Seçilen hastaneni ya da kliniğin ameliyat için uygun donanıma sahip olmadığı ve doktorun kaç yıllık bir ameliyat geçmişinin olduğu, akıllarda oluşan soru işaretlerini giderecektir. 

Tüp mide
İzmir Tüp Mide Fiyatları- Obezite Merkezi 1

Gastrik Tüp Fiyatları

Gastrik tüp, kişinin ve midenin anatomisine göre, tam bir uyum içinde olacak biçimde hazırlanmıştır. Tüp mide ameliyatı esnasında bu durum, ameliyatı kolaylaştıran etkenler arasındadır. Obezite, yaşam şartlarını zorlaştıran bir hastalıktır. Ancak tedavisi imkânsız değildir. Tüp mide ameliyatı olmaya karar vermiş bir kişi için en doğru fiyatı seçilen klinik ya da hastane belirleyecektir. Çünkü tüp mide ameliyatı için fiyatları tek bir hususun etkilemesi söz konusu değildir. Kişinin sahip olduğu kronik rahatsızlıklar ve bütçesi de fiyatların değişkenliği konusunda söz sahibidir. Bu yüzden en iyi fiyat bilgisi için birden fazla klinik araştırması yapmanız gerekecektir. 

Hangi Ülke Mide İçin En İyisidir Tüp?

Dünya genelinde obezitenin en fazla artış gösterdiği ülkelerden birisi Amerika Birleşik Devletleri’dir. Amerika’da 100 kişiden her kişiden 5’inde obezite yaygın bir şekilde görülmektedir. Sorunun çıkış noktasından kaynaklı olmak üzere Amerika, tüp mide ameliyatı için son teknoloji donanıma ve pek çok başarıya sahip ülkelerin başında gelmektedir. Ancak sağlık turizminin tanınmasıyla beraber Türkiye’de de tüp mide ameliyatlarının yapılması tercih edilmeye başlanmıştır. Uygun maliyetlerin başarı ile buluştuğu tüp mide ameliyatında Türkiye, Amerika’dan sonra Avrupa’nın en iyileri arasındaki yerini almayı başarmıştır. 

İzmir’de Tüp Mide Ameliyatı

Obezite tedavisi görmek ve bunu İzmir’de gerçekleştirmek isteyen kişilere alternatif olarak pek çok tedavi merkezleri bulunmaktadır. En iyi İzmir tüp mide ameliyatı için Curefinding sizlere, son teknoloji ile donatılmış kliniği ve uzman doktorları ile hizmet vermeye devam etmektedir. 

İzmir Kol Gastrektomi Fiyatlar

Gastrektomi kolu için mutlaka her klinik farklı fiyatlar verecektir. Ancak ortalama bir gastrektomi kolu fiyatı 10,000₺ ile 15,000₺ arasında değişkenlik göstermektedir. 

Türkiye Mide Tüpü Paket Fiyatları

Sağlık turizmi kapsamında sunulan hizmetler, günümüzde oldukça revaçtadır. Türkiye’de sunulan ve tarafınıza iletilecek olan tüp mide paket fiyatları için mutlaka Curefinding ile iletişime geçin. 

İzmir Kol Gastrektomi Paket Fiyatlar

Gastrektomi kolu fiyatları için tek bir fiyat vermek doğru olmayacaktır. Bunun için gerekli kriterleri karşıladığınıza emin olduktan sonra hastanelerden ya da kliniklerden fiyat alımı gerçekleştirebilirsiniz. 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir