İsveç’te Burun Estetiği Yaptırmak: Rinoplasti Maliyetleri 2023

İsveç’te burun estetiği yaptırmak rinoplasti maliyetleri, genel olarak burnun şeklini değiştirerek ya da küçültmek amacıyla yapılır. Ancak nefes almayı kolaylaştırmak için bir yarık burun ya da burun bölme duvarını düzeltmek gibi pratik kullanımlar için de bu işlem yapılabilir.

İşlemin, anestezi altında yapılması ve birkaç dakikadan üç saate kadar operasyon sürmektedir. İşlem kapalı ameliyat olarak da tüm kesilerin ve yara izlerin burun içerisinde gizlenerek ya da cerrahi burun bölme duvarında küçük bir kesi girmesi sonucunda açık ameliyat olarak yapılır. 

Burun estetiği veya diğer adıyla da rinoplasti işlemi, burun şeklindeki değiştirilmek istenen kısımları düzeltmek amacıyla yapılan bir işlemdir. Burun estetiğinde yaptırmanın sebeplerinden biriside yaralanmalardan kaynaklı deformelerin onarılmasıdır. Doğum kusurunun düzeltilmesi içinde burnun fiziksel görünümünü değiştirmektedir. Bazı solunum güçlüklerinin iyileştirilmesi, nefes almayı kolaylaştırmak amacıyla yapılır.

İsveç ve Türkiye’de Rinoplastiye Güvenmeli miyim?

İsveç ve Türkiye’de rinoplastiye gücenmeli miyim? işlem yapıldıktan birkaç ay sonra, yara izi fark edilmesi zor bir hale gelir. Cerrahın kullandığı teknikle, burunun görünümü kadar kişinin isteklerine göre belirlemektedir. Diğer türlü durumlarda, burun bölme duvarından veya kulaktan çıkarılan kıkırdak implantları kullanılabilir. 

Kişinin isteklerine ve en iyi sonuç için en uygun yönteme göre kişinin ve cerrahın ilk doktor ziyaretine karar verir. Genel olarak görsel görünüm için burun şeklinin hastanın beğenmesi üzerine estetik burun ameliyatı yapılmaktadır. Burnun kemerli olması, burun ucunun uzun olması, burun ucunun düşük olması, asimetri olması veya burun deliklerinin olduğundan daha büyük olması gibi estetik yapılmaktadır. 

Estetik burun operasyonu ile beraber burun boyutunu arttırabilir, azaltabilir, büyük burun deliklerinin küçültülmesi, burun ucunun şekli değiştirilmesi gibi birçok konuda burun bölgesinde çeşitli değişiklikler yapılabilir. Bu tarz işlemler yapılırken nefes problemine neden olan kemik eğriliği ve kıkırdak problemleri de düzeltilebilir. 

İsveç- Türkiye Davasında Rinoplasti Sonrası

İsveç- Türkiye davasında rinoplasti sonrası, Ameliyat sonrasında da burun çevresinde morluklar ve şişlikler oluşur. Ameliyattan sonraki yedi gün boyunca pansumanlar kalır. Cerrah daha sonrasında koruma ve destek için buruna bir atel bandı takabilir. Genel olarak bir hafta kadar burunda kalır. Rinoplasti sonrasında kanamayı ve şişmeyi azaltmak amacıyla başın göğüsten daha yüksek konumda tutularak yatakta yatılması gerekir.

Ameliyat sonrasında veya pansuman çıkarıldıktan sonraki zamanda kadar hafif bir kanamanın yani mukus ile birikmiş kanın akmaya devam etmesi yaygın olarak görülmektedir. Burun şişlik sebebiyle ya da ameliyat sırasında yerleştirilen atellerden dolayı tıkanıklık yaşanabilir. Birkaç gün sonra şişlikler ve morluklar azalır. Yaklaşık bir hafta içerisinde hastanın evde kalması istenir. Burundaki alçının bir hafta sonra çıkarılır ve plastik levhalar doktorla görüşme sırasında burunda çıkarılacaktır. 

Ameliyat sonrasında kanamayı kontrol altına almak için burun içine yerleştirilen dokuda, şeritleri olan tamponadları çok nadir olaylarda tercih edilmektedir. Yanak kısımlarda morluklar olacaktır, bir hafta içerisinde tamamen kaybolur. Şişliklerin üçüncü günden itibaren zirveye ulaşır, sonraki günlerde bu şişliklerde azalacaktır. 

Kanama ve şişme olasılığını daha minimum seviyeye indirmek için cerrah ameliyattan birkaç hafta sonra, çeşitli önlemler alınmasını isteyebilir. Çeşitli kazalar, çarpma gibi çeşitli travmalara bağlı olarak gelişen şekil bozukluğunu düzeltmek için burun estetiği ameliyatları da gerçekleştirilmektedir. Bu travmalar sonucunda burnun yeniden rekonstrüksiyonu da gerekebilir. 

Burun Estetiği
Burun Estetiği

İsveç’te Plastik Cerrahi: Riskli mi?

İsveç’te plastik cerrahi riskli mi? Alanında yetenekli bir cerrahın bu işlemi yapması her zaman daha iyi olacaktır. En kötü senaryoda, ameliyatı genç bir doktorun ya da hala yeterli deneyime sahip olmayan cerrahın yapmasıdır. Son dönemlerde kozmetik operasyonlarla ilgili düzenlemeleri olmayan tek Avrupa ülkesi İsveç’tir. Her ameliyat risk taşımaktadır. Ancak iyi bir doktorla, kaliteli malzemelerle operasyonun yapılması her zaman daha güvenli olacaktır. 

Rinoplastiye özgü riskler mevcuttur. Bunlar içerisinde de burundan nefes alma zorluğu, burunda ve çevresinde kalıcı olarak uyuşma, eşit görünümü olmayan burun, renk değişimleri veya kalıcı şişlikler, ağrılar, yara izleri, septum perforasyonu gibi problemlere ek cerrahi müdahale ihtiyacı bulunur. 

Burun Estetiği Yaptırmanın Avantajları

Burun estetiği yaptırmanın avantajları, burun yapısı gereği basit görünmesine rağmen oldukça fazla işlevi bulunur. Koku almak ya da oksijen solunumunu yapabilmesi ile beyine direkt olarak oksijeni sağlayan bir organdır. Burunda oluşabilecek herhangi bir olumsuz durum kişinin hayatında da direkt etkisini kötü yönde etkileyecektir. 

Sürekli kapalı burun delikleri, kemik ile kemer veya akıntı sorunlarında burunda oluşabilir. Bu sebeple rinoplasti yani burun estetiği işleminde son dönemlerde oldukça büyük ilgi duyulmaktadır. Rinoplasti, burnun boyutunu, yüzün geri kalanı ile dengelenmesi amacıyla daha orantılı olacaktır. Rinoplasti, köprünün burun genişliğini değiştirmek için tercih edilir. Herhangi bir çöküntü ya da tümsekleri kaldırarak burun profilini iyileştirmektedir. 

İsveç’te Burun Estetiğinin Maliyeti Nedir?

İsveç’te burun estetiğinin maliyeti, doğru hasta veya klinik seçimiyle bir hasta olarak kliniğin meşru ve doktorun yetkin olduğundan emin olmak için uygun araştırmalar yapmak gerçek anlamda önem teşkil etmektedir. Plastik cerrahın, diğer durumlarının yanı sıra, estetik cerrahi alanında en az beş yıllık deneyime sahip olunması gerekir. 

İsveç burun estetiği maliyeti, Türkiye’ye kıyasla pahalı bir fiyat olarak hastaya geri dönecektir. Yurtdışında burun estetiği yaptırmak rahat ve kolay bir işlem olarak görünebilir. Rinoplasti ameliyatı sonrasında kişilerde, doktor muayeneleri neticesinde ortaya çıkan sonuçlar oldukça beklenir. 

Kişilerin hem sağlığı açısından hem de sosyal olarak daha iyi hissettirmeyi belirtmiştir. Sağlık açısından daha rahat nefe almak, burun tıkanıklığının giderilmesi, daha iyi koku alma, daha iyi bir ses tonuna sahip olması gibi birçok olumlu etkileri bulunur. 

Burun Estetiği
Burun Estetiği

Türkiye’de Rinoplasti Maliyeti Ne Kadardır?

Türkiye’de rinoplasti maliyeti, ameliyatın karmaşıklığı ile beraber cerrahın deneyimi, aldığı eğitim ve prosedürün yeri dahil olmak üzere çeşitli faktörler belirlenmektedir. Ortalama fiyat olarak maliyet 5,350 dolar ve üstünde olabilir. Ancak prosedür maliyeti bu fiyat içerisine dahil değildir. Ameliyathane ekipmanı, anestezi ve diğer tülü masraflarla beraber fiyat daha fazla artacaktır. 

Burun estetiği fiyatlarının, yapılacak olan işlemlere göre de değişkenlik göstermektedir. Yapılacak işlemin boyutuna bağlı olarak ameliyat zamanı da uzamaktadır. Sadece burun ucu yapılacak hastanın fiyatlandırılması ile ek olarak nefes alma fonksiyonları ile ilgili sorunları olan bir hastanın fiyatlandırması arasında fark bulunur. 

Türkiye’de de Medikal Turizm için Tercih Edilen Bir Destinasyon?

Türkiye’de de Medikal turizm için tercih edilen bir destinasyon? Türkiye’de bulunan, Amerika ve Avrupa’da tığ kurumlarında staj yapan yüksek vasıflı doktorlar sayesinde dünya çağında tanınmaktadır. Dünyanın her bölgesinde insanlar, son derece köklü tıp merkezlerinde ve birinci sınıf tedavi hizmetlerinden yararlanmaktadır. Yılda bir milyondan fazla yabancı hastası ile Türkiye büyü bir ilgi odağıdır. 

Türkiye, düşük fiyatları sebebiyle medikal turistler için oldukça popüler bir ülkedir. Bölgedeki ortalama yerlerin, vatandaşların geliri ve genel fiyatlandırma sebebiyle, Avrupa ülkeleri arasında tıbbi tedavilerde %50’ye kadar tasarruf edilmesi oldukça kolay hale gelmiştir. Burun estetiği yaptırmak için paket imkânı sunulmaktadır. Ulaşım, konaklama ve tedavi dahilinde toplam bir fiyatlandırma alınabilir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir