İstanbul, Türkiye’de Diş İmplantları

Türkiye’de Diş İmplant Paketleri

Türkiye’de diş implantı paketinden bahsettiğimizde, uluslararası bir hastanın diş implantları için bir Türk kliniği seçerken ihtiyaç duyabileceği her şeyi içeren sabit fiyatlı bir paketten bahsediyoruz. Bu her şey dahil paket, genellikle Türk diş klinikleri ile uluslararası hastalar arasında bir anlaşma olarak kullanılmaktadır. Uluslararası hastalar Türkiye’ye geldikten sonra tedavi için herhangi bir durum için endişelenmek zorunda kalmayacaklar. Bu durum da onlar için bu süreci çok daha basit ve stressiz bir hale getiriyor. Türk klinikleri, hastanın seçtiği tedavinin her bir gününü ve her adımını planlayacaktır. Bu nedenle, sizin için Türkiye’de her şey dahil diş implantları paket seçeneklerini ve bu paketler için iyi bir klinik seçmeniz büyük bir önem arz edecektir. 

Hastada sıklıkla kaygıya neden olan ve dikkate alınması gereken birkaç faktör vardır. Diş implant paketinden yararlanan uluslararası bir hasta hangi oteli seçmeli? Şehirde nasıl geçirmeli? Türkçe veya İngilizce bilmiyorsanız (uluslararası hastalar için) diş hekimleri ile nasıl iletişim kurabilirsiniz? Ayrıca, bir İstanbul gezisinden beklentileriniz nelerdir? Fiyatlara neler dahildir? Tüm bu sorular sizi korkutabilir. İşte tam da bu nedenle, sizin için Türkiye’de diş implant paket seçenekleri oluşturduk. 

Sadece sizin için en uygun tedaviyi seçebilir ve aynı zamanda fiyata tam olarak nelerin dahil olduğunu da öğrenebileceksiniz. Ayrıca, her şeyi bize bırakmış olacaksınız ve hiçbir şey için endişelenmenize gerek kalmayacak. Sadece kendinizi güvende hissetmekle kalmayacak, aynı zamanda mükemmel bir sağlık turizmi deneyimi yaşayacağınızdan da emin olacaksınız. Sadece tedaviler açısından değil, tatiliniz boyunca da kendinizi güvende hissedeceksiniz. Curefinding olarak sizler için kaliteli, son derece temiz ve modern konaklama yerleri seçiyoruz. Kusursuz bir hizmet sunan güvenilir özel taşımacılık hizmetleri ile iletişimde kalıyoruz. 

Kliniğimiz İstanbul, Türkiye

Curefinding olarak, Türkiye diş implantı paketleri için sizlere sunduğumuz avantajlar şunlardır:

Stressiz Bir Deneyim: Biz sizin için her şeyi organize edebilecekken siz seyahatinizin her bölümünü organize etme konusunda neden strese gireceksiniz? Rahatlayın ve ihtiyacınız olan her şeyi organize ve rezerve etmemize olanak verin.

Fazladan Maliyet Yok:  Diş implantı paketlerden birini seçip Curefinding ile rezervasyon yaptığınızda, fiyata tam olarak nelerin dahil olduğunu bilirsiniz. Neyin dahil olduğunu, neyin hariç olduğunu ve nihai fiyatın ne olacağı hakkında bilgi sahibi olursunuz. Ekstradan maliyet ya da ekstra ücretli hiçbir hizmet olmayacak. 

Yüksek Kaliteli Ortaklıklar: Hastalarımıza sunulan hizmetler için güvendiğimiz ortakları özenle seçiyoruz. Seyahat acenteleri, özel ulaşım acenteleri, restoranlar, ve en iyi hoteller ile işbirliği yapıyoruz. Her zaman güvende ve rahat hissedeceğiniz mükemmel bir deneyim yaşamanızı sağlamak için nasıl bir hizmet verdiklerini ve sundukları hizmetleri kontrol ediyoruz.

Tasarruf: Diş implantı için her şey dahil paketin tüm olanaklarından ekstra bir masraf olmadan rahatlıkla faydalanabilirsiniz. Diğer ülkelere oranla çok daha az maliyetli olanaklar sunan Türkiye, her açıdan tasarruf etmenize yardımcı olur. 

Diş İmplantları Prosedürü

Yapay diş kökleri yerleştirilerek diş implantı işlemi gerçekleştirilir. Bu implantlar çene kemiğinizle birleşir ve diş hekiminin veya ağız cerrahının kron adı verilen yedek dişleri yerleştirmesine izin verir. Bir veya daha fazla dişiniz eksikse diş implantları bir seçenek olabilir. Diş implantı, doğal dişleriniz gibi görünmek ve işlev görmesi için yapılmıştır. İmplant, çene kemiğinizle kaynaşan ve bir dişin kökünü taklit eden titanyum ve diğer malzemelerden yapılmıştır. Bu yapay kök, diş hekiminin implant dişlerinizi sağlam hissetmelerini ve diğer dişlerinizle uyum sağlamalarını sağlar.

İstanbul, Türkiye Bölgesindeki Dental İmplant Yorumları

Uluslararası hastaların, İstanbul’da tercih ettikleri diş implant tedavisi için oldukça olumlu yorumlar yapıldığı gözlemlenmiştir. Türkiye, diş implant tedavisi için uygun maliyetli olanakları sağladığı gibi en kaliteli ve sağlıklı tedavileri de garanti etmektedir.

İmplant
İstanbul, Türkiye'de Diş İmplantları 1

Türkiye’de İmplant Fiyatları Ne Kadar?

Türkiye’de diş implantları, başta Türk ekonomisi olmak üzere çeşitli nedenlerle çok daha ucuzdur. Klinikler sadece Türkiye’yi daha güçlü para birimleri ve Türk Lirası ile ziyaret eden uluslararası vatandaşlar için ucuzdur.  Fiyatı etkileyen ve uygun fiyatlı hale getiren 5 faktör vardır. Bunlar:

  • Sağlık turizminin önemi
  • Yüksek rekabet
  • Yaşam maliyeti
  • Döviz değişimi
  • Devlet yardımları

Para birimi euro, dolar veya pound olan ülkelerden geliyorsanız döviz kuru son derece lehinize olacaktır. Bunun için kliniklerin sunduğu fiyatlar size son derece ucuz olabilecekken, döviz kurları yüksek olan kişiler için ucuz olmayacaktır. Sağlık turizmi için her yıl Türkiye’ye ve İstanbul’a diş implantı yaptırmak için çok sayıda hasta gelmektedir. Bu yüksek uluslararası hasta sayısı, piyasayı oldukça rekabetçi ve son derece uygun maliyetli bir hale getiriyor.

Diş implantları tam bir fiyat/performans prosedürüdür. Bu nedenle İstanbul gibi büyük bir şehirdeyseniz, İstanbul diş implant fiyatları çok daha uygun olabilir. Ancak 2022 implant fiyatlarını etkileyen başlıca faktörler şu şekildedir:

1. Dental İmplant Sayısı

İhtiyacınız olan implant sayısı ve seçtiğiniz malzeme, genel tedavi planınızın maliyetini etkileyecektir. İmplantlar aynı gün yerleştirildiğinde cerrahi maliyetler diğer tedavilere oranla sabittir.

2. Dental İmplant Fiyatlarının Hazırlık Maliyetleri

İmplant yerleştirmeden önce bazı ön tedavilere ihtiyacınız olabilir. Hasarlı veya çürük dişleriniz varsa, muhtemelen diş çekimi yapmanızı öneririz. Ek olarak, bazı hastalar diş kaybını takiben önemli ölçüde azalmış yumuşak doku hacmi ve kemik yoğunluğu yaşarlar ve bir diş implantının başarılı bir şekilde yerleştirilmesi için gülümsemelerini hazırlamak için bir doku greftine ihtiyaç duyarlar. En net bilgi dişlerin röntgeni çekildikten sonra ortaya çıkar.

3. Sedasyon Seçenekleri

Dental implant yerleştirme, diş çekimi veya doku grefti gibi ön tedavileriniz sırasında, süreç boyunca rahatınızı sağlamak için diş sedasyonu yaptırmak isteyebilirsiniz. Seçtiğiniz sedasyon türü, toplam tedavi maliyetinize birkaç yüz dolar ekleyebilir. Bazı sedasyon türlerinin fiyatını karşılamak için diş ve/veya sağlık sigortası kullanılabilir.

Türkiye’de Diş İmplantlarının Maliyeti İngiltere’ye Karşı Ne Kadardır?

Türkiye’de Diş Implantları

Diş implantı, eksik dişlerin tedavisinde kullanılan ve çene kemiğine yerleştirilen titanyum vidadır. Bu vidaların üzerine diş protezi yerleştirilir. İmplant tedavisinin diğer tedavilere göre avantajı komşu dişlere zarar vermemesidir. Böylece komşu dişlerin kesilmesine gerek kalmaz. İmplant kök görevi görür ve doğal bir diş gibi kolayca yemeklerinizi yiyebilir, konuşabilir ve gülebilirsiniz. Türkiye’de diş implantları en ekonomik şekilde profesyonelce yapılmaktadır.

İngiltere’de Diş Implantları

İngiltere’de dental implant tedavisinin kalitesi hakkında olumsuz bir görüş yoktur. Gelişmiş teknik ve yüksek kaliteli malzemelerle diş implant tedavileri yapılır. Ancak en büyük sorun Türkiye’den 4 kat pahalı olan fiyatlarıdır. Türkiye’de aynı tedavi çok daha uygun maliyetler ile yaptırabilirsiniz İngiltere’deki fiyatların yarısını ödeyerek tedaviyi tamamlayabilirsiniz. İngiltere’de diş implantları sadece yurt dışına çıkmayan hastalar için avantajlı olabilir. Bunun dışında herhangi avantajı yoktur. 

İngiltere’de diş implant fiyatları oldukça pahalıdır ve tedavi süresi çok uzundur. Türkiye’de 2 haftada tamamlanan implant tedavisi İngiltere’de 1 aydan fazla sürebilmektedir.  İngiltere’deki implant malzemeleri genellikle Çin’den ithal edildiğinden dolayı diş implantı kalitesi net olarak bilinmemektedir.


Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir