İngiltere’de Ücretsiz Diş İmplantları Nasıl Gidilir?

Diş İmplantları Nelerdir?

Diş implantları, eksik diş kökünüzün yerine doğrudan çene kemiğinize yerleştirilen titanyum bir vidadır. Yerleştirildikten sonra, implantınızı çevreleyen kemik yavaş yavaş buna yapışarak implantı sıkıca yerinde tutar. Mevcut dişlerinizin rengine ve şekline uygun bir takma diş, daha sonra implantın üstüne yerleştirilir ve size sabit bir çözüm ve orijinal görünümlü bir gülümseme bırakır.

Dental İmplant Tedavileri Kimler İçin Uygundur?

Diş İmplantları, diş kökünün işlevini yerine getirebilecek, vida şeklinde oluşturulmuş malzemelerdir. Kemik dokusu ile en biyo-uyumlu malzeme olduğu için titanyumdan elde edilmiştir. İnsanlar kötü ağız hijyeni, lekelenmiş dişler, kronik hastalıklar, kronik ilaç kullanımı vb. nedenlerle diş kayıpları yaşayabilirler. Dişler birlikte işlev görür ve aralarında boşluk olmadığında çok daha iyi işlev görürler. Boşluk varsa, diğer dişler çene içinde yavaş yavaş hareket etmeye başlayacak ve zamanla orijinal kalan dişlerinizde daha fazla diş kaybına uğrayacak ve başka sorunlara da yol açacaktır. Diş implantları küçük bir operasyonla çeneye vidalanır. Diş implantları dişlerin kökü görevini görecektir. 

Diş implantları üzerine kuron, köprü ya da protez uygulayarak ihtiyacınız olan tüm fonksiyonlara ve estetik gereksinimlere sahip olursunuz. Diş implantları diğer dişlerin de boşluğu kapatacak şekilde hareket etmesini engeller. Herhangi bir kronik hastalık diş hekimine mutlaka söylenmeli ve değerlendirilmelidir. Bazı diş implantları markaları, kemik gelişimi çok iyi olmayan bazı hastalar için çok daha iyi olabilir. Eksik çene kemiği dokusu varsa, diş hekimi diş implantını düzgün tutabilmesi için yeni kemikler oluşturmak için kemik greftleri uygulamalıdır. Hastanın sinüsleri diş implantı bölgesine çok yakınsa diş hekiminin de sinüsleri kaldırması ve ardından greft ve membran uygulaması gerekecektir. 

Hastanın mevcut dişi kalmamışsa, implant destekli protezler ya da köprüler, total protez ve benzeri protezlere kıyasla konfor ve sağlık açısından daha iyi seçeneklerden olacaklardır. İyi bir sonuç elde etmek için çene başına 4 ya da 6 implant yeterli olacaktır. Hastanın diş etiyle ilgili ciddi bir periodontal sorunu varsa, dişleri zamanla gevşemeye başlar ve diş köklerini tam olarak saramayan gevşek ve iltihaplı diş eti nedeniyle bu implantlar düşebilir. Bu durumda diş etinin sabitlenmesi için diş implantı uygulaması öncesinde bir periodontoloji uzmanı tarafından flep operasyonu yapılmalıdır. Hasta herhangi bir sağlık sorunu yaşamış ise, çenesinde çatlak, doku kaybı vb. olup olmadığı kontrol edilmelidir ve bazen diş implantları uygulamalarından hemen önce kemik greftleme ve membran gerekebilir.

Dental İmplant Tedavileri Riskli Midir?

Diş implantları, yüzünüze ve diş etlerinize giden sinirlere zarar verme riski az da olsa olan uygulamalardır. Diğer dişleriniz ya da kan damarlarınız gibi diş implantınızı çevreleyen yapılarda hasar ya da yaralanma olabilir. Sinir hasarınız varsa, ağrıya, uyuşmaya ya da karıncalanmaya neden olabilir.

Diş İmplantları Neden Pahalıdır?

Diş implantları neden bu kadar pahalı diye soruyorsanız, nedenleri şunlardır: Dental implant kozmetik ve uğraş gerektiren bir işlemdir. Diş hekiminin mesleki tecrübesi için ödeme yaparsınız. İmplant postları ve diş kronları da bu maliyeti artırır.

Ücretsiz İmplant Tedavisi Almak Mümkün Müdür?

Sağlık merkezleri, topluluklara dayalıdır ve hastalar tarafından yönetilir, kapsamlı ve yüksek kaliteli sağlık hizmetleri sunar. Gelir düzeyi, yetersiz sigorta ve akıl hastalığı vb. nedenlerle bu hizmete erişemeyenler için genellikle klinikler bütünleştirici ve aynı zamanda ücretsiz bir bakım sağlamaya çalışırlar.

dental implant

İngiltere’de Ücretsiz Diş İmplantları Nasıl Alınır?

İlk olarak, bir gerçeklik kontrolü yaptırmanız gerekecektir. Diş implantlarının pahalı olduğunu zaten biliyorsunuz. Her biri yaklaşık olarak 2.000 £ ve tam ağız implantları için 25.000 £ ‘dan fazla ödemeniz gerekebilir. Tam ağız implant destekli protezler gibi daha ucuz bir seçeneği tercih etseniz bile, her iki çene için de 10.000 £ veya daha fazla bir ücret ödeyebilirsiniz. Ücretsiz diş implantlarında NHS için, diş aletleri ve uzmanın becerisine için de ücret ödersiniz. Ancak bu para sadece diş hekiminize gitmez. Malzemelerin kendileri ve bunları yerleştirmek için gereken araçlar da çok pahalıya mal olmaktadır. 

Bu nedenle, tamamen ücretsiz diş implantları sunan herhangi bir diş hekimi bunu yaparak makul miktarda ücret kaybı yaşayacaktır. Bu, implant prosedürünü karşılayamayacağınız için hayatınızın geri kalanını eksik dişlerle yaşamak zorunda olduğunuz anlamına kesinlikle gelmez. Köprüler, bir ya da iki eksik diş için iyi bir çözümdür ve protezler, diş implantı maliyetinin çok altında bir maliyet ile karşınıza çıkabilir. 

Uygun Fiyatlı Diş İmplantı Tedavileri Mümkün Müdür?

Tam veya kısmi protezler, diş implantlarına kıyasla çok daha az maliyetli seçeneklerdir. Protezlerin yerinde kalması doğallığın yanı sıra yapıştırıcı ve macunlara da bağlıdır. Kısmi protezler, azı dişleriniz ya da diğer diş türleri için implantlara ek olarak popüler alternatiflerdir.

Nhs’de Ücretsiz Diş İmplantları Alabilir Misiniz?

Diş implantları genellikle sadece özel olarak yaptırılabilir ve oldukça yüksek maliyetlidir. Bazen NHS’de, ağız kanseri geçirmiş ya da bir dişin yok olmasına neden olan bir kaza geçirmiş kişiler gibi, takma diş kullanamayan ya da yüzü ve dişleri hasar görmüş hastalar için mevcuttur.

Diş Hekimliği Okulu Öğrencileri Tarafından Ücretsiz Diş İmplantları

Diş hekimliği okulları, öğrencilerine eğitim sağlamak için hastalara ihtiyaç duyar. Bu nedenle ABD ve İngiltere’deki bazı diş hekimliği okullarına ek olarak bazı kliniklerde tedavi denemelerine test konusu olarak katılmak şartıyla ücretsiz diş implantı yaptırabilirsiniz. Ayrıca, bazı yardım programları ve hibeler de vardır. NHS uygulamaları için araştırmalar yaparak ücretsiz diş implantı almanın yollarını da kolaylıkla deneyebilirsiniz.

Birleşik Krallık’ta Uygun Fiyatlı Diş İmplantı Tedavileri

İngiltere’deki çoğu diş implantları 2.500 £ ile 3.500 £ arasında değişmektedir. Bu hizmet genellikle implantı, komponenti ve kuronu birbirine bağlar.

Türkiye’de İmplant Tedavisi Ucuz Mu?

Diş hekimleri en iyi diş implant markalarını kullanmasına rağmen Türkiye’de diş bakımı pek çok ülkeye göre çok daha ucuzdur. Dental implantların ortalama maliyeti de bu ülkede daha uygun. Türkiye’de genel fiyat düzeyi, sağlığa önem verilen bir ülke olduğu için daha düşüktür.

Diş İmplantı Maliyeti Türkiye

Hiçbir hasta ve üzerine yerleştirilen implantlarla yapılan hiçbir tedavi aynı değildir. Hastanın kemik seviyesi, yaşı, ağız bakımı, dental işlemleri ve maliyetleri kişiye göre değişiklik gösterir. Diş implantlarının çok uzun bir süre, hatta bir ömür boyu kullanabileceğinizi unutmayın. Daha da önemlisi, sertifikalı bir implant ve diş implantlarınızı uzun süre kullanma konusunda uzmanlaşmış bir diş hekimi ile iş birliği içinde olmak istersiniz. Diş implantı fiyatlarını araştırırsanız, internette pek çok düşük fiyat görebilirsiniz. Diş implantınızın fiyatları özel durumunuza, prosedür uygulamalarına ve markasına bağlıdır. Marka seçimine ve implantasyon yöntemine bağlı olarak implant fiyatları 420 € ile 2700 € arasında değişebilir. 

Implant Nucleoss (Domestic) ($400 – $500)

Implant NTA (İsviçre) ($500 – $650)

Implant Hiossen Osteem ($600 – $700)

Implant Medentica (Straumann) ($600 – $850)

Implant Astra Tech (İsveç) ($450 – $650)

Implant Nobel (Alman) ($750 – $850)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir