İngiltere ve Türkiye’de Saç Ekim İşlemi Arasındaki Farklar Nelerdir?

Saç ekim işlemini en basit şekilde açıklamak gerekirse dökülmüş veya seyrelmiş saçların eski görünümüne kavuşturulması için farklı teknikler kullanılarak yapılan işlemlerdir. Bu işlem için yaş aralığı ya da cinsiyet fark etmez. Saç ekimi dış görünüşünden rahatsız olan ve özgüvenini arttırmak isteyen kişilerin en çok tercih ettiği estetik cerrahi operasyonudur. Gür saçlara sahip olmak estetik açısından dış görünüşünüzü çok etkilemektedir. Sağlıklı ve gür saçlara sahip olmayı kim istemez ki. Hem kadınların hem de erkeklerin ortak sorunu olan saç dökülmesi sorununa kalıcı çözüm saç ekim işlemidir. Bu işlem lokal anestezi altında gerçekleştiği için hasta işlem sırasında herhangi bir acı ya da ağrı hissetmez. Saç dökülme sorununun birçok farklı nedeni olabilmektedir. Gelişen teknoloji sayesinde bu sorunlar çok kolay bir şekilde ortadan kaldırılabilir.

Saç Ekimi Tedavi Çeşitleri Nelerdir?

Saç dökülmesinden sonra saç dökümüne karşı uygulanan tedavilerin pek bir anlamı kalmamaktadır. Hastalar kaybettikleri saçların yerine ekim yaptırarak saçlı görünüme kavuşabilmektedir. Saç ekim işlemi birçok farklı yöntem ile yapılabilmektedir. Bu yöntemlerden hangisinin seçileceğine doktorunuz anatomik yapınızı inceledikten sonra karar verir.

Türkiye’de FUE Saç Ekimi

Bu yöntemde öncelikle yüz ve kafa yapısına uygun ön saç çizgisinin belirlenmesi gerekir. Ön saç çizgisinin doğru orantı ile çizilmesi çok önemlidir. Çok önde veya çok geride başlayan saç doğallıktan uzaklaşmaktadır. Ön saç çizgisinin belirlenmesinin ardından ekim yapılacak alan da belirlenmiş olur. Öncelikle donör bölge tıraş edilir. Böylelikle mikro motor yardımıyla saç köklerinin toplanması daha da kolay bir hal alır. Saç kökleri toplanmaya başlamadan önce donör bölge lokal anestezi ile uyuşturulur. Toplanan saç kökleri zarar görmemesi için özel solüsyon içine bırakılır. Kök toplama işlemi bittikten sonra ekim yapılacak alanda kanal adı verilen küçük delikler açılır. Açılan bu deliklere toplanan saç kökleri tek tek yerleştirilir. Bu işlem ortalama olarak 7 ile 8 saat içerisinde tamamlanmış olur.

Türkiye’de FUT Saç Ekimi

Bu yöntemi gelişen teknoloji ile birlikte yerini FUE yöntemine bırakmıştır. FUE yönteminde donör bölgeden tek tek saç kökü toplama işlemi yapılırken FUT yönteminde donör bölgeden saç kökleri deri ile birlikte şerit şeklinde kesilerek alınır. Sonrasında bu kesit üzerindeki saç kökleri toplanarak FUE yöntemindeki gibi kanal açma ve yerleştirme işlemine geçilir. FUT yönteminin artık tercih edilmeme nedeni işlem sonrasında donör bölgede dikiş izinin kalmasından kaynaklanır. 

DHI Saç Ekimi 

DHI saç ekimi yönteminin FUE yönteminden tek farkı kanal açma ve saç kökü ekme işleminin aynı anda yapılabiliyor olmasıdır. Geri kalan tüm işlemler FUE yöntemi ile aynı şekilde ilerler. Aynı anda açılan kanallara saç kökü ekebilme özelliği sayesinde işlem süresi FUE yönteminden daha kısa sürmektedir.

sac ekimi 3

Hangi Saç Ekimi Prosedürünü Seçmeliyim?  Türkiye mi Yoksa İngiltere mi?

Saç dökülmesine karşı önlem amaçlı birçok tedavi bulunmaktadır. Tedavinin işe yaramadığı durumlarda ya da kellik durumunda yapılabilecek en iyi işlem saç ekim işlemidir. Saç ekim işlemi yaptırmayı düşünen birçok kişinin tercihi Türkiye olmaktadır. Bunun nedeni saç ikimiz işleminde kendini kanıtlamış ve en güvenli ülkelerden biri olmasıdır.

Türkiye’de konaklama, ulaşım ve tedavi işlemlerini kapsayan her şey dahil paketler bile İngiltere saç ekim işlemi fiyatının çok altında kalmaktadır. Avrupa standartlarında saç ekim hizmetini oldukça düşük fiyatlara sunan Türkiye her gün onlarca kişiyi ağırlamaktadır.

Saç ekim işlemi yaptırmak için Türkiye’yi seçen danışanlarımız aynı zamanda tatil yapma fırsatı da yakalamaktadır. Avrupa standartlarında saç ekim işleminden uygun fiyatlara faydalanmak için yapmamız gereken tek şey bizlerle iletişime geçmektir.

Hangi Saç Ekimi İşlemini Seçmeliyim?

Saç ekimi yöntemi hem hastanın hem de doktorun kararı ile belirlenmektedir. Yapılan tetkik ve tahlillerin ardından size en uygun saç ekim yöntemine karar verilir. Saç ekim işleminden sonra kafa derisinde herhangi bir iz kalmamasını isteyen kişiler FUE yöntemini tercih etmektedir. Başarı oranı daha yüksek olan bu yöntem sayesinde saçlarınız hiç dökülmemiş gibi doğal bir görünüme sahip olabilirsiniz.

sac ekimi 2

İngiltere’de Saç Ekimi

İngiltere sağlık alanında devlet destekli bir yapıya sahiptir. Bu destek sayesinde ülkenin de gelişimi artmaktadır. Bu sistem sayesinde başarılı ve kaliteli tedavi hizmeti sunulmaktadır. Fakat bu başarılı ve kaliteli tedaviye ulaşmak için önünüzde büyük bir engel bulunmaktadır. Bu engel fiyatların çok yüksek olmasından kaynaklı estetik tedavilerin ulaşılmaz seviyede olmasıdır. Türkiye İngiltere ile aynı kalitede saç ekim işlemini daha uygun fiyatlara yapmaktadır. Ayrıca bilindiği gibi Türkiye dünyanın saç ekim merkezi olarak kabul edilmiştir. Kalite ve uygunluk bakımından İngiltere başta olmak üzere birçok ülkeyi geride bırakan Türkiye, saç ekim işlemi konusunda uzmanlaşmıştır.

Saç Ekimi Tedavileri İçin En İyi Ülke

En çok tercih edilen estetik cerrahi işlemi olan saç ekimi işlemi için her gün onlarca kişi Türkiye’ye gelmektedir. Bu ülkedeki saç ekim işlemini diğer ülkelerden farklı kılan şey ise kaliteli hizmeti uygun şekilde sunmasıdır. 

Başarılı saç ekim tedavisi hizmeti veren tek ülke Türkiye değildir. Ancak hem başarılı hem de uygun fiyatlı olmasından dolayı saç ekimi denince akla ilk gelen ülke Türkiye’dir.

Saç Ekimi Tedavilerinde Türkiye mi İngiltere mi Daha Başarılıdır?

İngiltere’de saç ekim işlemi yapan klinik sayısı oldukça azdır. Bu azlık fiyatların da yukarı doğru yükselmesine neden olur. İngiltere saç ekim işleminde başarılı hizmetler sunsa da klinik azlığından dolayı hasta çok sıra beklemek zorunda kalır. Ayrıca fiyatın çok yüksek olmasından dolayı İngiltere’de saç ekimi yaptırmak isteyen kişiler bile Türkiye’ye akın etmektedir.

Her iki ülkenin saç ekimi kalitesi ve başarısı aynı olsa bile İngiltere’de saç ekim işlemi yaptırmak oldukça yanlış bir karar olacaktır. Aynı kalitede bir hizmete neden daha fazla ödeyesiniz ki. İngiltere’de saç ekim işlemi fiyatıyla Türkiye de hem tedavi olursunuz hem de tatil yapmış olursunuz. Ayrıca yine cebinizde paranız kalır. 

Türkiye’de Saç Ekimi Tedavileri Neden Ucuz?

Türkiye’nin diğer ülkelere kıyasla sağlık alanında daha uygun fiyatlara hizmet vermesinin iki nedeni vardır. Birincisi yaşam maliyeti diğeri ise kur farkı. 

Türkiye’nin yaşam maliyeti İngiltere’ye kıyasla çok daha düşüktür. Ayrıca klinik sayısının fazla olmasıyla da oluşan rekabet nedeni ile tedavi fiyatları aşağı doğru eğilim göstermektedir.

Bunun yanı sıra kur farkının bu kadar yüksek olması nedeni ile de yurtdışındaki hastalar için fiyat çok uygun gözükmektedir.  Kısacası yabancı hastaların yüksek alım gücü sayesinde Türkiye fiyatları diğer ülkelere nazaran daha uygun fiyatlı tedavi hizmeti sunmaktadır.

Türkiye’de Saç Ekimi Fiyatları

Türkiye Dünya Sağlık turizminde önemli bir liman kabul edilmektedir. Gerek maliyet gerekse kayıt açısından dolayı yurt dışındaki hastalar Türkiye’yi tercih etmektedir. Saç ekim işlemini tecrübeli doktorlar steril ve temiz ortamlarda gerçekleştirmektedir. Günümüzde en çok merak edilen konu 2023 itibari ile saç ekim ücretinin ne kadar olacağıdır. Saç ekim işlemi kişi özel fiyatlandırıldığı için net bir fiyat belirtmek doğru olmayacaktır. Yalnız şunu bilmenizde fayda var ki Türkiye özellikle Avrupa ülkelerine kıyasla oldukça uygun fiyatlara kaliteli hizmet sunmaktadır. Avrupa standartlarında saç ekim işlemi yapan Türkiye uygun fiyat sunması sayesinde saç ekimi işleminde en çok tercih edilen ülke konumuna gelmiştir.

Mükemmel Müşteri Deneyimi

Türkiye’de saç ekimi hizmeti alan hastalarımızın saç ekim deneyim sonuçları oldukça tatmin edicidir. Her şey dahil paketler ile gizli masraf çıkarmayan hizmetimiz sayesinde memnuniyetleri artan müşterilerimiz tedavilerinin mükemmel geçtiğini dile getirmektedir.

Kaliteli ve Güvenli Saç Tedavileri

Türkiye Avrupa standartlarında saç ekim işlemini uygun fiyatlara sunmaktadır. Türkiye saç ekimi işleminde Uluslararası bir üne sahiptir. 

Türkiye’de Saç Ekimi İşlemi İçin En İyi Doktorlar Bulunmaktadır 

Türkiye’de yüksek nitelikli hekim ve cerrahların bulunması unutulmaması gereken önemli bir faktördür. Türk doktorların sahip oldukları en büyük avantaj ise yılda binlerce saç ekimi işlemi yaptıkları için Avrupa ve Amerika’daki doktorlardan daha fazla tecrübeye ve uzmanlığa sahip olmalarıdır.

FUE Saç Ekimi İşlemi Fiyat Karşılaştırması İngiltere ve Türkiye

Tüm dünya genelinde en çok tercih edilen bu yöntemin fiyatları karşılaştırıldığında Türkiye İngiltere’nin çok altında kalmaktadır. Aynı kalitede aynı yöntem ile yapılan saç için işlemini İngiltere’de yaptırarak daha fazla para ödemenin bir anlamı yoktur. 

FUT Saç Ekimi İşlemi Fiyat Karşılaştırması İngiltere ve Türkiye

Teknolojinin gelişmesi ile birlikte yerini FUE yöntemini bırakmıştır. Gerekli görülmesi halinde hala yapılabilmektedir. FUT yöntemi fiyatları karşılaştırıldığında da Türkiye İngiltere’den çok daha uygun fiyatlıdır. Bu fiyat farkının nedenlerini yazımızda detaylı bir şekilde açıkladık. Yine de merak ettiğiniz ya da aklınıza takılan bir soru var ise yedi gün yirmi dört saat bizlere ulaşabilirsiniz.

Saç Ekim İşleminde Türkiye 

Türkiye de saç ekim hizmeti alan danışanlarımız Türkiye’den ayrılsa bile bakım hizmeti verilmektedir. Sadece işlem süresince değil işlem sonrasında da tüm danışanlarımızın hizmetinde olmaya devam etmekteyiz. Önceliğimiz müşterilerimiz olduğu için her zaman her koşulda hizmet sağlamaktayız.ürkiye’ninin kültürel ve tarihi yapısının da etkisi ile son on yılda saç ekim işlemi için binlerce ziyaretçi ülkemize gelmiştir. Aynı zamanda Türkiye dünyanın en iyi sağlık turizmine ev sahipliği yapmaktadır. Dünyanın her yerinden hastalar saç ekimi işlemi için ülkemize gelmektedir. Türkiye teknolojinin de ilerlemesi ile sağlık sektöründe çığır açmıştır. 

Bizimle iletişime geçerek ayrıcalıklardan faydalanabilirsiniz.

  • En iyi fiyat garantisi
  • Gizli ödemelerle asla karşılaşmazsınız
  • Ücretsiz VIP Transferler ( Havaalanından alınarak Otele ya da Kliniğe )
  • Paket fiyatlarına konaklama dahildir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir