Hollywood Gülüşü Sonrası Bakım 2023

Hollywood gülüşü sonrası bakım gibi önemli bir konudan bahsetmeden önce bu operasyonun ne olduğuna değinelim. Doğumun olmasından beri beğenilen biri olmak, çok daha çekici ve güzel bir hale gelmek her zaman önemli bir husus olmuştur. Göze iyi gözüken bir fizik, orantılı vücut şekline sahip olmak, hayalini kurduğu bir şeydir. Daha mükemmel bir gülümseme, etkileyici beyaz dişler, daha çok şeye erişme merakı son zamanlarda büyük ölçüde arttı. İnsanlar her daim fiziksel olarak istedikleri gibi görünmeye ve onları örnek almaya meyillidirler. Bu nedenle son yıllarda diş doktorluğunda “Hollywood Smile” adı verilen bir terim ortaya çıkmıştır.

Hollywood yıldızlarının televizyonda, filmlerde gördüğümüz ve aynen takip ettiğimiz harika görünün ve etkileyici gülüşlerine ve bembeyaz dişlerine sahip olmak bir hayal mi? Yoksa gerçek mi? Akıllı aygıtların ortaya çıkması yüksek çözünürlüklü kameranın kullanılması ve sosyal medyanın hayatımızın en önemli bir parçası haline gelmesiyle, bir selfie paylaşma bağımlılığı detayların önemini artırıyor ve herkes mükemmel görünmeye çalışıyor.

Gülüş tasarımı denilen uygulama, bütünüyle kişiye has bir tedavi şeklidir. Her kişinin kendi vücut yapısı ve istekleri doğrultusunda yönlendirilmesi ve tedavi bu şekilde değerlendirilmesi gerekir. Ancak bu durumun en önemli hususu mükemmel gülüş kavramını destekleyen bazı kriterler olduğu gibi, “Hollywood Gülüşü”nede sahip olmak için de bazı kriterler vardır. Hollywwood gülüşü, en popüler gülüş tasarımlarından biridir. Başlıcalarından bahsetmek gerekirse, bu gülüşün en ortaya çıkan özelliği derin bir gülümseme çizgisidir yani kişi gülümsediğinde tüm dişleri görünmelidir. Hatta üst azı dişleri bile hastanın alt dudağı hayali çizgi ile güzel bir uyum oluşturmalıdır. 

Üst dişlerin kesici olan kenarlarından geçilmesi gerekmektedir. Diş etleri maksimum 2 mm’ye kadar görünür olmalıdır. Üst dişlerin diş eti seviyesinin düzenlenmesi ana faktörlerden biridir. Bu kriteri daha da artırmak mümkündür. Ağızda görünecek dişlerin boyutları ve dudaklar ile olan ilişkisi bir bütün biçiminde planlanması gerektiği için dudaklara ve yumuşak dokulara herhangi bir müdahaleye gerek yoktur. Ayrıca bir doktor aracılığı ile değerlendirilmesi gerekir. Bu nedenle yapılacak işlemlerle mükemmel sonuçlara ulaşabileceğimiz, dudak, diş ve ağız yapısının anatomik anlamda yeterli olduğu her kişiye bu işlem uygulanabilir. Aksi halde bilinmesi ve tedaviye başlanması önemlidir. Sınırları zorlamaya çalışan estetik uygulamalar hem doktor hem de kişiler için kabuslar yaratabilir. Tüm işlemler tamamlandıktan sonra hollywood gülüşü sonrası bakım da ihmal edilmemelidir. 

Hollywood Gülüşünün Yararları Nelerdir?

Hollywood gülüşü sonrası bakım işlemleri de tamamlandığında, bu tasarımın yararlarını mümkün olan kısa süre içerisinde fark etmeye başlayacaksınız. Her şeyden önce, gülüş tasarımı aşamasına geçmeden hemen önce arzu ettiğiniz detayları bütünüyle doktorunuzla konuşmanız faydalı olacaktır. Uygun bir Hollywood gülüş tasarımının faydaları kişiden kişiye farklılıklar gösterir. Bu tasarım ile estetik ve güzel bir gülüş elde etmek kaçınılmazdır. Tedavi edilecek dişin rengi de çok önemlidir. Bu nedenle gerekirse diş beyazlatma yöntemlerini kullanarak harika sonuçlara ulaşabilirsiniz.

 Bunun dışında yüzünüze en doğru gülümsemeyi belirlemek, çok daha özgüvenli bir insan olacağınız anlamına gelir. Güzel bir gülümsemeye sahip olmak, kişiler arası ilişkilerde bir adım öne çıktığınız anlamına gelir. Beğendiğiniz gülüş tasarımını doktorunuza doğru bir biçimde belirterek istediklerinizi ifade ederseniz memnun kalacağınız bir Hollywood gülüş tasarımına kavuşabilirsiniz. Curefinding kliniği ile özgüveninizi yenileyerek gönül rahatlığı ile gülümseyebilirsiniz. Gülüş tasarımı aşamalarından sonra hollyywood gülüşü sonrası bakım gibi konularda da bizden destek alabiliriniz. 

Hollywood gülüşü sonrası bakım
Hollywood gülüşü sonrası bakım

Hollywood Gülüş Tasarımı Nasıl Yapılır? 

Hollywood gülüş tasarımının yapımında pek çok farklı yöntem kullanılmaktadır. Dişlerin yapısı, rengi ve şekli her ne kadar ön planda olsa da diş eti tedavisi ve gerektiğinde dudak dolgusu gibi estetik müdahaleler de bu gülüş tasarımın basamakları arasında yer almaktadır. Gülüş tasarımları kişiden kişiye farklılık gösterir Öncelikle her türlü istek ve beklentilerinizi doktorunuza bildirmelisiniz. Porselen kaplama uygulaması hem kısa bir işlemdir hem de uzun süreli bir yöntemdir. Yarı saydamlığı olmadığı için zaman içinde renk değiştirmeden çok uzun bir süre kullanılabilir. Çarpık dişlerde ilk olarak ortodontik tedaviler yapılabilir. Hollywood gülüşüne karar verildiğinde itibaren ortodontik tedavi başlatılır. 

Bir sonraki adım ise rengi sararmış olan dişlerin beyazlatılma işlemidir. Bu aşamada çeşitli methodlar kullanılabilir. Bu yöntemler altında diş hekimi kişinin dişlerinin rengini, yapısını ve ihtiyaçlarını belirler. Son aşama olarak da implant uygulaması tercih edilir. Bu uygulama ile ağızda bir diş eksik olduğunda, bu kayıp ortadan kalkar. Amaç dişleri ağız yapısına uyum sağlayacak bir hale getirerek eksikliği gidermektir. Tüm operasyonlar bittiğinde ise işlemin uzun ömürlü olmasını arzu ediyorsanız, hollywood gülüşü sonrası bakım kurallarına da uymanız gerekecek. Bu operasyonlar ile Curefinding, arzu ettiğiniz Hollywood tarzı gülüşe kavuşmanızı sağlar.

Hollywood Gülüş İşlemi Ne Kadar Sürer?

Hollywood gülüşü işleminden hemen önce diş eti hastalığı tedavi edilir. Eksik dişler implantlar yardımıyla doldurulur. Lamine porselen ile kaplanacak olan dişin sayısına göre 5 ya da 10 gün, zirkonya porselen kaplamalarda ise 7 ya da 14 gün sürmektedir. 

Hollywood Gülüş Tasarımı Ne Kadar Süre Kullanılır?

Dişlerinizi rutin olarak fırçalar ve porselen kaplamalarınıza özen gösterirseniz kaplamalarda tercih edilen zirkonya laminate ya da porselenin hollywood gülüşü bakım sonrası da dahil olmak üzere totalde kullanım ömrü ortalama olarak 10 yıldır. Bu süre sonunda tasarımın yenilenmesi gerekebilir ve yenileri ile değiştirilir.

Hollywood gülüşü sonrası bakım
Hollywood gülüşü sonrası bakım

Hollywood Gülüşü Sonrası Bakım Nasıl Olmalıdır?

Hollywood gülüşü sonrası bakım, öncesi ve sonrası olarak iki kısımda incelenmektedir. Hollywood gülüşü sonrası bakım büyük bir hassasiyet taşırken, işlemin öncesi de en az sonraki aşamalar kadar önem arz eder. Bilhassa operasyonun hemen öncesinde damak yapısına zarar verecek her türlü yiyecekten mümkün mertebe uzaklaşmak gerek. Operasyonun hemen öncesinde eğer tedavi edilecek kişinin damağında bir problem mevcutsa öncelikli olarak bu sorunun giderilmesi gerekmektedir. Buna ek olarak işleme karar verilme aşamasında uzman hekim tarafından hastanın ağzı yapısının hollywood gülüş tasarımı için uygun olup olmadığına karar verilir. 

Hollywood gülüşü sonrası bakım, uygulandığı takdirde uzun ömürlü olan bir işlemdir. Hollywood gülüşü sonrası bakım, sağlıklı bir biçimde uzun yıllar boyunca, sorunsuz bir şekilde gülmenize olanak verir. Ağız ve diş sağlığınızın için gerekli olan yumuşak başlıklı diş fırçalarından ve dip iplerinden, ağız gargaralarından mutlaka faydalanmalısınız. Rutin ağız bakımı yapılmadığı takdirde yaptırılan işlemin kullanım süresinin kısalacağı gibi aynı zamanda ağız ve diş sağlığının da tehlikeye girebileceğini unutmayın. Hollywood gülüş tasarımından sonra en ufak bir sorunla dahi karşılaşmak istemiyorsanız, bakımları kendinize bir iş haline getirmeniz gerekecektir. 

Medikal anlamda alanında profesyonelleşmiş olan Curefinding kliniği hayalini kurduğunuz hollywood gülüş estetiği için sizlere gereken tedavi hizmetini vermek için her daim hazırdır. Size en uygun, en doğru olacak gülüş tasarımı ve hollywood gülüşü fiyatları için bizimle iletişime geçebilir ve gerekli bilgilendirmeleri alabilirsiniz.   

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir