Hollywood Gülüşü Nedir? 2023

Hollywood gülüşü, daha estetik ve güzel bir görünüm oluşturmak için dişlerin porselen kaplamalarla kaplanması işlemidir. Hollywood yıldızlarından ilham alınarak yapılan bu tedavi türü diş estetiğine dayanmaktadır. Bugün ülkemizde yabancı ünlülerin yanı sıra Hollywood gülüşüne sahip pek çok sayıda ünlü vardır.

Estetik, diş kusurlarının giderilmesi ve topluma saygı gibi kaygılardan dolayı porselen kaplama yöntemini kullanan kişilerin sayısı her geçen gün artmaktadır. Normalde dişlerimizin rengi kemiğin rengidir ama günümüzde beyaz diş prestij simgesi haline geldiğinden dolayı kemiğin bu rengini beyazlatmak ya da üzerine katman yaptırmak moda olmuştur.

Hollywood Gülüşünün Temel Amaçları Nedir?

Simetrik bir gülümseme için, estetik açıdan hoş bir görünüm elde etmek, Hollywood gülümsemesi ile kendinizi gerçekten bir yıldız gibi hissettirmek için, kötü görünen diş yapılarının neden olduğu güvensizlikleri ortadan kaldırmak için Hollywood gülüşünden faydalanabilirsiniz. Bir kişinin yüzü için ideal bir gülümseme yaratmak ise günümüz şartlarında kesinlikle hayal değildir. Güzellik iddiaları ne olursa olsun, her insanın eşsiz ve harika bir gülüşe sahip olduğu unutulmamalıdır.

Hollywood Gülüş
Hollywood Gülüşü Nedir? 2023 1

  Hollywood Gülüşünün Kuralları Nelerdir?

 Hollywood gülüşü için belirlenen genel standartlar şu şekilde sıralanabilir;

 • Kişinin gülme hattı derin olmalıdır. Kişi gülümsediğinde üst azı dişleri dahil tüm dişleri görünür olmalıdır.
 •  Üst ön dişlerin düz olması gerekmektedir.
 •  Kişinin üst dişlerine yapılan dolgu gibi uygulamalar görünür olmamalıdır.
 •  Üst kesici dişler diğer dişlere göre daha fazla belirgin olmalıdır.
 • Gülümserken kişinin alt ön dişleri görünür olmalıdır.
 •  Gülümserken üst diş etinin maksimum 2 mm’si görünmelidir.
 • Dudaklar simetrik olmalıdır.
 • Dudakların genişliği yüzün genişliğinin yarısı kadar olmalıdır.

 Bu ortamda Hollywood gülüşünü uygulamak için diş ya da diş eti ameliyatına ek olarak dudak dolgusu ve botoks gibi işlemler de gerekebilir.

Hollywood Gülüşünün Faydaları Nelerdir?

Hollywood gülümsemesinin faydaları, gülüş tasarımı kelimesini son zamanlarda çok popüler hale getirdi. Hollywood gülüşü ile beklentileri tam olarak karşılamak için hasta-doktor iletişimi esastır. Doktor, hastanın beklentilerini doğru bir şekilde anlamalı ve tedavinin sonucunu ve hastanın beklentilerini analiz edebilmelidir. Yetkili tüm kliniklerde bu işlem uzman doktorlarımız tarafından başarı ile yapılmakta, tasarım önceden planlanmakta, hasta onayı alınmakta ve tasarım sürekli prova edilmektedir. Bu şekilde mükemmel sonuçlara ulaşılabilir. Doğru ve kusursuz bir Hollywood gülüşünün bizlere sağladığı avantajlar şu şekilde sıralanabilir:

 • Hollywood gülüş tasarımı ile estetik ya da simetrik dişlere sahip olabilirsiniz.
 •  Diş ve diş etlerinin sağlıklı görünmesini sağlar.
 •  Kişinin yüzü için en ideal gülümsemeyi bulmak için enerjik görünmesine yardımcı olur.
 •  Kişinin beklentilerini dikkate alan bir uygulama olduğu için işlem sonunda 0 memnuniyet elde etmek de ihtimaller dahilindedir.
 •  Ağız ve diş problemlerinden dolayı kaynaklanan özgüven sorunlarını ortadan kaldırır.
 •  Mükemmel bir gülümseme, mükemmel bir görünüme yol açar.

Hollywood Gülüşü İçin Hangi İşlemler Uygulanır?

 Hollywood gülüşü yaratmak için pek çok farklı işlem gerekebilir. Diş ve diş eti tedavilerinin yanı sıra dudak dolgusu gibi uygulamalar da gülüş tasarımı kapsamında yapılabilmektedir. Gülüş tasarımı ile öncelikle kişinin beklenti ya da ihtiyaçları belirlenir. Bu nedenden dolayı da yapılacak müdahaleler kişiden kişiye farklılık göstermektedir. Bu noktada en net bilgiyi almak için kliniklere gidip muayene olabilirsiniz. Ancak genel bir kanıya varmak için yapılan ameliyatlar şu şekilde sıralanabilir:

 Porselen Kaplama: Dişlerin ön kısmına uygulanan porselen kaplama işlemidir. Lekeli, çarpık, kırık ve yontulmuş dişler gibi önemli diş problemleri ortadan kalkar. Porselen kaplama, çok kısa süren bir işlemdir. Porselen kaplama işleminin gerçekleştirilmesinde kullanılan malzemeler yarı saydamdır. Bu nedenle eskime gibi sorunlara neden olmaz.

Diş Beyazlatma: Dişleri beyazlatmanın pek çok yöntemi vardır. Tüm yöntemlerin temel amacı diş rengini birkaç ton açmak ya da beyaz bir görünüm elde etmektir. Bu yöntemler klinik ortamında diş hekimi tarafından ya da evde kişinin kendisi tarafından da yapılabilir. Kullanılacak yöntem hastanın ihtiyaçları göz önünde bulunduracak şekilde belirlenir.

İmplant: Diş kayıplarının önüne geçilmesi için yapılması gereken tedavi yöntemlerinden birisidir.

hollywood gulus
Hollywood Gülüşü Nedir? 2023 2

 Hollywood Gülüşü Fiyatları Nasıl Belirlenir?

 Hollywood gülüşünün fiyatı ancak kişiye uygulanacak olan kapsamlı bir muayeneden sonra belirlenebilir. Hollywood gülüş tasarımında kişinin ihtiyaç ya da beklentileri kişiden kişiye farklılık gösterebilir. Bu nedenle uygulanacak tedavinin kapsamı değişebileceğinden net bir fiyat tespiti yapılamamaktadır. Ancak genel olarak Hollywood gülüşlerinin fiyatlarını belirleyen parametreler şu şekilde sıralanabilir:

 • Hastanın mevcut diş ya da ağız sağlığı
 • Kapsamda yapılacak olan tedaviler
 • Kişinin ek gereksinimleri
 •  Tedavinin yapıldığı merkezin tecrübesine ek olarak sahip olduğu teknik donanımı
 • Ameliyatı yapan doktorun tecrübesi ya da yetkinlik derecesidir.

 Gülüş tasarımı uygulaması ile oluşturulabilen gülüş tipleri içerisinde birçok farklı gülüş tasarımı oluşturabilirsiniz. Kusursuz görünümü ile Hollywood gülüşü son zamanların en popüler gülüş tiplerinden biridir. Ayrıca sevilen gülüş tasarımları da şu şekilde sıralanabilir:

 Entelektüel Gülüş Tasarımı: Kişinin olgun ve bilge bir gülüşe sahip olması için tasarlanmış gülüş tasarımıdır. Genel tasarım standartları, yüzün alt kısmına yapılan vurgu ve dişlerin düz bir çizgide hizalanmasıdır.

Çekici Gülümseme Tasarımı: Kişinin çekici bir gülüşe sahip olması için tasarlanmış gülümseme temasıdır. Genel tasarım standartları, ön dişlerin arka dişlerden daha uzun olması ve dinamik bir gülümsemenin sağlanmasıdır.

Sportif Gülüş Tasarımı: Kişinin içten ve sıcak bir gülümsemeye sahip olması için tasarlanmış bir gülüş tasarımıdır. Genel tasarım standardı, merkezi kesici dişlerin arka dişlerden biraz daha uzun olmasıdır.

 “Hollywood gülüş tasarımı kalıcı mı?” gibi bir soru, estetik beklentisi olan ve tedavi talep edenlerin akıllarında oluşan en büyük sorulardan birisidir. Genel olarak tasarımı etkileyebilecek olan faktörler arasında şu hususları dikkate almalısınız: s

 • Dişlerin rengi ile ilgili problemler
 • Diş eti problemleri
 • Diş dizilimlerinde çapraşıklık
 •  Diş arası boşluklar
 • Daha kısa ön dişler

 Diş estetiğini değiştiren durumlardan şikâyet edenler gülümseme, örneğin; diş asimetrisi ve deforme olmuş kişilerde, gülüş tasarımı olarak bahsettiğimiz yöntemleri gerektirir. Estetik diş hekimliği uygulamalarının günlük evrimi sayesinde daha doğal ve estetik sonuçlar elde edilmektedir.

 “Gülüş tasarımı kalıcı mıdır?” sorusuna cevap vermeden önce gülüş tasarımı alanında yapılan işlemlerden kısaca bahsetmenin faydalı olduğunu düşünüyoruz. Çünkü tedavi yöntemi birçok farklı yöntemin bir araya gelmesiyle ortaya çıkan multi-disipliner bir içeriğe sahiptir. Her hasta için özel planlar gerekmektedir. Tek bir tedavi olmayan gülüş tasarımında birden fazla teknik kullanılabilir. Tedavi programlarının ve fiyatlarının değiştirilmesinin nedeni budur.

 Gülüş Tasarımı Fiyatları

 1.000 ₺ ile 30.000 ₺ arasında değişmektedir. Fiyat geniş bir aralıkta da olabilir. Örneğin bir Laminate Veneer tedavi çözümü için tek diş için ₺2.500, tek çene için ₺25.000 aralığını gözden çıkarmanız gerekecektir.

Gülüş tasarımı ortalama fiyatları ise her hastanın ihtiyacına göre değişkenlik göstermektedir. Tedavinin çok karmaşık uygulamaları içerip içermediği net olarak belirlenebilir. Yine bir örnek vermek gerekirse, sorun sadece diş etlerinden kaynaklandığı için bazı hastalarda pembe estetik yeterlidir; Bazı hastalarda pembe estetik ve diş kaplama ve diş beyazlatma gibi daha karmaşık uygulamalar gerekebilir.

En uygun Hollywood Gülüşü Tasarımı fiyatları için curefinding.com üzerinden bizimle iletişime geçebilirsiniz.

One thought on “Hollywood Gülüşü Nedir? 2023

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir