Göğüs Büyütme İşe Yarayan Yollar 2023

Neden Bazı Kadınların Göğüsleri 1, Bazı Kadınların 4’ü Var?

Bebek anne karnında henüz oluşmaya başlarken, meydana gelen gen hatalarından kaynaklı bazı kadınlarda bir veya birden fazla meme ucu büyümesine rastlanmaktadır.

Meme ucu olmadan doğan veya 4 meme ucuna sahip olarak doğan çocuklarda, oluşan memenin küçülmesi veya gelişmeyen memenin büyümesi gibi bir durum maalesef söz konusu değildir.

Cerrahi Meme Büyütme: Meme İmplantının Artıları Ve Eksileri

Meme dokusu doğuştan gelişmemiş veya hiç oluşmamış kişiler, meme implantı ile göğüs büyütme ameliyatını tercih etmektedir. Psikolojik olarak kişiyi olumsuz yönde etkileyerek, öz güven kaybı yaşamasına neden olan bu durum için meme implantları kurtarıcı hale gelmektedir.

Meme implantları genel cerrahi uzmanları veya plastik cerrahlar tarafından uygulanır.

Meme büyütme ameliyatının artıları:

 • Gelişmemiş göğüs içine silikon implant yerleştirilerek meme oluşumu sağlanır.
 • Psikolojik yönden kadının iyi hissetmesine ve özgüven kazanmasına neden olur.
 • Cerrahi işlem ile göğüsün bir kısmını veya tamamını aldırmak zorunda kalan kadınlar için kullanılır.
 • Meme implantı taktırdıktan sonra hamile kalınabilir.
 • Dayanıklı malzemeler kullanıldığından patlama ve delinme gibi durumlar yaşanmaz.
 • Bebek emzirmede sıkıntı yaratmaz, emzirmeye devam edilebilir.
 • Meme büyütme ameliyatları, tamamen kadınların sosyal hayatlarında daha iyi hissetmelerini sağlayacak ameliyat türleridir.

Meme büyütme ameliyatının eksileri:

 • Yapılan işlem kas üstü ve kas altı olarak iki şekilde gerçekleşir.
 • Kas altına yapılan ameliyatlar daha ağrılıdır.
 • Kas altına yapılan silikonlar sporculara uygulanamaz.
 • Kol ağrıları oluşabilir.
 • Günlük yaşam aktivitelerine geç başlanabilir.
 • Yanlış yere konulan silikon implantta kayma olabilir.
 • Aşırı kilo alıp vermede sarkma olabilir.
 • Silikon takılması için açılan kesi fazla olursa silikonda kayma yaşanabilir.
 • Hamile kalma ve bebek emzirme sonrası göğüste sarkma oluşabilir.
Göğüs Büyütme (breast enlargement)
Göğüs Büyütme (breast enlargement)

Cerrahi Meme Büyütme Hakkında İlk 5 Efsane

Efsane 1. Endoprotezlerin Takılmasından Sonra Kız Emziremeyecek.

Halk arasında sıklıkla duyulan, göğüs silikon implantları sonrası kadınların emzirebilecek miyim sorusudur. Genel hatları ile komple yanlış olan bir varsayımdır. Çünkü endoprotezlerin takılma aşamalarının hiç biri süt kanallarına ve süt bezlerine müdahale içermez. Yani silikon implantlar süt bezlerini ve süt kanallarını etkilemez dolayısıyla emzirme de ve gebe kalmada herhangi bir zorluk yaşanmaz. 

Fakat gebelikte aşırı kilo alıp verilme yaşanırsa silikon implantlarda sarkma olabilir.

Efsane 2. İmplantlar Meme Kanserine Neden Olur.

Meme büyütme ameliyatlarında sıklıkla kullanılan ve plastik ve estetik cerrahi uzmanlarının tercih ettiği silikon implantların, tamamen güvenli ve tıbbi silikon ile üretimi yapılmıştır.

Silikon implant üreticileri ürünlerine ömür boyu garanti vermektedir. Günümüzde sakızın bile içinde kullanılan tıbbi silikon kesinlikle kanser vb hastalıklara neden olmaz. Alerjiye sebep olmaz.

Zaten mastektomi ameliyatı olmuş, meme kanseri teşhisi almış hastalarda da özellikle meme implantı kullanılmaktadır. Meme büyütmek için implant kullanmak isteyenler gönül rahatlığı ile ameliyatlarını olabilirler. Çünkü herhangi bir yan etkisi ve hastalığa sebep olması gibi bir durum söz konusu değildir.

Esfane 3. İmplantlar Patlar

Silikon implantlarının geçmişine bakıldığında, merdiven altı yerlerde üretimi yapılan ve kalitesiz silikon kullanılan protezler de patlama ve delinme gözlenmiştir.

Fakat günümüzde gelişen teknoloji ile beraber, son derece dayanıklı olarak üretilen silikon implantlar her türlü darbeye karşı dayanıklıdır. Silikon üreticileri implantlara ömür boyu garanti verirler. Elinize alıp çamaşır sıkar gibi sıksanız, üzerinden araba bile geçirseniz silikon implantlar patlama yapmaz ve delinmez. 

Sadece bıçak veya kurşun ile yaralanmalarda delinme ve patlama gözlenebilir.

Efsane 4. Endoprotezler Göğsü Gerer, Bu Nedenle Zamanla Bir Kaldırma İşlemi Gerçekleşecektir.

Endoprotezler ilk uygulandığında doğan olarak bir gerilme ve kalkıklık meydana gelecektir. Çünkü memenin normal hacminden daha büyük bir madde yerleştirildiğinde bu olay doğaldır.

Fakat birkaç gün sonra kendiliğinden şişlikler azalacak ve daha doğal bir görünüm elde edilecektir. Meme dikleştirme veya meme büyütme ameliyatları doğru alana, doğru şekilde uygulandığında sarkma veya kayma sorunu yaşanmamaktadır.

Aşırı kilo alıp, kilo veren insanlarda doğal olarak meme sarkması görülebileceğinden, meme protezi takılmış kişilerde de sarkma görülebilmektedir. Gebelik ve emzirme dönemlerinden sonra da meme de bir miktar sarkma oluşabilir.

Sanılanın aksine yukarıda saydığımız durumlar yok ise, meme implantı sonrası göğüste sarkma oluşmaz. Herhangi bir kaldırma ve dikleştirme ameliyatına gerek duyulmaz.

Efsane5: Göğüs Büyütme Ameliyatından Sonra Birçok Kısıtlama Vardır: Spor Yapamazsınız, Yüzüstü Yatamazsınız.

Göğüs büyütme ameliyatları iki şekilde uygulanmaktadır.  Bunlar; kas altına uygulanan silikon ve kas üstüne uygulanan silikon işlemleridir. Emzirmeyi veya çocuk sahibi olmayı düşünen kadınlarda genellikle kas altına silikon protez uygulaması önerilmektedir. Bu sayede süt kanalları ve süt bezleri korunmuş olur.

Hangi şekilde olursa olsun uygulanan meme silikon implantları sonrasında, iyileşme süresinin geçmesi beklenmelidir. Özellikle ağır spor yapımından ve üst gövdeyi çalıştıracak hareketlerden uzak durulması gerekir. Göğüs büyütme ameliyatından sonra spor yapılır mı? sorusuna verilecek cevap ise en az 3 ay beklenmesi gerektiği olacaktır. Çünkü meme dokusunun yerleşmesi ve yaraların iyileşmesi için belirtilen sürenin geçmesi gerekmektedir.

İlk bir haftadan sonra kişi normal yaşam aktivitelerine geri dönebilir. Kol gücü gerektirmeyen işlerde çalışılabilir. Fakat ilk dönemlerde özellikle 6 ay ağrı olması normal olarak karşılanır. Ağır işlerden ve sporlardan bu süre içinde uzak durulmasında yarar vardır.

Göğüs büyütme ameliyatından sonra yüz üstü yatabilmek için ise yine 6 ay geçmesi gerekmektedir. Çünkü hem yaraların iyileşmesi için hem de göğüs dokusunun yerine oturması için bu süre önemlidir. Hastalar yüz üstü yatında ağrı ve acı hissedebilirler. Yan yatma pozisyonu da yine ilk bir hafta olmaması gerekir. Sonra iyileşmeye başlayınca yan yatmaya geçilebilir.

Meme İmplantlarına Bir Alternatif Var Mı?

Geçmişten günümüze birçok kadının sorunu haline gelen, küçük veya sarkık meme problemleri hep var olmuştur. Gelişen dünya ve teknoloji ile beraber bu sorunlara kısa sürede çözüm bulunmuştur. Günümüzde bu işlemler için silikon meme implantları kullanılmaktadır. Meme implantına alternatif olarak ise yağ enjeksiyonları ve meme dikleştirme operasyonları tercih edilebilmektedir. Dikleştirme ile çözüm bulamayan kişiler için yine meme implantı tercih edilebilir.

Göğüs Büyütme (breast enlargement)
Göğüs Büyütme (breast enlargement)

Meme Büyütme İçin En İyi Yer Neresidir?

Meme büyütme ve birçok estetik ameliyatları, plastik ve estetik cerrahi uzmanı ve genel cerrahi uzmanı tarafından gerçekleştirilir. Meme büyütmek için en iyi yer, tabi ki profesyonel doktor ve hastanelerdir. Merdiven altı yerlerde veya güzellik merkezlerinde kesinlikle bu operasyonlar yaptırılmamalıdır. 

Hastane şartlarında, temiz ve sağlıklı ortamda, profesyonel kişiler tarafından meme büyütme ameliyatları gerçekleştirilmelidir. Meme büyütme ameliyatları,  maddi açıdan çoğu insan için pahalı gelebilir. Kendi bütçenize uygun olarak seçeceğiniz klinik veya doktordan bilgi alabilirsiniz. 

Yaşadığınız yerden uzakta bir şehirde, meme büyütme ameliyatı yaptırmak istiyorsanız konaklama yerlerinizi de önceden ayarlamanız gerekecektir. Maddi durumunuza ve ulaşım açısından size en uygun olan klinik veya hastane ile anlaşma sağlayarak meme büyütme ameliyatı olabilirisiniz.

Meme büyütme ameliyatı için doğru adres curefinding.com

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir