Evde Meme Büyütme Etki Eksikliği ve Sağlık Riskleri 2023

Evde meme büyütme, çoğu kadın için mükemmel bir vücut hatlarına ve şekilli göğüslere sahip olmak ister. Bu sebeple evde meme büyütme etkileri eksikliği ve sağlık riskleri kadınlar tarafından sık sorulan bir sorudur. Memelerin daha şekilli ve büyük olmasını isteyen kadınların, meme büyütme ameliyatı ile istedikleri sonuçlara çok rahat ce kısa sürede kavuşabilir. Meme büyütme işleminden farklı teknikler ile meme dokusu altına implant yerleştirme işlemi yapılır.

Bazı kadınların cerrahi operasyondan ve anesteziye olan çekinceleri sebebiyle meme büyütme ameliyatı olmamayı isterler. Göğüs boyutları arzu edilenden daha küçük olduğundan dolayı kadınların özgüven sorunu gibi istenmeyen durumlar yaşanabilir.

Evde Meme Büyütme: Güvenli Yöntemler

Evde meme büyütme güvenli yöntemler kadınların küçük boyuttaki göğüslerinden rahatsız olan kişilerde, oldukça sık sorulan ve merak edilen bir konudur. Kişiler, göğüslerinin boyutunu istediğinden küçük olduğu için sosyal yaşantılarında özgüven eksikliği olabiliyor. Bu sıkıntıyı en kısa zamanda çözmenin yolu estetik cerrahiye başvurulmasıdır. 

Fakat dolgun göğüslere kavuşmak isteyen ancak operasyondan ve anestezi işleminden çekinen kişiler için doğal göğüs büyütme yöntemlerine yönelmesidir. Doğal göğüs büyütme tedavileri farklı çeşitlerde olabilir. Bu yöntemlerden kimisi uzun vadede kalıcı sonuçlar elde edilirken kimi yöntemde geçici fakat etkilidir. 

Düzenli Seks

Düzenli seks, doğal büyütme amacıyla uygulanabilecek yöntemlerden birisidir. Fakat bu etki oldukça azdır ve kalıcı olarak durmaz. Cinsel bir ilişki sırasında göğüslerin büyümesi görülen bir durumdur. Ancak bu olay %25 oranında olabilir, bunun yanında meme uçlarında yükselme yaşanabilir. Doğal yollarla göğüs büyütmenin en etkili yollarından birisi masaj yapmaktadır. Göğüslere masaj yapmak için bazı yağlarla beraber kullanılabilir. 

Bu yağlar rezene yağı, zeytin yağı veya keten tohumu yağı gibi yağlarla göğüs masajı yaparken her iki elle meme etrafında dolaşım şeklinde hareket ettirilmelidir. Düzenli seksle beraber bu masajla kalıcı olmasa da etkili bir yöntem olabilir.

Evde Meme Büyütme (Breast Augmentation at Home )
Evde Meme Büyütme (Breast Augmentation at Home )

Özel Yemekler

Evde masaj yapılmasıyla beraber, göğüs bölgesinin büyütme egzersizleri ve daha büyük görünmelerini sağlayacak gıdalar tüketerek göğüslerin boyutunu doğal yöntemlerle büyütülebilir. Meyve, süt ürünler ve kuru yemişler doğal göğüs büyütmeye yardımcıdır. Göğüsler tamamen yağdan meydana gelmektedir. 

Yağ açısından zengin tam yağlı süt ürünleri tüketmek de göğüslerin boyutunu büyütür. Çemen tohumları daha büyük göğüslere sahip olmayı sağlar. Zengin östrojen kaynakları vardır, çimen tohumları hardal yağıyla karıştırılıp macun haline getirilmesinden sonra, göğüslere masaj yaparak ve nazikçe sürülmelidir. 

Özel yemekler kuru yemişler göğüs dokusu oluşturmak için gerekli olan zengin bir tekli doymamış yağ kaynağı bulunur. Soya fasulyesi de büyük göğüslerde bulunan sorumlu bir hormon için fitoöstrojenler açısından zengindir.

Fiziksel Egzersizler

Fiziksel egzersizler, göğüslerin boyutunu artırabilecek bir dizi egzersiz bulunur. Her iki kolun uzatılması, 1 dakika boyunca yavaş hareketlerle geriye doğru hareket ettirilir. 1 dakika içerisinde yavaşça ileriye doğru hareket ettirilir. Ardından 1 dakika boyunca nazik bir şekilde serbest bırakılır. Bu egzersizi 2 dakika burunca tekrarlanmalıdır. 

Başka bir egzersiz ise ellerin en arkaya doğru ulaşana kadar açılır. Ellerin öne ve arkaya doğru getirilir ve 1 dakika boyunca tekrarlanır. Kolların vücudun önüne doğru uzatılarak 90 derecelik açıyla bükülür ve kolların geniş açıya ve tekrar bir araya getirilir. Bunu 1 dakika boyunca yapılması etkili olacaktır. İki el yukarıya bakacak şekilde birleştirilir. Ardından hem öne hem de arkaya doğru 15 kez tekrar edilmelidir. 

Küçük Hileler

Kadınların günü kurtarmasını sağlayan küçük hileler mevcuttur. Bunlar anlık göğüslerin büyük görünmesine yardımcı olan seçeneklerdir. Destekli sütyenler göğüslerin olduğundan daha büyük görünmesini sağlayabilir. 

Göğüs bölgesinde renkli ve büyük kolyeler takmak veya simli vücut kremleri yardımıyla üst gövdenin dolgun durmasını sağlayacaktır. Elbise, dikey çizgili bluzlar veya gömlek tarzı kıyafetlerin, göğüslerin olduğundan daha dik ve büyük görünmesini sağlamaktadır. Büstiyerler de göğüslerin daha şekilli ve iri görünmesine yardım eder. 

Özel İç Çamaşırı

Göğüslerin büyük gösteren özel iç çamaşırı kullanımı kıyafetlerin çok daha şık görünmesine yardım eder. Bu sütyenler alt kısımların bulunduğu teller yardımıyla destekler ve daha büyük görünür. Göğüs kontürü ve dik duruş yine göğüslerin büyük görünmesi sağlanır. Sütyenlerin göğüslere çok daha iri ve dik görünmesini kolaylaştırır. 

Çeşitli antrenmanlarla göğüs dokusu kuvvetinde, boyutunda, tonunda veya yoğunluğunda değişiklik yapılabilir. Egzersiz ile göğüs kaslarının yapısını daha kuvvetli olabilmesi ile meme boyutunu büyütmek farklıdır. Göğüslerin yağ dokusunun altında pektoral adı verilen kaslar mevcuttur. 

Düz Duruş

Düz duruş göğüslerin küçük görünmesi veya yeterince büyük görünmesi, duruş bozukları nedeniyle olabilir. Düz duruş ile göğüslerde daha diri ve dik konumda görünmesi mümkün olabilir. Doğru duruş pozisyonunda göğüsler olduğundan daha büyük durur. Düzenli olarak bu yöntemin uygulanması da gerekebilir. Doğal yöntemler düzenli spor, ek gıdalar veya takviyeler, krem ve doğal kırışımlar göğüslerin büyümesinde kullanılabilir. 

Doğru Kıyafetler

Doğru kıyafetler, kullanarak göğüslerin hacmini daha büyük gösterilebilir. Göğüs bölgesinin hareketleri, kat kat olan kıyafetler veya fırfırlı olması göğüslerin olduğundan daha büyük ve dik gözükmesini sağlayacaktır. Yatay çizgili kıyafetler, balenli gömlekler de göğüslerin daha iri gözükmesine yol açacaktır. 

Doğru kıyafetlerin kullanılması sadece geçici bir yöntemdir. En etkili olan ve iyi sonuçlar elde edildiği yöntem göğüs implantıdır. Bu amaçla tercih edilen silikon göğüs implantları şekillerine veya içeriklerine göre iki ayrı gruba ayrılmaktadır. Silikon meme implantları, şekillerine göre yuvarlak veya damla meme protezi olarak bulunur. Bunun yanı sıra meme protezleri boy, en ve yükseklik bakımından birçok şekillerde ve büyüklüklerde üretilmektedir. 

Evde Meme Büyütme (Breast Augmentation at Home )
Evde Meme Büyütme (Breast Augmentation at Home )

Şekillendirme

Küçük memeleri şekillendirme olarak göğüs büyütme kremleri mevcuttur. Ancak göğüslerin ameliyat olmadan kalıcı bir büyütme elde edilmesi mümkün değildir. Kerem, pompa, bant veya sprey gibi yöntemlere başvurmak geçici sonuçlar elde edilmesine neden olur. Bu yöntemler işe yarama olasılığı düşüktür. Ameliyat ile göğüslerin büyütme amacıyla direkt olarak kullanılan bir tıbbi ilaç bulunmamaktadır. 

İlaçların hormonla takviye durumuna göre vücutta oluşabilecek etkiler değişiklik gösterecektir. Ameliyat göğüs büyütme amacıyla direkt olarak kullanılan bir tıbbi ilaç bulunmamaktadır. Göğüs büyütme kremleri ile birlikte, herhangi bir external etkili yani dış etkiyle beraber iç etkiyle de göğüs büyütmek pek mümkün değildir. 

Gerçekten İhtiyacım Var mı?

Evde meme büyütme, küçük göğüslere sahip olan kadınların tercih ettiği yöntemlerden birisidir. Ameliyattan çekinen kadınlar için evde kendi yöntemleriyle büyütmeye çalışması oldukça normal bir durumdur. Kadınların vücut yapısına, vücut konturlarına, yaşına ve meme şekillerine göre, silikonun özellikler ve şekline karar vermelidir. 

Evde yapılan herhangi bir yöntem, kalıcı olarak memeleri büyütmeyecektir. Daha dik ve büyük bir göğüse sahip olmak için kalıcı çözümle silikon yaptırılmalıdır. Silikonlar, protezler insan vücudunda uyumlu olduklarından dolayı bir reaksiyon durumu yaşanamaz. Meme büyütme için tüketilen yiyeceklerin tamamen göğüs bölgesinde olacağı kesin olmayacaktır. Masaj veya giyim tarzına göre geçici yöntemler olarak kalır. Ameliyat olmadan sadece memeye yağ enjekte edilmesi hem ameliyattan kurtaracaktır hem de evde yapılan yöntemlerin geçici olmasından kurtulmaya yardımcı olacaktır. 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir