Estetik Meme Ameliyatı Nedir?

Estetik Meme ameliyatı göğüslerdeki şekil ve yapı bozukluklarını düzelterek ideal ölçülerde göğüs sekline sahip olmak için yapılan operasyonlardır. 

Göğüsteki probleme göre göğüsün büyültülmesi, dikleştirilmesi veya küçültülmesini sağlayan operasyondur. Meme estetiği artık ideal meme görüntüsüne sahip olmak isteyen birçok kadın tarafından tercih edilen işlemlerdendir. Estetik alanda yapılan operasyonların birçoğu Estetik Meme Ameliyatı alanındadır. Göğüs estetiği yaptıran hastalar bu işlemi hem sağlık amaçlı hem de daha güzel ve estetik görüntü amaçlı yaptırabilir.

Olması gerekenden küçük olan göğüslerde meme dokusu büyültülerek estetik meme görünümü kazandırır. Bunun yanı sıra olması gerekenden büyük olan memelerden doku ve deri alanı yapılarak küçültme işlemi uygulanır. Ayrıca zamanla deforme olmuş ve şekli bozulmuş, sarkmış göğüslerin de dikleştirme işlemi yapılabilir.

Göğüs küçültme ameliyatı genellikle sağlık ve yaşam kalitesi nedeni ile yapılan bir işlemdir. Büyük memeler kadınların normal hayatını olumsuz yönde etkiler. Ayrıca büyük ve sarkmış memeler yara oluşumuna neden olabilir.

Türkiye’de Estetik Meme Ameliyatı

Meme estetiği kadınlar tarafından dünya çapında en çok yapılan işlemlerden bir tanesidir. Her geçen yıl operasyon geçiren hasta sayısı yükselmektedir. Kadınlar bazen büyük meme şikayetlerinden, bazen küçük meme şikayetlerinden, bazen sarkma sıkıntısından, bazen de eşit olmamasından dolayı meme estetiği yaptırmayı tercih ederler. Bu operasyonda deforme olmuş ve yapısı bozulmuş olanlar memelerin düzeltilmesi de sağlanır. 

Türkiye Estetik Meme Ameliyatı alanında dünya liderlerine kafa tutmaktadır. Doktorların başarısı, verilen hizmetler ve fiyatları uygun olsun hastaların Türkiye’yi tercih etme nedenlerindendir.

Bizimle iletişime geçerek ayrıcalıklardan faydalanabilirsiniz.

  • En iyi fiyat garantisi
  • Gizli ödemelerle asla karşılaşmazsınız.
  • Ücretsiz VIP Transferler ( Havaalanından – Otele ya da Kliniğe )
  • Paket fiyatlarına konaklama dahildir.

Meme ve Estetik Cerrahi için En İyi Estetik Merkezi

Estetik meme cerrahi işlemlerinde biri olan göğüs estetiği kendi içerisinde birçok farklı alana ayrılmaktadır. Kişiye uygulanması gereken işlem doktor muayenesinden sonra belirlenir. Kişiye uygulanacak yöntem ve kullanılacak malzemelerin seçimi sonrasında bir belirlenir. Her yöntem için en iyi merkez olarak farklı estetik merkezi söylenebilir. Bunun nedeni her doktorun uzmanlık alanının farklı olmasından kaynaklanır. Uygulanacak olan yönteme göre birden çok estetik merkezi başarısından söz ettirebilir. Bu nedenle kişiye yapılacak olan işlemin bilinmesi ve bu işleme göre en iyi estetik merkezine yönlendirilmesi gerekir.

meme estetigi
Estetik Meme Ameliyatı

Meme Estetiğinde Neler Yapılır?

Göğüs estetiğinde uygulaması yapılacak işlem kişinin cinsiyetini ve sorununa göre belirlenir. Erkeklerde büyük meme sorunu jinekomasti ameliyatı ile düzeltilirken kadınlardaki göğüs problemi büyültme işlemi, küçültme işlemi ya da dikleştirme işlemi ile gerçekleştirilebilir

Meme Büyütme

Göğüs büyütme ameliyatı günümüzde kadınların en çok tercih ettiği işlemlerden biridir. İdeal reis olursun yani ulaşmak için meme büyütme ameliyatı yapılır. Göğüs büyütme işlemi iki meme arasında simetri problemi olduğu zaman da yapılabilmektedir. Yapılan büyütme işlemi ile iki memenin de eşit boyuta gelmesi sağlanır.

Göğüs büyütme ameliyatının yaptırılma nedenleri şu şekilde sıralanabilir;

  • İki meme arasındaki beden farkının giderilmesi
  • Kilo alıp vermeye, emzirmeye ve yaşa bağlı oluşan sarkmaların düzeltilmesi
  • Geçirilen bir hastalık veya kaza sonucu göğüs kayıplarının yaşanması
  • Doğuştan meme olmayışı
  • İdeal meme boyutuna ulaşmak istemesi

Günümüzde özellikle de kanser gibi hastalıklardan dolayı meme dokusunun alınmasından sonra nene büyültme operasyonu ile tekrardan eski estetik görülme kavuşmak için başvurulur. Meme büyütme operasyonu geçirebilmek için vücut gelişimini tamamlamanız gerekir. Vücut gelişimini tamamlamayan kişilerde bu işlem uygulanmaz. Öncelikle hasta muayene edilir ve ameliyat öncesinde hastanın vücut yapısına uygun protezler seçilir. Belirlenen protezler ameliyat ile kişiye uygulanır. Hastanın işlem sonrasında istediği görünüme ulaşması sağlanır.

Göğüs Dikleştirme

Göğüs bölgesinde oluşan deformasyonların giderilmesi için yapılan müdahalelerdir. Göğüsteki şekil bozuklukları, sarkmaları düzeltmek için uygulanır. Yapılan ameliyat ile memeye tekrardan şekil kazandırılır. Özellikle doğum yapmış kadınların emzirmeye bağlı oluşan sarkmalarını gidermek için uygulanan bu yöntem aynı zamanda birçok sağlık sıkıntısının da önüne geçmek için yapılır. Ameliyat esnasında gerek duyulursa protez kullanılarak memeye şekil verilir. Problemin derecesine göre ameliyat ortalama 2 ila 3 saat sürer. 

Meme Küçültme

Meme küçültme ameliyatı hastanın estetik görünüm kazanmak istemesinin yanı sıra birçok sağlık problemleri nedeniyle de tercih edilen operasyonlardan biridir. Büyüklüğü kişiler birçok sağlık probleminin gözükmesine yol açabilir. Özellikle göğüs büyüklüğüne bağlı olarak kişide kronik sırt ve bel ağrıları görülebilmektedir. Ayrıca büyük memeli kişilerde sutyen kullanımı omuzlarda çöküntüye neden olabilir. Meme altlarında alerjik reaksiyonlar, enfeksiyon ve yaralanmalar görülebilir. Bu ve buna benzer birçok sıkıntı kadınların günlük hayatını olumsuz etkiler ve yaşam kalitesini düşürür. Meme küçültme ameliyatı belirlenen yönteme göre meme üzerine kesi atılarak fazla dokunun ve derinin çıkarılması ile yapılır.

meme buyutme ameliyatlari 1
Estetik Meme Ameliyatı Nedir? 1

Jinekomasti

Erkeklerde meme büyümesi sorununa verilen isimdir. Genellikle östrojen ve testosteron hormonlarının dengesizliği sebebiyle meydana gelir ya da doğuştan olan kalıtsal bir rahatsızlık sonucu görülür. Jinekomasti rahatsızlığı kimi hastalarda bir memede gözükürken kimi hastaların iki meme de birden  görülebilir. Jinekomasti ameliyatı ile göğüs ideal görüntüsüne ulaştırılır.

Göğüs Asimetrisi Düzeltme

Bazı nedenlerden dolayı iki meme arasındaki simetri bozukluğunun düzeltilmesi için yapılan işlemlerdendir. Kimi zaman bir meme diğerinden daha küçük ya da daha büyük olabilmektedir. İdeal meme görüntüsüne ulaşabilmek için hastadaki problemler belirlenir. Belirlenen probleme göre uygulanacak tedavi yöntemine karar verilir ve işleme başlanır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir