Estetik Cerrahi

Estetik cerrahi bireyin dış görünüşündeki problem gidermek ve kişinin kendini olan güvenini arttırmak için yapılan müdahalelerdir. Şüphesiz ki mutluluk ve öz güven estetik güzellikle olmaz, fakat kişinin vücudunda beğenmediği kısımları düzelttirmek hem görsel açıdan hem de psikolojik açıdan kişinin mutluluğunu önemli derecede arttırır.

Plastik Cerrahi Nedir?

Estetik cerrahi, vücutta doğuştan veya sonradan oluşan estetik problemlerin giderilmesi için yapılan müdahalelerdir. Günümüzde artık tıp alanında plastik cerrahinin uygulaması yaygın bir hal almıştır.

Vücudun herhangi bir bölgesinde işlev ve şekil bozukluklarını gidermek amacıyla başvurulan plastik cerrahi yöntemi ile başarılı sonuçlar alınmaktadır. Estetik cerrahi işleminde kullanılacak olan anestezi yöntemi hangi bölgeye işlem yapılacağı ile alakalıdır. Alanında uzman cerrahlar vücuttaki tüm işlev ve şekil bozukluklarına müdahale edebilmektedirler. Saç, sakal virgülü bacak, meme, burun, göz kapağı, karın, bel, kalça, yüz, genital bölge gibi birçok alanda estetik operasyon yapılabilmektedir. 

Estetik Ameliyat Öncesi ve Sonrası Dikkat Edilmesi Gerekenler

Ameliyattan bir gün önce mutlaka duş alınmalı ve yüz mutlaka anti bakteriyel bir sabunla yıkanmalıdır. Ameliyata gelirken makyaj yapılmamalı ya da oje sürülmemelidir. Ameliyat günü hastanın psikolojisi çok önemlidir. Stresi olmamalı ve telaş yapmamalısınız. Stresli olmayan hastalar ameliyat sürecini ve iyileşme sürecini rahat atlatmaktadır.

Ameliyat sonrası dikkat edilmesi ve yapılması gerekenler;

 • Ameliyat olduğunuz günün gecesini hastanede geçirin.
 • Ameliyat gününden itibaren birden fazla yastıkta uyuyun.
 • Ameliyat günü ve ertesi gün buz kompleksi uygulamak şişlik ve morarmanın önüne geçeceği için mutlaka buz kompleksi yapın.
 • Doktorunuz tarafından yazılan reçetedeki ilaçları düzenli bir şekilde kullanın.
 • Aşırı sıcak yerlerde kalmayın
 • Tansiyonunuzu arttıracak her türlü iş ve faaliyetlerden uzak durun
 • Ameliyat sonrası ameliyat bölgenize darbe almayın. En küçük darbeler bile ağrı yapacağım için dikkatli olunması gerekir.
 • Ameliyatın ertesi günü dışarıya çıkabilirsiniz.
 • Burun estetiğinde borunun içine koyulan silikonlardan nefes alabilirsiniz fakat bu silikonlar hapşırma refleksini sebep olabilmektedir.
 • Ortalama 1 ay boyunca ağır iş ve spor yapmayın.
 • Ameliyattan sonra ortalama bir ay denize, 2 ay havuza girilmemesi gerekir.

Türkiye’nin En İyi Plastik Cerrahi Merkezi

Ülkemizde birçok estetik cerrahi merkezi bulunmaktadır. Bunlardan bazıları ülke çapında adını duyurmuş önemli kuruluşlardır. 

Ülkemizde 1200’ü aşkın estetik cerrahı bulunmaktadır. Türkiye bu sayı ile Avrupa bölgesinde ilk sıraya yerleşmiştir. Her doktorun uzmanlık alanı farklı olduğu gibi her plastik cerrahi operasyonu için en iyi cerrahi merkez farklıdır.

Yani en iyi plastik cerrahi merkezi yaptıracağınız uygulama ve çalışmaya göre değişir. Bazı hastaneler saç ekimi konusunda birinci sırada iken bazı hastanelerde vücut şekillendirme konusunda en iyi sırada yer almaktadır. En iyi estetik cerrahi merkezi hakkında bilgi almak için bizlerle iletişime geçebilirsiniz.

Yaptırmak istediğiniz işlem ve operasyon için en uygun hastane ve doktor bilgisini sizlerle paylaşıyor, tedavi süreci boyunca ulaşımdan konaklamaya kadar her türlü alanda hizmet sunuyoruz.

Firmamız danışanlarımız için tüm işlemleri gerçekleştiriyor. Danışanlarımızın en iyi hizmeti en uygun şekilde alabilmesi için var gücümüzle çalışmaktayız. Önceliğimiz her zaman müşterimize memnun etmek olduğu için her adımda dikkatli ve özverili işlem gerçekleştiriyoruz.

Erkekler ve Kadınlar için Plastik Cerrahi

Estetik cerrahi operasyonlarını kadınların yaptırdığı düşünülse de erkek estetiği de kadın estetiğine başa baş gitmeye başlamıştır. Günümüzde artık erkekler de estetik operasyonlar geçirmektedir. Erkekler için bir ameliyatsız bir de ameliyatlı estetik türleri vardır. Ameliyatsız erkek estetikleri arasında dermal dolgu, botoks ve kırışıklık karşıtı enjeksiyonlar yer alır.  Hızlı çözüm arayanlar için bu yöntemler oldukça idealdir. 

Dermal dolgu işlemi sonrasında anında sonuç verir ve yaşlılık belirtilerini ortadan kaldırır. Vücuttaki derin kırışıklıkların görünümünü azaltır ve daha genç, dinamik görünmenizi sağlar. Bu estetik cerrahi işlemlerinin mutlaka klinik ortamında ve uzman kişiler tarafından yapılması gerekir. Dolgu işlemi etkisini dolgu maddesinin içeriğini ve niteliğine bağlı olarak 6 ay ile 5 yıl arasında korur. 

Kırışıklık önleyici enjeksiyonlar doğru da kırışıklıklara neden olan kaslara enjekte edilir. Enjeksiyon sayesinde kırışıklığa neden olan kaslar felç olur ve yaklaşık 4 ay boyunca kırışıklıklar ortadan kaldırılır. Klinik ortamda uzman kişiler tarafından dakikalar içerisinde uygulanabilen bu yöntem eğer uzman olmayan kişiler tarafından gerçekleştirilirse kişiye tedavisi mümkün olmayan zararlar da verebilir. Bu nedenle çok basit bir işlem olsa dahi kesinlikle sertifikalı cerrahlardan yardım almak önemlidir.

Ameliyatlı erkek estetikleri arasında saç ekimi, burun estetiği, boyun estetiği, liposuction, jinekomasti, penis estetiği yer alır.

Saç estetiği saç dökülmesi sorununa karşı kalıcı çözümler arayan birçok erkeğin başvurduğu bir estetik cerrahi operasyonudur.

Burun estetiği genellikle kırılmış ya da yüzüyle uyumlu olmayan kişilerin tercih ettiği bir operasyondur. Ömür boyu gözüne yakışmayan bir burunla yaşamak istemeyen herkes ameliyat yöntemi ile şekil bozukluğunu düzelttirebilir, burun içerisindeki kemik ya da kıkırdak eğriliklerini düzelttirebilir. Burun estetiği ameliyatından sonra hasta ortalama bir hafta içerisinde günlük hayatına geri dönebilir.

Yaş ilerledikçe boyun bölgesindeki cilt yumuşayarak sarkmaya başlar. Bunun yanı sıra kadının görünümü de oldukça belirginleşir. Özellikle erkeklerde rahatsız edici olan bu durum kişiyi mutsuz ve demoralize eder. Boyun germe ve boyundan yağ alma gibi estetik cerrahi operasyonları sayesinde bu problemler ortadan kaldırılır. Boyun estetiği ortalama 2 saat süren bir ameliyattır.

İnatçı yağlar sadece kadınlar için olan bir problem değildir. Erkekler için de inatçılar oldukça sinir bozucudur. Bazen çok çabalamasına ve spor yapılmasına rağmen vücutta birikmiş yağ dokularından kurtulmak mümkün olmayabilir.  Bu gibi durumlarda en çok başvurulan estetik cerrahi işlemi liposuction’dır. İnatçı yağlardan kurtulmak için oldukça hızlı ve etkili bir yöntemdir. Bu operasyon sayesinde hasta hem yağlarından kurtulur hem de şekilli bir vücuda sahip olma şansını yakalar. Bu operasyon, cildin altına sokulan cihazlar yardımıyla yağ dokularına yüksek basınç verilerek yağların parçalanmasına ve parçalanan bu yağların vakumla çekilerek vücuttan atılmasını sağlar.

Erkekler meme bölgesinde oluşan genişleme ya da şişme durumunu ortadan kaldırmak için de estetik kliniklere koşmaktadır.

Erkeklerin psikolojisini alt üst eden ve yaşam kalitesini Bozan genital bozukluk nedeni ile penis estetiği işlemi gerçekleştirilir. Aşırı küçük, eğri, ince ve aşırı büyük penis estetik cerrahi operasyonu ile ideal boyut ve görünüme kavuşturulur. 

Plastik Cerrahi Çeşitleri

 1. Burun Estetiği: Burun estetiği ameliyatı günümüzde en çok yapılan estetik cerrahi operasyonlarından bir tanesidir. Bu operasyonla burun küçültülüp büyütülebilir, burunda yer alan kemer alınabilir, burun ucu kaldırılabilir veya inceltilebilir, burun delikleri küçültülebilir ve nefes alma problemleri giderilebilir.
 2. Meme Estetiği: Bir kadın için en önemli organlardan bir tanesi de göğüslerdir. Estetik cerrahide yapılan operasyonlar ile meme istenilen boyuta ve görünüm kavuşturulabilir. Memeler arasındaki asimetri düzeltilebileceği gibi sarkıklar dikleştirilebilir, Mehmet küçükse büyütülebilir ya da büyükse küçültülebilir. Ayrıca meme uçlarında orantısızlık var ise meme ucu hizalama yöntemi kullanılan bilir. Erkekler için de jinekomasti yani meme büyümesi oldukça önemli bir problemdir. Meme estetiği yöntemi ile erkekler de bu problemden kurtulabilmektedir.
 3. Yağ Alma Ameliyatı: vücutta istenmeyen ve bir türlü verilemeyen yağların alınması mümkündür. Bu yöntem bir zayıflama yöntemi değildir. Bu operasyondaki amaç istenmeyen yağlardan kurtulup vücut şekillendirmesinin sağlanmasıdır.
 4. Karın Germe Ameliyatı: Karın germe ameliyatı genellikle doğum yapan ve aşırı kilo kaybı sonrasında oluşan karın bölgesindeki gevşemeyi, sarkmayı düzeltmek isteyen kişilerin başvurduğu bir estetik cerrahi operasyonudur. Bu operasyon sayesinde karın bölgesi daha sık ve gergin bir görünüm kazanır.
 5. Göz Kapağı Estetik Ameliyatı: Yaşlanma ve genetik faktörler nedeniyle değişen göz kapakları kişiyi daha yaşlı ve yorgun gösterebilir. Bu görevle ortadan kaldırmak için blefaroplasti yöntemi kullanılır. Torbalanmış yağ dokuları alınarak kişiye daha genç bakış kazandırılır. Bu estetik cerrahi operasyonu kaş kaldırma ameliyatı ile birlikte yapılırsa sonuç daha etkili ve kalıcı olur.
 6. Kaş Kaldırma Ameliyatı: Bu ameliyat kişinin daha çekici ve dinamik bir görüntü kazanmak amacı ile başvurduğu bir operasyondur. Kaş kaldırma operasyonu saç içinden yapılan bir cerrahi işlemdir. Bu nedenle operasyon sonrasında yüzde herhangi bir iz kalmaz.
 7. Yüz Germe: Bu estetik cerrahi operasyonu ile kulağın önünden saç içine doğru uzanan bir kesit atılır. Bu kesit ile çıkarılarak sarkmış yüz ve boyun üst kısmının işlemi yapılır.
 8. Yüze ve Dudağa Yağ Enjeksiyonu: vücudun başka bir yerinden alınarak yüze enjekte edilme yöntemidir. Bu yöntem ile cilt altı doku desteklenir ve güçlendirilir.
 9. Kulak Estetiği: En çok rastlanan kulak görünüm bozukluğu kepçe kulaktır. Kepçe kulak operasyonu için ideal olan zaman çocuğun okula başlamadan önce yapılmasıdır. Bu operasyon erişkin dönemde de yapılabilir fakat çocuğun ilkokul çağında psikolojik tramva yaşamaması adına okula başlamadan önce yapılması tavsiye edilir.
 10. Çene ve Elmacık Kemiği Estetiği: Genellikle yüz kemiklerindeki yetersiz gelişim nedeniyle başvurulan bir estetik cerrahi yöntemidir. Gelişimi yetersiz kemikler bazı sentetik protezler ile tamamlanır bu sayede yüz hatları belirginleşir ve daha estetik bir görünüm kazandırılır.
 11. Bacak Estetiği: Bacak estetiği operasyonunda bacaktaki fazla yağ dokusu alınabileceği gibi kaslardaki sarkmalar da düzeltilebilir. Ayrıca dizdeki eğrilikler de iç kısımlara protez yerleştirerek düzeltilebilmektedir.
 12. Kadın ve Erkeklerde Genital Bölge Estetiği: hem kadın hem de erkek için oldukça önemli olan bu konu estetik cerrahi işlemleri ile çözülebilmektedir. Bu yöntem ile kadınlarda sarkmış küçük dudaklar küçültülebilir, sarkan ve gevşeyen dudaklar yağ enjeksiyonu ile doldurulabilir hatta vajina daraltma işlemi uygulanabilir. Erkeklerde ise küçük ya da büyük penis sıkıntısı, eğri görünüm ortadan kaldırılabilir.

Yüz Estetiği

Yüz estetiği estetik cerrahi operasyonlarından biridir. Operasyonla yüz germe işlemi, yüze ve dudağa yağ enjeksiyonu, göz kapağı ameliyatı, kaç kaldırma, kulak estetiği de çene elmacık kemiği ameliyatları yapılabilmektedir. Yüz estetiği alanındaki operasyon türlerine yukarıda ayrıntılı bir şekilde yer verdik. Operasyonların içeriklerini yazımızın içerisinde ulaşabilirsiniz.

Meme Estetiği

Meme estetiği hem kadın hem de erkek için sıklıkla başvurulan bir estetik cerrahi operasyonudur. Meme estetiği hakkında gerekli ve ayrıntılı bilgiye yazımızın içerisinde ulaşabilirsiniz.

Vücut Şekillendirme 

Vücut şekillendirme günümüzde en çok uygulanan estetik cerrahi operasyonlarından bir tanesidir. Vücuttaki istenmeyen ve verilemeyen yağlar alınarak vücut şekillendirme işlemi gerçekleştirilir. Vücuttan yağ alımı ameliyatları hakkında detaylı bilgi yazınızda yer almaktadır. Vücut şekillendirme alanında 100, vücut, meme ve genital bölge estetik operasyonları ile ameliyatsız tüm estetik uygulamalarını uzman doktorlar aracılığı ile gerçekleştiriyor profesyonel hizmet almanız için var gücünüzle çalışıyoruz.

Yüz estetiği, meme estetiği, vücut şekillendirme ve diğer tüm estetik cerrahi operasyonlarında Türkiye’nin önde gelen hastaneleri ve uzman doktorlarıyla sizlere en iyisini sunmak için çalışıyoruz.

Plastik Cerrahi Maliyeti Ne Kadardır?

Estetik cerrahi operasyonları iç kısımda geniş bir alana yayıldığı için net bir fiyat vermek doğru değildir. Her ameliyatın fiyat çalışması farklıdır. Bunun nedeni her ameliyatın farklı yöntemler ile yapılmasından kaynaklanır. Tüm ameliyat ve operasyonların fiyat bilgisine bizleri arayarak öğrenebilir, en uygun şekilde hizmet almaya başlayabilirsiniz. 

Türkiye estetik cerrahi operasyonlarında ameliyatlı ve ameliyatsız yöntemleri ile diğer ülkelere kıyasla daha uygundur. Türkiye’de ameliyatlı ya da ameliyatsız estetik cerrahi operasyonu geçirmek isteyen kişiler en iyi hizmet ve en uygun fiyat alabilmek için bizimle iletişime geçmelidir.

Estetik Cerrahi Alanında Sıkça Sorulan Sorular

 1. Estetik cerrahi nasıl çalışır? 

Estetik cerrahi işlemi tüm vücut yüzeyinde deri altı ve kemikleri etik deformasyonu onarmak için çalışır. Kişiye daha genç ve estetik görünüm kazandırılır.

 1. Estetik cerrahi ne zaman başladı? 

İlk estetik cerrahi operasyonu 1827 yılında Amerikan Plastik cerrah John Peter tarafından gerçekleştirilmiştir. İlk gerçekleştirilen estetik operasyonu yarık damak operasyonudur.

 1. Sigorta estetik ameliyatı karşılıyor mu?

Estetik operasyonları normal sigorta karşılamamaktadır. Birçok hasta estetik operasyon için özel sağlık sigortası yaptırmayı düşünür. Fakat özel Sağlık sigortaları da estetik giderlerini karşılamaz.

 1. İnsanlar neden estetik ameliyat olur?

Daha genç ve sıkı bir görünüm kazanarak vücudun yaşlanmasını engellemek amacıyla ya da vücuttaki görsel bozuklukları düzeltmek amacıyla estetik ameliyatlar gerçekleşir.

 1. Estetik ameliyat acıyor mu?

Estetik ameliyat sonrasında doktorun yazmış olduğu ilaçları kullanırsanız ve vermiş olduğu önerilere uyarsanız çok fazla ağrı hissetmezsiniz.

 1. Estetik cerrahiden ne kadar önce alkol almayı bırakmalısınız?

Ameliyata girmeden önce 48 saat içerisinde kesinlikle alkol kullanılmamalıdır. Çünkü alkol kullanımı ameliyatta verilen anestezi ilaçları ile etkileşim gösterebilir.

 1. Estetik cerrahi yarı izlerini giderebilir mi?

Yarın izlerini gidermek için uygulanan işlemlerin sonucu kalıcıdır. Tek bir işlem ile yara izlerini kapatılması ya da hafifletilmesi mümkündür.

 1. Şu anda estetik ameliyat olmak güvenli mi?

Günümüzde ilerleyen teknoloji sayesinde estetik cerrahi operasyonu işlemleri çok kolay bir şekilde gerçekleştirilmektedir. Bu nedenle geçmişe nazaran günümüzde estetik ameliyatı olmak daha sorunsuzdur. En ağır estetik ameliyatının bile hayati riski çok düşüktür. 

 1. Kaç yaşında estetik ameliyat olabilirsiniz?

Geçireceğiniz estetik cerrahi operasyonuna yaş sıkılması değişmektedir. Örneğin 14 ile 16 yaş arasındaki ergenlik döneminde burun estetiği yapılması önerilmez. Fakat kepçe kulak operasyonunda ise çocukluk döneminde müdahale edilmesi önerilir.

 1. İnsanlar neden estetik ameliyat için Türkiye’ye gidiyor?

Estetik turizminde 7 sırada yer alan Türkiye yapmış olduğu başarılı çalışmalar ile adından sıkça bahsettirmektedir. Türkiye’nin hizmet anlayışından, doktor müdahalesinden memnuniyet ve uygun fiyat politikası nedeni ile estetik ameliyat yaptırmak isteyen insanlar Türkiye’ye akın etmektedir. 

 1. Plastik cerrahi ne kadar yaygındır?

Türkiye’de Plastik cerrah sayısı 1200’ü aşmaktadır. Türkiye Plastik cerrah sayısı olarak Avrupa’da ilk sırada yer almaktadır. Dünya genelinde 5 kişiden biri mutlaka estetik operasyon geçirmiştir. Plastik cerrahi işlemleri günden güne yaygınlaşmakta ve artmaktadır. Bu ilerleme ile birlikte Türkiye Dünya çapında hizmet veren en kapsamlı ülkelerden biridir. Türkiye hem doktor ve uzman sayısı hem de estetik cerrahi başarıları ile adını listenin başına yazmıştır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir