Ekonomik BBL Ameliyatı 2023

Ekonomik BBL ameliyatı, estetik bir görünüme ve orantılı bir vücuda sahip olmanın en önemli kısımlarından bir olan kalçanın oranı ve şeklidir. Kadın vücudunda duruşunu etkileyen bölgeden birisi kalçadır. Aynı zamanda kıvrımların ahenkli olmasıyla beraber çekici bir görünüme kavuşmasında etkili olur. Ancak günümüzde birçok kadın, popo bölgesinin istendiğinden daha düşük, geniş, küçük, zayıf veya büyük olmasından ya da popo bölgesindeki fazla kilolu olmasından rahatsız olmaktadır.

Dolgun, daha diri, dik, yuvarlak, genç görünümlü ve selülitsiz kalçalara sahip olmak isteyen kadınlar için BBL en etkili işlemlerden birisidir. BBL (Brazilian Butt Lift) olarak bilinen Brezilya poposu, daha yuvarlak kalça konturu ve daha dolgun görünüm elde edilmesi için özel yağlarla beraber transfer teknikleri kullanılarak işlem yapılır.

Brezilya Popo Kaldırmaya Giriş

Brezilya popo kaldırma, son zamanlarda en popüler estetik seçeneklerinden birisidir. BBL ameliyatı, kalça bölgesinde daha fazla dolgunluk oluşturması amacıyla, özel bir yağ transferi yapılarak yapılır. BBL prosedürü sayesinde, kalça protezi olmadan kalçaların şekil ve boyutu arttırılabilir ve değiştirilebilir. BBL işlemi kapsamında, kişinin bel, karın, kalça veya uyluk gibi uygun bölgelerinden liposuction yöntemiyle yağlar vücuttan alınır. Alınan yağlar istenilen formun elde edilmesi için kalça bölgesine enjekte edilir. 

Brezilya popo ameliyatı, kişinin kendi yağ dokuları alınarak yapılabildiği gibi, silikon popo protezleri de tercih edilebilir. Kişinin kendi vücut yağlarının kullanıldığı yöntem son dönemlerde daha fazla tercih edilmektedir. Kişinin kendi yağ dokusu kullanılarak, popo ameliyatının ilk aşaması liposuction yöntemi ile yağ alma kısmıdır. Bu aşamada göbek ve bel bölgesinden fazla yağ dokuları lazer liposuction veya vaser tekniği ile vücuttan alınır.

Brezilya Popo Kaldırma Nedir?

Brezilya popo kaldırma nedir? Kalçanın daha kalkık ve yuvarlak bir görüntü elde edebilmek için bel, göbek ve bacak bölgesindeki fazla yağların alınarak bu yağların popo gölgesinde enjekte edilmesi ve şekillendirilmesi işlemidir. 

Estetik ve plastik cerrah uzmanları tarafından, sağlığı ve vücut yapısına özel olarak yaptığı değerlendirmeler sonucunda operasyon için ideal şekil önerisi yapılabilir. Bu estetik ameliyat, kişinin hayalindeki vücut görünümüne sahip olması için bireysel taleplerle beraber yapıldığı için kişiye özgü bir işlemdir. Popo ameliyatı yapılırken popo kaldırma, şekillendirme, küçültme ve büyütme, kalça hatlarının düzenlenmesi, bel boşluğunda çukurlaştırılması ve şekillendirme gibi basen fazlalıklarının giderilmesi gibi uygulamalar toplu bir şekilde yapılır.

Brazilian Butt Lift (Ekonomik BBL Ameliyatı)
Brazilian Butt Lift (Ekonomik BBL Ameliyatı)

BBL Ameliyatı Hakkında Bilinmesi Gerekenler

BBL ameliyatı hakkında bilinmesi gerekenler, popo ameliyatı sayesinde iki saat gibi kısa bir süre içerisinde daha yuvarlak, daha dil ve daha sıkı bir görünümlü kalçalara sahip olunabilir. Bu ameliyat için karın ve bel bölgesi gibi yerlerden oluşan istenmeyen yağlar ile liposuction yöntemi ile beraber yağlar alınarak, poponun şekillendirilmesi için kullanılır. Bu sayede hem istenmeyen yağlardan kurtulabilir hem de kalkık ve yuvarlak bir popoya sahip olunur. 

BBL ameliyatı yaptıracak kişinin kendi yağ dokuları alınarak poponun şeklini daha belirgin, dolgun ve sıkı bir görünüme getirilir. Kişi isterse silikon protez kullanabilir. Operasyon sırasında kalça bölgesine yapılan müdahaleye göre gerekli büyüklükteki silikon protez deri altına yerleştirilir.

Türkiye’de BBL Cerrahisi £ 2375’ten

Türkiye’de BBL Cerrahisi, Brezilya popo kaldırma veya kısacası BBL, artan ve ilgi duyulan kalçaları yeniden şekillendirmek için ok ünlü bir cerrahi yöntemdir. BBL Türkiye’de oldukça popülerdir. Kalitede ödün vermeden çok uygun fiyata işlem yapılmaktadır. İstanbul, BBL için alanında uzman kişiler tarafından ve kliniklerden bazılarına sahiptir. 

Bu nedenle dünyanın birçok yerinden insanlar bu BBL ameliyatı olmak için Türkiye’ye gelmektedir. Türkiye’de alanında başarılı ve deneyimli plastik cerrahlar, maksimum konfor, en üst düzeyde ekipmanlar ve iyileşme sürecinde lüks hastane odaları sunan özel klinikler bulunur. Başarılı bir BBL, gelişmiş bir kalça ve doğal görünümlü bir kalça şekliyle sonuçlanmaktadır. Brezilya popo kaldırma sadece kadınlara değil erkeklerinde yaptırabildiği bir yöntemdir.

BBL Ameliyatı Nedir?

BBL ameliyatı, ilk aşamada operasyonu yapacak olan cerrahın analiz edilmesi gereken vücudunuzun resimlerinin yanı sıra tıbbi geçmişinde bilinmesi gerekiyor. Daha sonrasında, BBL için iyi bir aday olup olmadığı belirlemek için plastik cerrahım, çevrimiçi bir konsültasyona dahil olunur. Prosedürü, avantajlarını, risklerini ve istenen poponun boyutu ve şekli belirlenir. Bu yöntem sayesinde operasyonu yönetecek olan cerrahın şekli ve en önemlisi yağ enjeksiyon noktalarını belirler.

Kalça ve liposuction bölgesinin kapsamlı bir muayenesi için kliniğe gidilmelidir. BBL genel anestezi altında yapıldığından kliniğe aç karnına gelinmesi gereklidir. Kan testinin ardından ameliyat için gereken hazırlıklar yapılır. Genel anestezi altında yapılan BBL işlemi ile herhangi bir ağrı hissedilmez.  Normal bir Brezilya popo kaldırma operasyonu ortalama 2-4 saat arasında değişkenlik göstermektedir. Muayene için klinikte bir gece kalınması gerekmektedir. 

Ameliyattan sonraki gün, drenjalar çıkarılır ve tedavi sonrasında bakım hakkında bilgilendirecek olan doktor tarafından kontrol yapılacaktır. Her şeyin yolunda olduğu belirlendikten sonra, klinikten taburcu olunabilir. Operasyon sonrasında doktor tarafından ameliyat edilen gölgeyi muayene edeceği ve ayrıntılı bir takip ile son bir konsültasyon planlanır.

Sizi Kalçaları Büyütmeye İten Sebepler Nelerdir?

Brezilya kalça estetiği, genellikle yaşlanma ve hızlı kilo kaybı gibi nedenlerden dolayı popo bölgesinde sarkmalar ve şekil bozuklukları olan insanlar için tercih edilen bir estetiktir. Fakat genetik olarak düz popo şekline sahip insanlar da kalça büyütme estetiği ile istenen dolgun kalçalara kavuşabilir. Günümüz sosyal medya popülerliğinin estetiğe olan ilgisi de genç kesimin daha dolgun ve dik kalçalara sahip olmasını sağlamıştır. 

Sosyal medyadaki ünlülerin Brezilya poposu yaptırması da birçok insanın ilgisini çekmiştir. Pek çok sektörde ünlenen popo estetiği, sosyal medyanın etkisiyle büyük ilgi görmektedir. Günümüz güzellik algısıyla beraber daha büyük ve yuvarlak popoya sahip olmak için operasyonlar yapılabiliyor. 

Popo büyütme amacıyla yapılan birden fazla estetik prosedürler vardır. Fakat yöntem ne olursa olsun popo büyütme estetiğinde amaç tamamen aynıdır. Popo estetiği kapsamında yapılan büyün uygulamalar, kalçaları daha belirgin ve vurgulayıcı hale getirmeyi amaçlar.

Brezilya Popo Kaldırma Riskleri

Brezilya popo kaldırma riskleri, silikon kalça protezleri gibi, diğer ameliyatlara oranla daha az riskli bir operasyondur. Yine de herhangi bir ameliyatta olduğu gibi, ciddi yan etkiler risk altında olabilir. Brezilya poposu yaptıran insanların yorumlarına göre, tam olarak ameliyattan sonraki 6 ay içerisinde, ödemler geçtikten ve tamamı ile iyi hale geldikten sonra, belirginleştiği söylenir.

Ameliyattan sonra enfeksiyon, enekte edilen kısımda cilt altında topaklanma, derin enfeksiyon nedeni ile tedavi edilen bölgede cilt kaybının yaşanması, kalpte veya akciğerde ölümcül olabilen ya embolisi veya enjekte edilen bölgede, yağların fazla erimesine bağlı olarak ikinci bir seans gerekebilir. Operasyon başarılı bir şekilde gerçekleştiğinde ve herhangi bir sorun yaşanmadığı taktirde, alınan yağlar sebebi ile bel oyuğu keskinleşir, bacak konturu düzeli ve kalça projeksiyon kazanarak da estetik bir görünüm elde edilir.

Brezilya Popo Kaldırma Fiyatları

Brezilya popo kaldırma fiyatları, işlem maliyetleri hizmet alınan kliniğe ve kullanılacak malzemelere göre değişkenlik gösterir. Kişinin kendi yağı alınarak kök hücre tedavisi olmadan işlem yapılıyorsa, fiyatlarda farklılık olabilir. 

Fakat kök hücre tedavisi ile uygulanan bir işlemde komplike ve daha uzun sürdüğü için maliyeti diğer seçeneğe göre daha pahalıdır. Sonucundan memnun kalınan ve uzun süre işlemin etkisinden yararlanabilecek bir işlem için en kaliteli malzemelerle ve kök hücre tedavisi desteği alınmalıdır. 

ABD’de bir Brezilya Popo Kaldırma Maliyeti Ne Kadardır?

Avrupa ve Amerika’da 5.000 ile 6.000 USD fiyatındayken, Türkiye’de ve İstanbul’da bu operasyon deneyimli Estetik Plastik Cerrahlar tarafından oldukça uygun bir fiyatla yapılmaktadır. Brezilya kalça kaldırma belirgin popoya sahip olmak ve daha ince bir bel kazandıran bir işlemdir. 

Brezilya popo kaldırma, bel, karın ve sırt dahil olmak üzere, vücudun çeşitli bölgelerindeki, fazla yağların alınıp kaça bölgesine aktarılmasını içermektedir. Poponun şeklini ve boyunu iyileştiren bir işlemdir. Çoğunluğu ABD’de popo kaldırma maliyeti ortalama 4000 ile 12.000 dolar arasındadır. Fakat bunlar cerrahi işlemin karmaşıklığını ve bölgeye bağlı olarak değişkenlik göstermektedir. 

Ortalama BBL fiyatı her bölgeye ve kaliteye göre değişmektedir. Ortalama maliyetler aralığı sürekli olarak güncellenir. Kendi alanında en tecrübeli cerrahlar ve alanında çok fazla iş yapmış kişiler tarafından operasyon yürütülmelidir.

Brazilian Butt Lift (Ekonomik BBL Ameliyatı)
Brazilian Butt Lift (Ekonomik BBL Ameliyatı)

Almanya’da bir Brezilya Popo Kaldırma Maliyeti Ne Kadardır?

Almanya da bir Brezilya popo kaldırma maliyeti, operasyonun birçok olası çeşidi göz önüne alındığında, Almanya’daki doktorların, tıbbi işler için hesaplanmış bir ücret karşılığında bağımsız olarak başvurabilecek konumda değillerdir. Yasal olarak maliyet yapısına bağlı kalmakla yükümlüdür. 

Almanya’da Brezilya popo kaldırma maliyeti ortalama olarak 4500 EUR ile 9500 EUR arasında değişmektedir. Silikon kalça implant yerleştirme gibi diğer kalça ameliyatlarından farklı olarak, Brezilya popo operasyonunun daha doğal sonuçlar elde edildiği bilinir.

İngiltere’de bir Brezilya Popo Kaldırma Ameliyatının Maliyeti Nedir?

İngiltere’de bir Brezilya popo kaldırma ameliyatı maliyeti, hastanın muayene edilmesi ve hasta ile konuşulması, masrafları belirlemek için önemli bir faktördür. Bu nedenle bir fiyat belirlemek mümkün değildir. Sürekli fiyatların güncellenmesi ve değişmesi de bu etkenlerden biridir. 

İngiliz hastaların, İngiltere’deki tedavi ücretinin çok küçük bir bölümünü ödeyebilir. Batı sağlık standartlarına göre düzenlenen bir estetik cerrahi gerçekleştirmek için harika bir fırsattır. Türkiye’de düşük yaşam maliyeti ce genel masrafları ile İngiliz Sterlini’nin Türk lirasına karşı avantajlı kur oranıyla, İngiltere’deki hastaların İstanbul’daki kozmetik tedavilerinde yüzde 70’e kadar tasarruf edilmesi sağlanmaktadır.

Türkiye’nin BBBL plastik cerrahları, vücut şekillendirme ve rekonstrüktif cerrahi alanlarında deneyime sahip kişilerle, kurul onaylı estetik cerrahlardır. Brezilya popo kaldırma veya karın germe ameliyatlarında da Türkiye’deki plastik cerrahi doktorları, hastaların estetik hedeflerine ulaşmak için sanatsal el becerisi ve engin bilgi becerisine sahiptir.

Türkiye’de Ekonomik BBL

Türkiye’de ekonomik BBL ameliyatlarında genel anestezi kullanılmaktadır. Bazı durumlarda sedasyon ile lokal anestezi kullanılabilir. Bir Brezilya tipi popo kaldırma operasyonunda, mide, kalça veya vücut yağı ya da uyluk gibi farklı bölgelerinden elde edilebilir. Daha sonra, çıkarılmış yağlar işlenir, daha dolgun ve sıkı bir görünüm sağlaması için en iyi donör yağ hücreleri popo bölgesine tekrar enjekte edilmektedir. 

Brezilya popo ameliyatında, kaldırma ve yağın çıkarılması, bu yağların enjeksiyonunun miktarına bağlı olarak 1-2 saat arasında veya daha fazla sürmektedir. İmplant popo kaldırma operasyonunda, cerrah kalçanın üstündeki ve etrafında kesikler açar. Fazla yağ çıkarılır, kalça derisi sıkıca çekilir ve eriyebilen dikişlerle ameliyat sonlandırılır.

Ekonomik Brezilya popo kaldırma ameliyetı için doğru adres curefinding.com

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir