Didim’de Mide Botoksu Ne Kadar? 2023

Mide Botoksu Nedir?

Mide botoksu uygulaması, midenin belirli kısımlarına botulinum toksinin enjekte edilmesinin endoskopik yöntemine dayanan daha yeni olarak bilinen bir kilo verme methodur. Bu yöntem mide kaslarının kasılmasını içerir.  Botoksu olan hastalarda mide boşalmasında gecikme ve iştahsızlık oluşur. Mide botoksu kilo vermeyi arzu eden herkeste kullanılabilir. Bu operasyon bir ameliyat değildir. Ancak hastaların mide botoksuna gerçekten ihtiyacının olup olmadığı önemlidir. Beden kitle indeksi 40’ı aşkın olan kişilerde mide botoks’u, bu noktada çok etkili olmadığını söylemek gerekir ki ameliyatla başarıyı yakalayabilecek kilolu olan kişilerde yararlı olacaktır. Ameliyat olacak kadar aşırı kilosu olmayan ve kilo vermek isteyenler ideal bir operasyondur. Mide botoksu, fazla kiloların uygun şekilde tedavi edilmesinden sonra uygulanabilir. 

Mide Botoksunun Zayıflama Garantisi Var mı?

Mide botoksu da dahil olmak üzere herhangi bir method kilo vermeyi garanti etmemektedir. Botoksu tamaen işe yarar bir operasyon olarak görmek doğru değildir. Botoks olan kişinin operasyonunun başarısız olma olasılığı da vardır.

Mide Botoksu İçin Hastanede Kalmak Gerekli Midir?

Mide botoks‘u ameliyat olmayıp ağızdan yapılan tamamen endoskopik bir işlemdir. Hastanın hastanede kalmasına gerek yoktur. İşlem sonrası 1 ya da 2 saatlik gözlem genellikle yeterlidir. 

Mide Botoks Midede Kalıcı Hasara Neden Olur Mu? 

Mide botoks‘u için tercih edilen ilacın bütün sürdürülebilirliğinin tamamen ortadan kalktığı da bilinmektedir. 4 ila 6 ay içerisinde vücuttan atıldığı için kalıcı hasar oluşma ihtimali mevcut değildir.

mide botoksu
Didim'de Mide Botoksu Ne Kadar? 2023 1

Mide Balonundan Farkı Nedir? 

Mide balonu kilo verme amaçlı endoskopik işlemlerden biridir, ancak her durumda endoskopi ihtiyacı olan hastaya göre bazen mide balonu hacminin ayarlanması gerekir. Tek kullanımda 3 ya da 6 ay arası bir iştahsızlık vaat eder. Mide balonu, nadir de olsa mide bulantısına sebep olur. Buna ek olarak birçok hasta mide balonu çıkarıldıktan sonra iştahlarının birdenbire yeniden alevlendiğinden şikâyet eder. Bu sayede botoks tesirini yavaş bir şekilde geçirdiğinden dolayı iştahta ani bir artış olmaz. 

Mide Botoksunun Avantajları Nelerdir? 

Mide botoks‘u işlemi cerrahi bir method olmadığından dolayı kesi yapılmaz. Sedasyon adı altında gerçekleştirilir. Genel anestezi de gerekmez. Endoskopik bir operasyon olduğu için sadece 15 ya da 20 dakikada işlem tamamlanır. Operasyondan hemen sonra hasta günlük hayatına dönebilir ve endoskopik olduğu için hastaneye yatış gerekmez.

Mide Botoksu İşleminden Sonra Hastanede Kalmak Gerekli Midir? 

Botoks cerrahi bir operasyon değildir. Endoskopik bir yöntem ile ağza girilerek yapılır. Bu nedenle herhangi bir kesim yoktur. Botoks operasyonu sırasında anestezi ile hastalar bayıltılır. Operasyondan sonra hasta bilinci yerine gelir gelmez hastaneden taburcu edilir. Hastanede herhangi bir yatış gerekli değildir. 

Midede Kalıcı Hasara Yol Açar Mı? 

Mide botoksu tedavisinde kullanılan ilaçların etkisi 4 ile 6 ay arasında tüm vücuttan atılır. Bu nedenle botoks kalıcı bir etki yaratmaz. 

Didim’de Mide Botoks Maliyetleri Nedir?

Didim, mide botoks’u operasyonlarında önde gelen illerden birisidir. Bu sebepten dolayı kişilerin uzman cerrahlar tarafından tedavi edilmeyi planladıkları çok uygun bir tercihtir. Ancak mide botoks’u operasyonu için tek bir doktorla çalışmanız gerekmez. Botoks operasyonlarında önde gelen Didim, operasyonlarının başarısı ile bilinir. Bu tedavileri çok uygun fiyatlara sunan ve saygın kliniklerde yapılmasını sağlayan bir yerdir. Didim’de mide botoksu maliyetleri kişiden kişiye farklılık göstermekte olup, kişinin seçmiş olduğu kliniğe ve hekime göre değişkenlik gösterebilecek bir kavramdır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir