DHI Saç Ekimi Nedir? 2023

DHI Saç Ekimi, “Doğrudan Saç Ekimi” anlamına gelir. Ve bunu saç köklerini vücuda aktararak yapar. Diğer saç ekim yöntemlerine göre çok daha hızlı tamamlandığı için bu yöntem saç ekimi ameliyatına uygun olan kişiler tarafından sıklıkla tercih edilmektedir.

 DHI Saç Ekimi Nasıl Yapılır?

Saç ekiminde öncelikle kişinin vücudunda saç köklerinin alınacağı bölge belirlenir. Donör denilen bu bölgeden saç kökleri özel cihazlarla alınarak istenilen yere nakledilir. Kullanılan malzemeler, iğnenin kalınlığı ve diğer faktörler kıl yapısına, kıl kalınlığına ya da kök derinliğine göre değişiklik gösterir. İşlem öncesi saç üzerinde yapılacak muayene sonucunda kullanılacak malzemeler belirlenir. Her saç kökü için işlem sadece birkaç dakika sürer.

İşlem sonucunda kişinin istediği gibi hacimli ve sağlıklı saçlara sahip olması sağlanır.  Saç ekimi sırasında kullanılan iğne; çok ince ve keskin bir uca sahip olduğu için bu işlemin saç köklerine zarar vermeden gerçekleştirilmesi kolaydır. İşlem sırasında kullanılan iğneye “choi iğnesi” denir. Bu adlandırma nedeniyle, bu yöntem bazen “Dhi Choi yöntemi” olarak da anılır.

dhi sac ekimi 3
DHI Saç Ekimi Nedir? 2023 1

 DHI Saç Ekiminin Avantajları

Diğer yöntemlerle saç ekimine göre pek çok avantaja sahiptir. Hızlı iyileşme süresine olanak verir. Tıraşsız yapılır. Sağlıklı saçlar zarar görmez. Çok doğal sonuçlar elde edilir. Saçtaki kök kaybı ise minimum seviyededir.

DHI Saç Ekimi Kimler İçin Uygundur?

 Ön muayene sonucunda saç ekimi yönteminin size uygun olup olmadığına karar verilir. Bu ekim tekniğinde saç kökleri doğrudan ekildiği için operasyonun çok büyük bir hassasiyetle yapılması gerekir. Tedaviyi yapan doktorun alanında uzman olması çok büyük bir önem arz etmektedir. Bu ekim tekniğinde saç kökleri direkt olarak ekildiği için işlemin çok hassas bir şekilde gerçekleştirilmesi gerekir.

Uygulamayı gerçekleştiren doktorun iyileşme sürecinde işinin ehli olması çok önemli bir husustur. Ameliyat sırasında ve sonrasında; Rahatlamak için hafif yemekler yenmesi ve midenin tok olması tavsiye edilir. Saç ekimi sonrası doktorunuzun tavsiyelerine uyar ve gerekli bakımı doğru bir şekilde yaparsanız, hızlı ve oldukça kolay bir iyileşme süreci yaşayabilirsiniz. Doktorunuzun tavsiyelerine uyar ve gerekli uyarıları dikkate alırsanız saçlarınız çok kısa bir sürede eski, doğal görünümüne sahip olacaktır.

DHI Saç Ekimi Sonrası

İşlem tamamlandıktan sonra ilk gün gerekli saç kökü kontrolleri yapılır. Kontrollerde herhangi bir sorun çıkmazsa ekimden sonraki ikinci günden itibaren yıkayabilirsiniz. Yaklaşık bir hafta ile 10 gün arasında bir süre de yıkandıktan sonra kişi günlük normal yaşantısına dönebilir. Saç ekimi operasyonu sonrasında yapılması gereken bakım kişinin saç köklerinin durumuna göre değişiklik göstermektedir. Ancak bu yöntemin kullanıldığı saç ekiminde genellikle iyileşme sürecinin oldukça hızlı olduğu gözlenmektedir.

DHİ saç ekimi fiyat
DHI Saç Ekimi Nedir? 2023 2

DHI ve FUE Saç Ekimi Yöntemi Arasındaki Fark Nedir?

 Dhi saç ekimi ile operatörün çok daha dar alanlara ekim yapmasına olanak sağlar. Saç kökü doğrudan transfer edildiğinden hem en sık görülen hem de en dar yerlerde doğal bir görünüm elde edilebilir. Bu yöntemle saçın tıraş edilmesi gerekmez. İstenirse tıraşsız ekim de yapılabilir. Dhi saç ekimi ile hastalar çok daha hızlı iyileşir ve günlük hayatlarına daha hızlı devam edebilirler. Saç ekimi için kesi alanı minimum seviyede tutulur. Bu şekilde kanama riski de çok düşüktür. Doğru yapılır ise Fue yönteminden çok daha faydalı olduğu gözlenebilir.

DHI Saç Ekimi Fiyatları Nedir?

 Saç ekiminde herkes için aynı fiyatı vermek mümkün değildir. Öncelikle saç ekiminde kullanılacak kök sayısı belirlenir. Değişken greft sayısı nedeniyle bölgesel ekimlerde çok daha düşük maliyetler de görülebilir. Ekim yapılacak alanın yoğunluğu da fiyatın belirlenmesinde oldukça önemli bir etkendir. Doğal bir görünüm için daha yoğun bir saç kökü transferi gerekiyorsa, fiyat biraz daha fazla olabilir. En doğru saç ekimi fiyatlarını belirlemek için öncelikle saç yapınızı ve ekim yapılacak bölgeyi incelemelisiniz. Bu kontrol sonucunda gerekli işlemler hesaplanır ve sizin için fiyat doğru bir şekilde belirlenir.

 DHI Saç Ekimi Yaptırabilecek Kişiler Kimlerdir?

 DHI saç ekimi için uygun kişilerin belirlenmesi kapsamlı bir muayenenin ardından gerçekleşir. Bu nedenle saç ekimi yaptırmaya karar veren kişilerin mutlaka deneyimli bir doktor tarafından saç ekimine uygun olup olmadıklarının netleştirilmesi için muayene olmaları gerekir. DHI saç ekimi için uygun olup olmadığınız belirlenirken öncelikle mevcut skalanız belirlenir. Özellikle saç kökünün derinliği ve saçın kalınlığı DHI yöntemi ile saç ekiminin yapılıp yapılmayacağını belirler. Ayrıca genel sağlık durumunuzun çok iyi olması ve 18 yaşından büyük olmanız gerekmektedir.

 DHI Saç Ekimi Yaptıramayacak Kişiler Kimlerdir?

 DHI saç ekimi yaptıramayan kişiler çerçevesinde bazı hastalıkları olan kişilerin de olduğu söylenebilir. Sonuç olarak hepatit C, AIDS, liken, psödopelada gibi olan hastalarda saç ekimi işlemi yapılamaz. DHI saç ekimi yapmak için bir diğer koşul ise hastanın kronik hastalıklarının belirli bir sıra içerisinde çözülmesidir. Yüksek tansiyon ve şeker hastalığı gibi kronik hastalıkları olan kişilerin saç ekimi ameliyatı olabilmesi için doktor onayına ihtiyacı vardır.

Saç ekimi, kendi greftlerinizin alındığı bir işlemdir. Bu nedenle hastanın vücudunda yeterli greft bulunmadığı tespit edilirse DHI saç ekimi yapılması imkansız bir hale gelecektir. 3’ten fazla başarısız saç ekimi operasyonu geçirmiş hastalara DHI saç ekimi yönteminin uygulanamayacağı söylenebilir.

DHI Saç Ekimi İşlemi Ne Kadar Sürer?

 DHI saç ekimi işleminin süresi hakkında net bilgi vermek oldukça zordur. Birçok faktör saç ekimi işleminin süresini değiştirebilir. Ekilecek bölgenin büyüklüğü, saç ekiminde kullanılacak greft sayısı, saç ekimini gerçekleştiren doktorun uzmanlığı ve tecrübesi ve saç derisinin yapısı saç ekiminde değişikliğe neden olabilecek başlıca hususlardır. DHI prosedüründe. Bu faktörler göz önüne alındığında yaklaşık olarak saç ekimi operasyonu için tek seansın yaklaşık 6-9 saat sürdüğü söylenebilir.

DHI Saç Ekimi
DHI Saç Ekimi Nedir? 2023 3

DHI Saç Ekimi Yönteminin Dezavantajları Nelerdir?

 DHI saç ekiminin dezavantajları da avantajlarının yanında bilinmesi gereken bir diğer noktadır. Bu noktada yöntemin önemli bir dezavantajının uygulama süresi olduğu söylenmelidir. FUE yöntemi gibi standart yöntemlerle saç ekimini tamamlamak için ortalama 6 saat yeterlidir. DHI yöntemi ile aynı sayıda greft kullanılarak işlemin 6’şar saatlik iki seans halinde gerçekleştirilmesi gerekmektedir. DHI yöntemi diğer yöntemlere göre çok daha emek yoğun ve hassas bir işlemdir. Bu durum metodik yetkinlik ihtiyacını artırmaktadır. Yöntem hassasiyet ve deneyim gerektirdiğinden maliyeti diğer yöntemlere göre daha yüksektir.

   DHI Saç Ekimi İyileşme Süresi Ne Kadardır?

DHI saç ekiminin iyileşme süresi diğer yöntemlere göre çok kısadır. DHI saç ekimi tekniği ile hasta aynı gün taburcu edilir. İki günlük bir dinlenme süresinin sonunda günlük hayatınıza dönebilirsiniz. Ancak iyileşme sürecinin yaklaşık iki hafta süreceğinin tahmin edildiği söylenmelidir. Bu süre zarfında size verilen talimatlara uymanız iyileşme sürecinizin sağlıklı bir şekilde tamamlanabilmesi için önemlidir. Saç ekimi sonrası saç ekimi aşamalarının tamamlanması için gereken süre yaklaşık 12 aydır. 12 ayın sonunda saçınızın son halini görme şansına sahip olacaksınız.

En uygun DHI saç ekimi fiyatları için curefinding.com üzerinden bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir