Dental İmplant Antalya En İyi Fiyatlar 2023

Dental İmplant tedavileri eksik olan dişleriniz için seçebileceğiniz en az başlangıç ​​maliyeti ile en uzun soluklu tedavilerdir. Bu sebepten dolayı çoğu hasta ağrı olup olmadığını söylemeden önce implantın kaç gün içinde olacağını, Dental İmplant fiyatının ne olduğunu sorar. Bütçeniz ve bütçemiz ikileminde seçim yapmak zorunda kalmanızı istemesek de satın alma gücünün bugünlerde herkes adına çok önemli bir husus olduğunu Curefinding kliniği olarak biliyoruz.

2022 yılı içindeki mevcut Dental İmplant maliyetlerine bakacak olursak, ulusal bir markanın implantı için yaklaşık olarak 5.000-9.000₺ gibi bir rakam ödemek gerekmektedir. İthal bir markadan bir Dental İmplant seçerseniz, örnek olarak vermek gerekirse Almanya’dan, İsviçre’den veya Amerika’dan dolar ve euro arasındaki döviz kuruna göre değişkenlik gösterebilecek ücretler 7.000 ila 8.000€ olabilir. Bunlara ek olarak işlem sırasında gerekebilecek. Dental İmplant zaman içinde birçok tasarım, malzeme ve teknoloji değişikliğine uğramıştır.

dental implant
Dental İmplant Antalya En İyi Fiyatlar 2023 1

Silindirik kemik içi Dental İmplant titanyum, zirkonyum oksit ve seramik gibi pek çok farklı malzemelerden de yapılabilir. Ancak seramik olan Dental İmplant diğerlerine göre daha pahalıdır. Zirkonyum implantlar ortalama olarak 2000 ila 3400₺ arasındadır. Damak protezi olan kişiler için tasarlanmış olan tek parça mini Diş İmplantı sistemleri de bulunmaktadır. Mini implantların çapı ortalama olarak üç milimetredir ve abutment doğrudan Dental İmplant gövdesine bağlıdır. 

Mini implantlar, uygulanması çok daha kolay olduğu için çok daha az maliyetli olma eğilimindedir. İmmediat implantlar, dişin aynı gün içinde yerleştirilmesini sağlayan çok özel bir yüzeye sahip olan implantlardır. Bu implantların yüzeyinde oluşan özel yapıdaki hidroksiapatit kaplama, çenenin implant üzerinde çok daha hızlı büyümesini ve çok kısa bir sürede yerine kaynaşmasını sağlar. 

Bu implantlar ile iyileşme bantlarının yerine yerleştirilmesi gibi ikincil bir cerrahi prosedür gerekli değildir. Osteoporoz sebebi ile üst çene yapısını kaybetmiş olan kişiler için ise posterior mandibula ve elmacık kemiği implantları için tasarlanmış Dental İmplant mevcuttur.

Dental İmplant Fiyatları

Curefinding kliniğimizde Dental İmplant tedavisi ve fiyatları hakkında görüşmeden önce sizler için oluşabilecek risklerin değerlendirmesini yapmaktayız. Bu risk değerlendirmesinde aşağıdaki faktörlere cevap ararız;

  1. Tedavi olacak kişinin yaşı
  2. Tedavi olacak kişinin genel sağlık durumu
  3. Kişinin ağız ve diş bakımı alışkanlıkları 
  4. Tercih edilen protezin tipi 
  5. Hastanın mali durumu
  6. Hastanın beklentileri 

Diş İmplant tedavisinde ilk adım olarak radyolojik ve klinik muayene önde gelmektedir. Bu randevuda ise diş ve çene cerrahı ile beraber diş protezini de gerçekleştiren uzman bir diş hekimi hastanın ağzı ve çenesi arasındaki ilişkileri, var olan dişlerin ve çenenin durumunu, tüm bunlara ek olarak bir de kemik dokusunun varlığının karşılıklı olarak durumlarını incelerler. 

Maksiller sinüs ve mandibular sinir gibi tedavi alanının yakınlığındaki anatomik oluşum, aynı zamanda diş etlerinin ve çevre dişlerin mevcut durumu, mevcut kuronların sağlığı ve Dental İmplantın uzun süreli kullanımın olup olmayacağı kontrol edilir. Kök uçlarında yer alan implantın uzun vadeli kullanım ölçütünü etkileyebilecek olan patolojilerin olup olmadığı, bir süre ağızda kalmasını engelleyebilecek tüm faktörler de uzun bir süre dikkatli bir şekilde incelenir. 

Çenenin yeterli bir kemiğe sahip olmadığı zamanlarda ise sentetik, hayvansal veya otojen kemik tozu tercih edilerek sert bir doku nakli yapılması her zaman gerekli değildir. Tedavi edilen kısıma göre uygulamalarda tedavi zamanı 2 ile 6 ay gibi bir süreç içinde uzayabilmektedir. Maksiller sinüsler özellikle üst çenenin arka bölgesinde sarkabileceğinden, sinüs lifting de genellikle ameliyat öncesi bir klinikte gerçekleştirilmektedir. 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir