Dental Center Türkiye Kötü İncelemeler 2023

Dental Center Türkiye kötü incelemeler, sağlık turizm denildiği zaman ilk akla gelen ülkeler arasında Türkiye ön planladır. Türkiye’de son yıllarda ileri düzeyde teknolojik ekipmanların kullanılması, kaliteli sağlık hizmetinin sunulması ve oldukça başarılı aynı zamanda kaliteli bir tedavi sunması, yurt dışından çok sayıda kişinin Türkiye’yi tercih etmesine sebep oluyor. 

Ancak her alanda olduğu gibi bazı hastaların istediği sonuca ulaşamaması veya sonrasında tedavide sıkıntıların yaşanması görülmektedir. Her ülkede yaşanabilecek başarısız klinikler de bulunmaktadır. Bu kliniklerden uzak durmak için iyi bir araştırmaya ihtiyaç duyar. Dental turizm, diş hastalıklarının tedavi olmak için başka bir ülkeye diş tedavisi yaptırmak için gidiliyor. Sağlık turizminin bir alt dalı olan diş turizmi, estetik veya önemli olan diş sağlığını çözmek için tercih edilir. 

İnsanlar Neden Türkiye’yi Tercih Ediyor?

İnsanlar neden Türkiye’yi tercih ediyor? Estetik ya da önemli diş sağlık sorunlarının ülkelerinden ayrılan hem ekonomik hem de kültürel olarak tatmin etmesiyle, gün geçtikçe tercih edilen bir tedavi sürecidir. Bu nedenle Türkiye’nin gelişmiş teknolojisi, aynı şekilde başarılı doktorlarıyla beraber yurtdışından birçok insan tedavi olmaya gelmektedir. Türkiye’de tedavi gören hastaların sağlık turizmi açısından tercih edilen ülkeler arasında ilk 10’dadır. 

Türkiye’nin sağlık turizmi geçen her günle beraber, kaliteli ve başarılı tedaviler uygun ücret ve tatil yapma imkânı da eklendiğinde Türkiye en iyi ülkedir. Diş tedavileri Türkiye’de bulunan kötü yorumlar, yaptıran hastaların yanlış yönlendirilmesi ve yanlış kliniğin seçilmesi de etkenler arasındadır. 

Türkiye’de Diş Tedavi Maliyeti Neden Ucuz?

Türkiye’de diş tedavi maliyeti neden ucuz? Yapılacak olan tedavileri için kliniğe girildiği andan itibaren aslında kliniğin maliyetleri ile karşı karşıta kalınır. Diş rahatsızlığı, çene ve diş etlerinde oluşan hastalıklar oldukça ciddi ve hayatı zorlaştıran kritik sağlık sorunlarıdır. Bu çeşit rahatsızlıklar, sıklıkla görülen, ertelenen yaygın sorunlardır. 

Türkiye diş hekimi yetiştirme konusunda başarılı ve birçok farklı açıdan cazip olması nedeniyle kendi vatandaşlarını pratik diş tedavisi aldığı bir ülke olmanın dışında yurt dışından gelen insan sayısı da son yıllarda oldukça artmış bulunuyor. Türkiye’de diş tedavi maliyeti dolar kuru sebebiyle çok yüksektir. Bu sebeple ülkeye gelen turistlerin konaklaması, ulaşımları ve giderleri kendi ülkelerine oranla daha uygun maliyetlidir. 

Türkiye’de Klinik Seçimi İçin 5 İpucu

Türkiye’de klinik seçimi için 5 ipucu, potansiyel olan ilaçların, tıbbi cihazların, diğer tedavi ürün ve yöntemlerinin kamunun kullanımına sunulması için ürün güvenliğinin ve etkili olmasının bir dizi araştırma ile yapılması gerekir. Klinik seçimi oldukça önemlidir. Doktorun ve klinik geçişinin iyi olmasına dikkat edilmesine dikkat edilmelidir. Daha öncesinde yapılan tedavilerin sonuçlarını paylaşan hastaların memnuniyet derecesine bakılmadır. Yapılacak işlemler için güvence garantisi verilmesi gerekir. 

 • Sosyal medyada paylaşılan yorumlar.
 • Uygulanacak olan işlem için kullanılan ürünler ve özgülüğü oldukça önemidir. 
 • Ülkedeki ortalama fiyatların çok üstünde veya çok altında olmamasına dikkat edilmelidir.
 • Tedavi edecek olan diş hekimi hakkında ve deneyimleri de dahil, araştırma yapılmalıdır. 
 • Dişler için yine garanti verilmesi gerekir. 

Klinik araştırmalar yeni tedavi yöntemlerini araştırma ile beraber bir tedavi yönteminin daha etkin kullanım şeklinin bulunmasında ya da bu yöntem hakkında daha fazla bilgi edinilmesi ile yapılır. Hem diş kliniğinin he de diş hekimlerin sertifikaları öncesi ve sonrası resimlerinin paylaşılması da hastanın klinik tercihine katkı sağlar. 

Dental Center Türkiye İncelemeleri

Dental Center Türkiye incelemeleri, genel tanımı ile dental turizm, diş tedavi hizmeti almak için farklı bir ülkeye seyahat eder. Her ülkede diş turizmi ve genel olarak da sağlık turizmi oldukça büyük önem taşımaktadır. Turistler için diş tedavisi hizmetinden yararlanırken, bir yandan da ülkeyi gezmek, kültürel tanıma şansına sahip olmasına olanak tanır. 

Yorumlar

Üst kısımdaki dişlerime 8 kron takıldı, daha sonrasında eve dönüşümden sonra gerçek bir hayal kırıklığına uğradım. İlk başlarda her şey yolunda gitmişti daha sonrasında dişlerimin bakımını eksiksiz bir şekilde yapsam da ağrılarım ortaya çıktı. Önemli ölçüde hareket ettiler ve acı içinde kaldım. Yaptırdığım klinikler tekrardan iletişime geçtiğimde ücretsiz olarak düzeltmeyi önerdiler. Ancak seyahat edecek bir dönem içerisinde olmadığım için acil olarak kendi ülkemde bir klinikte yaptırdım.

Yorumlar

Yolculuk sonrasında başka bir randevu için dişçiye geri çağırdılar. Telefonda bana söylenmediğinden dolayı, oraya gittiğimde dişimi değiştirmek için yeni yapılmıştır ve röntgende memnun olmadıkları bir boşluk oluşmuştu. Tüm parayı harcadığımdan dolayı çok hayal kırıklığı oluyor. Dişlerimin boyutu çok garip şekilde ve büyüklükteydi. 

Yorumlar

Sosyal medyanın yorumlarına aldanarak, diş hekimi yerine asistanlar ve teknisyenler ile muhatap olmak zorunda kaldım. Küçük bir köprü diş üç kez kırıldı ve daha takılma sırasında kırılma gerçekleşti. Ortodontinin bir dişi de varken üstüne köprü yapmaya kalktılar. Maddi manevi olarak bu süreç oldukça yıpratıcıydı.

Yorumlar

Türkiye dental diş kliniğinden kaplama tedavisi yaptırdım. Sosyal medyada reklamını yaptıkları işlemin sadece 4 gün sürdüğü söyleniyordu, ancak benim tedavim 27 gün sürdü. Olağan dışı bir problemim olmaması, ilk muayene ve kontrolde 4-5 günde tamamlanacağı söylendi. Süreç boyunca aşırı amatör bir diş teknisyeniyle karşı karşıya kaldım.

Yorumlar

Türkiye Dental diş sağlığı merkezinde sadece İstanbul’da bulunuyor. Diş hekimleri ve çalışanlarına diyecek bir  yorumum yok. Gerçek anlamda çok iyi ilgilendiler. Dişlerim tam olarak istediğim gibi yapıldı. Bu işlem için Almanya’dan geldim, bu kadar büyük bir sağlık kuruluşunun neden Avrupa’da merkezi yok? Sadece Türkiye’de yaptırmaktansa, sağlık kuruluşlarının diğer ülkelerde de olması oldukça avantajlı olacağını düşünüyorum. 

Ülkeme Döndüm İmplantım Düştü!

Ülkeme döndüm implantım düştü, bu tarz sıkıntılar yaygın olan bir durum değildir. Fakat pek olası olmasa da Türkiye’de böyle bir durumla karşılaşılmasının hastada her açıdan mağdur olmaması için elinden geleni yapmaya hazır klinikler bulunur. Seçilecek klinik bu konularda önemli bir rol oynar. Türkiye’de yapılan herhangi bir diş tedavisi ile ilgili olarak ülkeye döndüğünde, yaşandığı sorun tedavi gördüğünde klinik tarafından itiraz edilmeden çözülecek olup, tedavi süresi içerisinde hastanın belgelerle beraber tüm haklar kullanılabilir. Bazen bir diş implantı, birkaç sene sonrasında gevşeme yaşanabilir, bu durum da ilk olasılık kadar nadir görülen bir düzeydedir. Birkaç sene ardından gevşeyen ya da düşen implantların en çok görüldüğü kök nedenleri bulunur. İmplant üzerinde fazladan strese neden olan dişleri, takviye etmek için yeterince implant bulunmaz. 

 • Hastaların dişlerini sıkma alışkanlığı
 • Düzenli olarak ağız diş rutinine uymamak 
 • Kafa bölgesi ya da boyuna radyasyon tedavisi
 • İmplantı destekleyen kemik yoğunluğunun eksikliği
 • İmplant çevresindeki gıda partiküller
 • Her çeşit bakteriyel enfeksiyon sonucu implantın düşmesi veya gevşemesi

Bu tür sorunlar çok yaygın bir durum değildir. Fakat pek mümkün olmasa da Türkiye’de bu şekilde bir olayla karşılaşıldığı zaman, hastanın her açıdan mağdur olmaması için ekip tarafından elinden geleni yapmaya hazırladır. Seçilen klinikte bu konuda önemli bir görevi olacaktır. 

Türkiye’de yapılan herhangi bir diş tedavisi ile ilgili olarak ülkelerine dönen hastaların, yaşadığı sorunlarda tedavi sürecine verilen belgelerle beraber tüm haklar kullanılabilir. Bu tarz kötü değerlendirmenin tek sebebi fiyatları piyasanın altında olan kliniklerde orijinal olmayan ürünler ve yeterli deneyime sahip olmayan diş doktorlarından kaynaklıdır. 

Diş Kaplamalarım 1 Ayda Sarardı!

Diş kaplamalarım 1 ayda sarardı, kaplama yapıldıktan sonra, hastaya verilen birtakım tedavi sonrasında yapılan tedaviler vardır. Özellikle kaplama yaptıran hastalarda diş sararmasını önlemek için özel bir diyet programı oluşturulur. Diyet programı uygulayan hastaların herhangi bir sararma durumu oluşursa, kullanılan ürünün orijinal olmadığı anlamına gelmektedir. Tedavi edilecek hastanın yapması gereken tek şeyi, kullanılacak ürünler ile ilgili sertifikaları istemek ve orijinal olduğunu doğrulamaktır. 

Zirkonyum gibi malzemelerin kaygan ve pürüzsüz bir yüzeye sahiptir. Plak birikimi görülmesi pek olası bir durum değildir. Çay, sigara veya kahve gibi dişlerin sararmasına neden olabilecek durumların zirkonyum dişlere zarar vermemektedir. Fakat bu durum doğal işleri için geçerli bir durum olmaz.

Türkiye’de Tedavi Olmak Verdiğim En İyi Karar!

Türkiye’de tedavi olmak verdiğim en iyi karar, Türkiye’de kaliteli bir klinikte tedavi olmak, aynaya her bakıldığı zaman güzel deneyimin sonuçları net bir şekilde görünecektir. Tedavi sonucunda görünüm açısından estetik değil, aynı şekilde çok rahat bir kullanım sağlar. Tedavi sonrası diş hassasiyeti ya da diş enfeksiyonu yaşamamak adına, dünyanın neresinde olursa olsun doğru kliniği seçmek çok önemlidir. 

Türkiye’de yerel vatandaşlarda dahil olmak üzere pek çok yabancı turistin ziyaret ettiği bir yerdir. Diş hekimliği eğiminden uzmanlaşmış ve diş fiyatı gibi avantajlar ön plana çıkması önemli etkenlere sahiptir. Türkiye’deki diş tedavilerinde uzun ömürlü malzemeler kullanılır. Hastaların memnuniyet düzeyinin üst seviyede olmasına oldukça dikkat edilmektedir. İmplant fiyatları birçok Avrupa ülkesine göre düşüktür. Pek çok kişinin diş rahatsızlıklarından kurtulmak için Türkiye tercih etmektedir.

Türkiye’de dil yaptırmak, özellikle diş implantı tedavilerinde en iyi ülkeler arasında yer almaktadır. Dünyanın en iyi diş hekimlerine ev sahipliği yapan Türkiye, yaptıran hastaların birçoğu son derece memnun bir şekilde ayrılmaktadır. Diğer ülkelere göre daha avantajlı olan Türkiye, diş hekimi yetiştirmek konusunda sahip olduğu başarılardır. Fakat hastaların büyük bir kısmını etkileyen en önemli faktör, fiyatların yurt dışına oranla daha uygun olmasıdır. Standart tedaviler doğrultusunda dahi Türkiye’de diş yaptırmak, İngiltere’de %60-70 oranından daha uygun fiyatlıdır. 

Türkiye’de Laminat Kaplama Yaptırdım, Ülkeme Döndüm ve Kaplama Düştü!

Türkiye’de laminat kaplama yaptırdım, ülkeme döndüm ve kaplama düştü, ülke pazarlamasına dikkat edilmesi ve fiyatları piyasanın çok daha altında olan klinikleri değerlendirilmelidir. Bu kliniklerde tedavi olunmaması gerekir, aksi taktirde yaşanabilecek herhangi bir problemde yasal haklar kullanılamayacaktır. Tedavi masraflarına ek olarak tedavi masrafları da yaşanmayacaktır. Ödenen, tekrar tedavi edilmek için yeni masrafların karşılanması mecburiyeti yaşanabilir. 

Türkiye’de tedavi yapılması, diğer ülkelere göre benzer riskler taşıyabilir. Özellikle yüksek oranda uygun fiyatlı olan yerleri tercih edildiği zaman kalite problemiyle karşılaşılabilir. Uygulanan implantların yüksek kalitesi, diş yapma aşamasında diş teknisyenlerinin kalitesi, sertifikalı ürün olmaması, uygulamayı yapan hekimlerin yeterince bilgi ve tecrübeye sahip olmaması gibi sorunlar olabilir. 

“Geri Döndüğümde Isırığım İyi Değildi”

Geri döndüğümde ısırığım iyi değildi, tedavi yapılacak olan klinikte en önemli durumlardan biriside cad ’inin olup olmadığıdır. Bir klinikte cad cam kullanılması, dişlerin optimal boyuttaki ürünlerle beraber tedavi edileceği anlamına gelmektedir. Bu, kliniğin kalitesiyle beraber bu durum değişmektedir. Bu sebeple tercih edilen klinik cad cam kullanıp kullanmadığı sorulması dişler için oldukça önemlidir. 

Türkiye’de dental turizmi alanında pek çok ülke ile kıyaslandığı zaman son derece avantajlıdır. Öncelikle Türkiye’de uygulanan diş tedavilerinin Avrupa ülkelerinde uygulanan tedaviler ile aynı kalitede olduğunun kanıtıdır. Buna karşın Türkiye’de daha makul fiyatlandırmalar yapılmaktadır. Sadece bu hususta bile tek başına Türkiye’yi avantajlı kılabilmektedir. Elbette Türkiye diş tedavisi hizmeti alırken de aynı zamanda tatil yapmak ve gezmek için de cazip bir seçenek olacaktır. 

Klinik Seçerken Destek Almalısınız!

Klinik seçerken destek almalısınız, Türkiye’de tedavi olmak için gelen, fakat klinik bulmakta ya da karar vermekte zorlanan kişiler için her zaman destek sağlanmaktadır. Türkiye’de diş yaptırmaya karar veren hastaların süreçleri, diş hekimlerine göre farklılık gösterecektir. Tanışma aşamasında diş tedavisi yaptırmaya karar veren hastanın hizmet almak istediği diş hekimine karar verip, klinikle iletişime geçmelidir. 

Herhangi bir diş röntgeni bulunuyorsa diş hekimine gösterilmesi, ilerleyecek diş tedavisi planları için avantaj sağlayacaktır. Planlama aşamasında röntgen kaydını ve tedavi geçmişinin incelendikten sonra yaptıracak olan kişiye uygun bir ön planlama yapılmalıdır. Diş hekimi, diş yapısını detaylı bir şekilde incelenir. Tedavi süreci konusunda net bir bilgi edinmiş olur. Tedavi süreci içerisinde diş hekiminden bilgi alınabilir.

Türkiye’de Yaşayan Yabancıların Yorumları

Türkiye’de yaşayan yabancıların yorumlar, diş yaptırmak isteyen hastaların başvurabileceği beş yaygın diş tedavisi yöntemi bulunur. Diş dolguları, diş implantları, diş kuronları, diş teli ve diş çekimleri en sık tercih edilen tedaviler arasındadır. İstanbul gibi yerlerde, Bodrum ve Antalya fiyatları çok daha yüksek maliyete gelebilir. Bölge sakinleri daha pahalı tedavileri karşılayabilir. Yıl boyunca medikal turizm sektörü bulunur. 

Türkiye’de bir diş hekimine getirmek istenirse, seçeneklerin gitmeden önce ya da sonrasında araştırma yapılmalıdır. Türkiye diş hekimi incelemelerinde, diş hekimliği işi için yurtdışına gidilmesi ilham verirse, medikal turizm şirketleri ile hastanın doğru kliniği bulma konusunda yardımcı olmak için uzun sürede dayanan deneyime sahip olur. 

Yaş ilerlediği zaman, diş sağlığını koruması oldukça zor ve maliyetini arttırmaktadır. Amerika ve birleşik Krallıkta bulunan diş bakımı prosedürlerinin birçok sağlık güvencesi kapsamında yer almaktadır. Özel diş sigortası olmayan birçok yabancı uyruklu kişilerin bu sebepten dolayı, dental turizme başvurmaktadır. Ülkede yarı yarıya avantajlı olan bu fırsattan faydalanmayı tercih etmektedir. Merak uyandıran dental turizm süreci birçok sağlık kuruluşlarında birtakım gereksinimler bulunur. 

“Türkiye’de diş hekimleri delicesine ucuz”

Türkiye’de diş hekimleri delicesine ucuz, istatistiklere göre, Türkiye’de bütün sağlık işlemlerinin diğer ülkelere göre daha ekonomik olduğu kabul edilir. Jeopolitik konumunun avantajları sayesinde sağlık turizmi Türkiye’de giderek artmaktadır. Gelişme elbette konum avantajının ötesinde, yurt dışında eğitim görmüş ola diş hekimlerinin planlama yapılarak birçok üst düzey hastanenin bulunması sayesinde artan bir ivmeyle yükselmektedir. 

Avrupalı vatandaşların en sık tercih ettiği Asya ülkelerinin başında gelen Türkiye, alanında üst düzey uzmanlık ve ekipmana sahip sağlık kuruluşları sayesinde her yıl ortalama olarak 800.000 turist sağlık tedavisinden yararlanmak için Türkiye’ye gelmektedir. Sağlık turizminde, turistlerin %25 oranında diş tedavisi için Türkiye’de bulunmaktadır. Çoğu İstanbul da olmak üzere birçok sayıda uluslararası standartlarda akreditasyon vermiştir. Bu başarıda  

Garantili Diş Tedavileri

Garantili diş tedavileri, son derece uygun diş tedavileri almak mümkündür. Fakar aynı zamanda olası sorunlarında göz önünde bulundurulması gereklidir. Türkiye’deki diş klinikleri ve bu sorunlardan kaçınmak amacıyla neler yapılabileceği rahatlıkla araştırılıp öğrenilebilir. Bu oldukça doğru bir değerlendirme olacaktır. Türkiye’deki başarışı diş klinikleri düşük başarı oranlarına sahip deneyimsiz diş kliniklerinin yanı sıra, bu diş klinikleri her ülkede bulunur. 

Medikal turizm şirketleri başarısızlığı önlemenin en iyi yöntemidir. Diş klinikleri, tedavi görerek medikal turizm şirketleri ile beraber sunulan diş klinikleri, uygun fiyatlardan faydalanabilir ve garanti sahibi olunabilir. Diş tedavilerinde elde edilebilecek daha uygun fiyatlarla diş tedavisi piyasa fiyatlarından daha fazla ve bir sorun yaşandığı taktirde yasalar her zaman yardım sağlayacaktır. 

dental center
dental center

Türkiye’de Diş Beyazlatma Tedavisi Sonrası 2 Kişi Öldü!

Türkiye’de diş beyazlatma tedavisi sonrası 2 kişi öldü, Türkiye’de diş beyazlatma tedavisi gören 2 arkadaşın hayatını kaybettiği ve bir kişinin komaya girdiği haberleri sosyal medyada olay olmuştur. İrlanda asıllı 3 kişinin diş beyazlatma için Türkiye’ye geldiğini ve tedaviden saatler sonrasında 2 kişinin öldüğü haberi çıkmıştır. Türkiye son derece düşük fiyatlarla diş tedavileri gerçekleştiren bir ülkedir. 

Bu sebeple yurt dışından birçok hastanın Türkiye’ye büyük bir ilgiyle gelmesi normal bir durumdur. Türkiye’de diş tedavisinin 2 kişinin hayatını kaybettiği haberi de birçok ülkenin basınında yer verilmiştir. Bu haberler doğru değildir, haberin gerçeği 1 kişiden 3 kişi hayatta kaldı ve diğer iki kişi öldü ancak Türkiye’de diş tedavisinden kaynaklı bir durum değildir. 

CureFinding Yorumlar

CureFinding yorumlar, Türkiye’de sonra 10 yıl içerisinde dahada büyüyen performansıyla birlikte sağlık turizmi son yıllarda daha fazla karşılık bulunmaktadır. Ülke ekonomisi açısından son derece önemli bir yere gelen turizm geliştirilmesi için öncelikle sağlık kuruluşlarında başarılı bir ekibin oluşturulması gerekmektedir.

Bu alanda hizmet veren sağlık kuruluşlarının tanıtımının yapılması da özellikle sosyal mecrada bilinirliğinin artması, turizmin gelişmesine de ciddi oranda katkıda bulunmaktadır. Eğitimli personel ihtiyacının karşılanması da son derece öneme sahip durumlardır. Hastalar ile öncelikli olan iletişime geçen diş hekimleri değil de personellerdir. Tedavi sonrasında oluşabilecek durumların çoğu hastanelerin kalitesiz ürünlerin kullanması ve doktorun yanlış tedavi sürecini kullanmasından kaynaklıdır. Tedavi amacıyla gelen hastaların bizimle kaliteli ve konforlu bir tedavi süreç imkânı sunmaktadır. 

Yorumlar

İngiltere’de yaşıyorum ve ülkemde bir klinikte yaptığım kaplamlardan biri zamanla düştü ama klinik bu durumda bana yardımcı olmadılar. Karşılaştım Curebooking Türkiye’de kaplama ararken yeni kaplamalarımı aldığımdan çok daha uygun bir fiyata yaptırdım, başarılı ve kaliteli şifa bulmama yardımcı oldukları için teşekkür ediyorum. Bana çok yardımcı oldular ve her aşamada ilgili bir şekilde yaklaştılar. 

Yorumlar

Dişlerime implant tedavisi yaptırmak istiyordum, ülke seçmek konusunda oldukça zorlandır. Diş kaplamaları ve ülkemde sadece implant fiyatına implantlar. Bütün süreçte kaliteli ve konforlu bir şekilde yolculuk yaptım, klinikte bulunan ekipler birçok konuda yardımcı oldular ve işlerini profesyonel bir şekilde yürüttüler. 

Yorumlar

Türkiye’de yaptığım kaplamalar harika, sadece görülmesi kolay değildi, aynı şekilde kullanımı daha çok rahat. Tedavi boyunca bana destek olan ekibe ve diş hekimime de teşekkürlerimi iletiyorum. Diş kanal tedavisi yaptırdım ve kanal tedavisi sonrasında bütün ağrılarım tamamen geçti, dişlerimde herhangi bir problem olmadan evime döndüm. Öncesinde acıdan duramıyordum, tedavi sonrasında bütün acılarım dindi tekrar teşekkür etmek istiyorum. 

Yorumlar

Türkiye’ye tatile geldiğimde beyazlatmak için klinik bakıyordum. Sararmış dişlerimi yaptırmak için klinik araştırmamda bazı bölgelerin daha pahalı olduğunu gördüm. İnternette araştırdığımda karşıma çıkmıştı ve fiyatları daha uygun ve kaliteli olan bir klinik buldum kabul ettiğime sevindim, dişlerim beyaz ve sağlıklı bir görünüme kavuştum, teşekkür ederim birçok konuda oldukça ilgiliydi her aşamada beni bilgilendirdiler. 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir