Bursa Diş Tatil Fiyatları

Diş Tatili Nedir?

Diş tatili ülkemizde, özellikle son yıllarda oldukça revaçta olan bir sağlık hizmetidir. Diş tatili, son teknoloji sağlık ekipmanlarını gerektirir. Kaliteli bir diş tatili için, yurt dışında yaşayan kişiler için Türkiye, önde gelen ülkelerden birisi olmayı başarmıştır. Başarılı tedavileri ve uygun maliyetli sonuçları ile tanınırlık kazanan Türkiye’de her geçen gün diş tatiline olan ilgi artmaktadır. Dental sağlık problemleri için farklı bir ülkeye tedavi olmaya gitmek diş tatili olarak adlandırılır. Diş tatili için seçtikleri ülkeye giden kişiler hem dental tedavilerini olurken aynı zamanda da ülkenin sahip olduğu doğal ve kültürel mirasları da yakından tanıma ve inceleme şansına erişme olanağı ile tanışmış oluyorlar. 

Diş Tatili Türkiye

Diş tatili konusunda Türkiye, pek çok ülkenin yanı sıra kaliteli sağlık hizmetleri ve düşük maliyetli tedavi masrafları ile bilinen ve sıklıkla tercih edilen bir ülke konumuna gelmiştir. Avrupa standartlarında yapılan tedavilerin uygun olmasının sebebi ise Türkiye’de yaşanan kur farkından dolayı olmasıdır. Diş tatili kapsamında burada tedavi olmak isteyen hastalar için yurt dışında kullanılan cihazlar tercih edilmektedir. Diş tatili için Türkiye’ye olan ulaşım da oldukça kolaydır. Bunun yanı sıra her şey dahil oteller, uçak biletleri ve şehir turu için ödenecek olan tutarların hepsi, diş tatili kapsamında olduğu için herhangi bir ek ücret ile karşılaşmazsınız. 

Diş Tatili Bursa

Diş tatili için tedavi masrafları oldukça makul seviyelerde seyretmektedir. Türk diş hekimliği kapsamında sağlık turizmi için kullanılan malzemelerin hepsi bilindik markalara aittir. Yurt dışından tedavi olmak için gelen hastalara bir malzeme karnesi verilir. Bu malzeme karnesi ile tedavilerine istedikleri ve ihtiyaçlarının olduğu her an kendi ülkelerinde devam edebilmektedirler. Türk diş hekimleri, alanında oldukça güçlü ve uzman kadrolarıyla bilinmektedir. Diş tatili kapsamında tedavileri bitmiş olan kişiler, tedavi için Türkiye’ye geldiklerinden dolayı oldukça mutlu ve memnun olduklarını her fırsatta dile getirmektedirler. Söz konusu da memnuniyet ve deneyim olunca diş tatili için Türkiye’nin tercih edilmesi kaçınılmaz olmaktadır. Diş tatili kapsamında Türkiye’de Bursa’yı seçen kişiler hem dental rahatsızlıklarına çözüp bulacak hem de medeniyetin başkenti olan Bursa’da tarihi dokuyu keşfetmiş olacaklar. 

Bursa Diş Kaplama Fiyatları

Ağız ve diş bakımları zamanında yapılmadığı takdirde diş ve diş eti problemlerini de beraberinde getirmektedir. Bunlara ek olarak çeşitli sebeplerden ötürü diş kaybı yaşayan ya da çarpık dişlere sahip olan kişilere, hiçbir şekilde önlenemeyen diş çürüklerinde ve tamamen kozmetik amaçlar için diş estetiği yaptırmak isteyen kişiler için diş kaplamaları yapılmaktadır. Diş tatili kapsamında Bursa’yı tercih etmiş olan kişiler için diş kaplamaları fiyatları tercih edilecek olan tedavi stiline göre farklılık gösterecektir. Zorunluluklar ile tamamen kişisel tercihlerden dolayı yaptırılmak istenen diş kaplama fiyatları arasında fiyat farklılıkları olacaktır. 

Bursa Diş İmplant Fiyatları

Eksik dişler için çene kemiğinin iç kısmına yerleştirilen ve titanyum elementinden oluşturulmuş vidalar diş implantı adı verilmektedir. Diş implantı tedavisi için bu vidaların üzerine diş protezi yerleştirilmektedir. Diş implantı tedavisinin en büyük avantajlarından birisi de komşu olan dişlere herhangi bir biçimde zarar vermemesidir. Diş implantı için komşu olan dişlerden herhangi birinin kesilmesi kesinlikle gerekmez. Ortalama ömrü 25-30 yıl arasından değişkenlik gösteren diş implantlarının fiyatları seçilen tedavi ve Bursa’daki kliniklere göre farklılık içerecektir. Ancak ortalama bir diş implantı için ödenecek olan tutar yaklaşık olarak 4,000₺’yi bulabilmektedir. 

bursa

Bursa Hollywood Gülümseme Fiyatları

Çok daha sağlıklı ve göze hitap eden bir gülümsemeye sahip olmak isteyen kişiler, tercihlerini Hollywood gülümseme estetiğinden yana kullanmaktadırlar. Hollywood gülümseme estetiği, kişinin sahip olduğu dişleri baştan yaratan bir tedavi biçimidir. Hollywood gülümseme estetiği yaptırmak isteyen bir kişinin öncelikle tedavi için uygunluğu olan bir gülüş hattına sahip olması gerekmektedir. Eğer eksik dişler var ise öncelikle bu dişler için implant tedavisi uygulanır ya da hasta çarpık bir diş yapısına sahip ise ortodonti tedavisine başlanılır. Dişler simetrik bir görünüme kavuşturulurken bunlara ek olarak kişinin yüzü ile en uygun oran, Hollywood gülümseme estetiği için belirlenir. Ağız ve diş bakımı yaptırılmadığı takdirde ortaya çıkan diş lekeleri ve sararmaları için de diş beyazlatma teknikleri uygulanmaktadır. 

Pek çok işlemi aynı anda barındırabilen Hollywood gülümseme estetiği, kişisel istekler doğrultusunda yapılan bir tedavi yöntemi olduğu için maliyetli bir estetik operasyondur. Bursa’da Hollywood gülümseme estetiği için en iyi fiyatı pek çok klinik araştırmasından sonra fiyat karşılaştırması yaparak belirleyebilirsiniz. 

Bursa Diş Beyazlatma Fiyatları

Gün içinde pek çok gıda tüketiriz. Özellikle kahve ve çay hayatımızın vazgeçilmez içeceklerinden yalnızca bazılarıdır. Bunlara ek olarak aynı zamanda da her yemekten sonra diş fırçalama alışkanlığı kazanmak son derece önemlidir. Çünkü bu içecek ve yiyeceklerden sonra dişler üzerinde lekelenmeler oluşur. Bu lekelenmeleri ve diş çürüklerini önleyebilecek en iyi şey ise diş macunudur. Ancak diş ve ağız bakımına gerekli özeni göstermeyen kişiler için ideal bir tedavi yöntemi olan diş beyazlatma sayesinde, eski görünümünden çok daha iyi bir diş görüntüsü ile karşılaşacaksınız. Bursa’da diş beyazlatma tedavisini uygulamak isteyen kişiler için olası maliyetler kliniklere göre değişkenlik gösterebilmektedir. Ancak diş beyazlatma tedavisi devlet hastanelerinde de yapılmakta olan bir uygulamadır. 

Bursa Tam Ağız Kaplama Fiyatları

Doğal gülümsemeler en iyi yöntem ile korunmayı hak eder. Bu sebepten dolayı diş kaplamaları eksik olan dişler için yapılan harika bir restorasyon yöntemidir. Diş kaplamaları da kendi içlerinde farklı kategorilere ayrılır. Porselen, vener, yaprak porselen gibi pek çok kaplama türü mevcuttur. Yaptırmak istediğiniz kaplama türüne ve kaç dişin kaplama olacağına göre fiyat maliyeti daha da artacaktır. Diş kaplama fiyatları ortalama olarak 3,000₺ olsa da birkaç klinik araştırıldıktan sonra en uygun maliyetli olan kliniği belirlemek çok daha doğru bir karar olacaktır. 

Bursa Tüm 4 Fiyatlar

Tam ağız diş implantı için tüm 4’lü diş implantı tedavisi de kullanılabilmektedir. Tam ağız diş implantı tedavileri için kliniklerde hastalara özel olarak bir tedavi uygulaması yapılabilmektedir. Tam 4’lü diş implantının yanı sıra tam 6’lı ve tam 8’li diş implantı tedavileri de uygulanabilmektedir. Diş implantı ve markaları ve ücretlerinden bahsetmek gerekirse;

  • Straumann, 550€
  • Nobel, 770€
  • Oda, 510€
  • MIS, 420€
  • İsviçre, 540€
  • Nükleos, 290€
  • İmplant, 320€ şeklindedir.

Bursa Diş Klinikleri

Bursa içerisinde pek çok diş kliniği yer almaktadır. Bursa diş klinikleri için belirlenen fiyatların her biri farklı bir maliyet içermektedir. Diş merkezlerinde kullanılan teknolojik aletler, doktorların tecrübesi, diş tedavileri için kullanılacak olan ilaçlar ve kullanılacak olan malzeme markaları diş kliniklerinin birbirinden bağımsız fiyatlara sahip olması için yeterli etkenlerdendir. Bursa diş klinikleri, genel olarak diş tedavisi olmak isteyen bir hastaya uygun fiyatlı maliyetler sunmaktadır. Aynı zamanda yalnızca özel kliniklerde değil, devlet hastanelerinde de diş tedavilerinin birçoğu sigorta kapsamında yapılabilmektedir. 

Bursa Diş Tatil Paket Fiyatları

Diş tatili için planlanan bir seyahat, normal yapılan seyahatlerden çok daha az maliyetlidir. Hem tedavi olmak hem de Bursa’nın kültürel mirası ile tanışmak için ortalama bir diş tatili fiyatı 890€’dan başlayıp, 2,000€’ya kadar uzanabilmektedir.  

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir