Brezilya Popo Kaldırma Nedir? 2023

Brezilya popo kaldırma; Son yıllarda özellikle moda ikonlarının da etkisiyle dar ve geniş kalçalar kadınlarda giderek daha fazla arzu edilmektedir. Ağırlıklı olarak Latin Amerikalı kadınların sahip olduğu bu kalite, artık tüm dünyadaki kadınlar tarafından takdir edilmektedir. Bu nedenle bu görünümdeki kalçalara Brezilya poposu denir. Kadınların daha dolgun bir kalça yapısı için tercih ettiği bir ameliyat olan Brezilya popo kaldırma yöntemi, genellikle liposuction ile yağların alınmasıyla yapılır. Liposuction ile vücudun çeşitli bölgelerindeki fazla yağlar alındıktan sonra popoya yeniden şekil vermek için kullanılır. Bu yağlar genellikle vücudun farklı bölgelerinde bulunur. Örneğin karın, kalça veya uyluk gibi bölgelerde erimeyen inatçı yağların alınması, kozmetik prosedürlerin başka bir yerde yapılmasına olanak tanır.

 Brezilya Popo Estetiği Nasıl Yapılır?

Bu yöntemin uygulanmasında kişinin kendi yağ hücreleri kullanılır. İnsan vücudunun belirli bölgelerindeki yağlar erimediği için liposuction benzeri yöntemlerle alınması gerekir. Ayrıca bu bölgelerden alınan yağ hücreleri laboratuvar ortamında saflaştırılır ve aynı kişide dolgu malzemesi olarak kullanılır. Bu yağların en iyi Brezilya proseslerine enjekte edildiği görülebilir.

Brezilya Popo
Brezilya Popo Kaldırma Nedir? 2023 1

 Brezilya Popo Kaldırma İçin Hangi Yöntemler Kullanılabilir?

Bu işlem iki aşamadan oluşmaktadır. Bunlardan ilki karın ve bel bölgesini inceltmek ve o bölgeye atletik bir görünüm kazandırmaktır. Bu sayede bu iki bölge inceltilmekte ve bu bölgelerden alınan yağ dokusu popoya enjeksiyona hazır hale getirilmektedir. Hastadan yeterli yağ alınabiliyorsa bu yağ popoya enjekte edilerek poponun güzel görünmesi sağlanabilir. Hastanın yeterli yağa sahip olmadığı durumlarda kalçaları büyütmek için Brezilya popo estetiği yapılır.

Bazı hastalarda hem yağ dokusu hem de popo implantları kullanılarak daha belirgin ve yuvarlak kalçalar elde etmek mümkündür. Hastanın yağ miktarının yetersiz olduğu durumlarda yağ enjeksiyonu ile popo protezi kullanımı ile güzel bir görünüm elde edilebilir.

 Brezilyalı Popo Kaldırma ile Vücut Şekli Nasıl Olmalı?

 Bu operasyonda vücudun istenilen iki önemli özelliği vardır. Bunlardan ilki bel bölgesini olabildiğince daraltmaktır. Bel bölgesindeki bu incelik, kalçalara ameliyat yapılmadan bile kalçaların daha büyük ve belirgin görünmesini sağlar. Yağ enjeksiyonu veya popo protezi ile kalça daha fazla vurgulanır. Bu dar bir bel ve belirgin bir kalça görünümü yaratır.

Kimler Brezilya Poposu Ameliyatı Olabilir?

 İnsanların genetik yapısından dolayı kalçalarının şeklinde bir fark vardır. Bu farklılıkları ortadan kaldırmak için Brezilya poposu prosedürleri gereklidir. Gevşek bir popo yapısına sahip olan kadınlar bu yöntemle daha sıkı bir popo yapısına sahip olacaktır. Bu nedenle popo şekillendirmede estetik nedenlerle bu yöntemi isteyen tüm hastalarda kullanılabilir. 18 yaşını doldurmuş, kitle indeksi normal veya normale yakın olan her hasta bu ameliyatı olabilir. Brezilya popo kaldırma sonrası iyileşme süreci hastadan hastaya değişmekle birlikte hastalar bu işlemden sonra en fazla iki gün içinde ayağa kalkabilmektedir. Yine bu işlemlerden sonra hastalarda ağrı veya morarma olabilir. Bu tür durumlar geçici durumlardır ve bir süre sonra tam iyileşme sağlanır. Hastaların iyileşme sürecinde dikkatli olmaları beklenir.

Brezilya Popo Kaldırma Ameliyatının Faydaları Nelerdir?

Bu süreçlerin birçok avantajı vardır. Bu faydalar, vücudun alt kısmındaki kırışıklıkların gelişimini içerir. Ayrıca kalçalara daha dolgun bir yapı kazandırmak da önemlidir. Aynı zamanda dolgu aşamasında kullanılan yağlar sayesinde vücudun diğer bölgelerine de şekil vermek mümkündür. Hastanın giysisi vücuda daha iyi uyum sağlar. Bu sayede hasta için istenilen estetik görünüm elde edilir. Düz kalça şekline sahip hastalarda daha yontulmuş bir popo yapısı sağlanır. Üst ve alt vücut arasında bir denge sağlamak mümkündür.

 Brezilya Popo Estetiği Ne Kadar Sürer?

Bu nispeten kalıcı bir prosedürdür. Kullanım sırasında hastaya verilen yağın yaklaşık yüzde yirmisi zamanla eriyecektir. Bu nedenle doktorlar buna göre yağ enjekte eder. Bu yüzde yirmilik payın dışında diğer gres dolgu maddesi uzun yıllar bozulmadan şekil almaya devam ediyor. Ancak ameliyat sonrası hızlı kilo kaybı olursa bu doku da bozulur. Bu nedenle kişi ideal kilo oranlarındayken bu ameliyatı olmalıdır. Bu sebeplerden dolayı Brezilya poposu uzun yıllardır kullanılan bir yöntem olmuştur.

Brezilya Tekniği ile Yapılan Popo Kaldırmanın Estetik Etkileri Nelerdir?

 Bu yöntemin çeşitli estetik etkileri vardır. Bu teknik, vücudun alt kısmında daha dolgun bir görünüm oluşturmak için kullanılır. Yine karın bölgesindeki kalça yağlarından kurtulmak isteyen hastalar bu yöntemi kullanmaktadır. Hastalar kıyafetlerinin üzerinde daha iyi durabilmek için bu kozmetik işlemleri tercih etmektedirler. Bu sebeplerden dolayı hastaların kendilerini daha iyi hissetmelerini de sağladığı için bu yöntem tercih edilmektedir.

Brezilya Popo Kaldırma Sonuçları Kalıcı Mı?

 Hasta bu aşamada kilo almamaya dikkat etmelidir. Kilo almak vücudu yağlandırır. Bu yağlanma vücudun herhangi bir bölgesinde meydana gelebilir. Bu nedenle vücut bölgelerindeki yağlanmanın popo yapısını etkilememesi ve dolgu maddelerinin uzun yıllar bozulmaması için hastaların beslenme alışkanlıklarına dikkat etmeleri önemlidir. Brezilya popo estetiği uzun yıllar boyunca ortadan kalkmaz.

 Brezilya Popo Ameliyatında Popo Protezi Ne Zaman Kullanılır?

Hastanın yeterli yağ dokusu yoksa popoyu büyütmek için popo protezi kullanılması mutlaka gereklidir. Hastanın biraz yağ dokusu var ama hasta çok belirgin kalça istiyorsa popo protezi ve yağ enjeksiyonu birlikte kullanılabilir.

Brezilya Popo
Brezilya Popo Kaldırma Nedir? 2023 2

Brezilya Poposu Ameliyatı Sonrası Hasta Nelere Dikkat Etmelidir?

Bu ameliyat kalçaya yağ enjekte edilmesini içerdiğinden, hasta yaklaşık üç hafta yüz üstü yatmalıdır. Bunun amacı, enjekte edilen yağlara basınç uygulanmamasıdır. Bu sayede daha yüksek oranda yağ dokusu yaşayabilir ve kalçalarda daha fazla büyüme sağlanabilir. Üç hafta sonra hasta istediği gibi yatabilir. Ameliyat sonunda hastaların kalçalarına masaj yapmaları önerilir. Bu masaj kalçaların daha yuvarlak görünmesini ve enjekte edilen yağların daha eşit dağılmasını sağlar. Hastaların ameliyat sonunda rahatça oturabilmeleri için özel olarak yapılmış BBL minderleri kullanmaları önerilir. Bu yastıklar sayesinde hasta otururken kalçanın enjekte edilen kısmına baskı yapılmaz. Aynı zamanda hastaların operasyondan sonra iki hafta boyunca araba kullanmaları tavsiye edilir.

Brezilya Poposu Ameliyatı Sonrası Hastalar Ne Zaman Normal Hayatlarına Dönebilirler?

Bu ameliyattan sonra hastaların normal hayatlarına dönmeleri yaklaşık 2- 3 haftayı bulmaktadır.

Brezilya Kalça Ameliyatından Ne Kadar Süre Sonra Hastalar Egzersiz Yapabilir?

Hasta egzersiz yapmak için bu operasyondan sonra yaklaşık altı hafta beklemelidir. Özellikle ilk günlerde kalça yağına veya proteze baskı oluşturabilecek kalça hareketlerinin yapılmaması önerilir.

Popo Büyüklüğü Ameliyat Sonrası Kilo Alıp Verme ile Değişir Mi?

Popoya enjekte edilen yağlar vücudun diğer bölgelerindeki yağlar ile aynı özelliklere sahiptir. Bu nedenle hasta operasyondan sonra kilo alırsa yağ hacmi de artacağından kalçalar büyüyecektir. Ameliyattan sonra hasta kilo kaybederse, kalçalardaki yağ hacmi de azalacağından kalçalar küçülür.

Brezilya Poposu Ameliyatı Fiyatı Nedir?

 Brezilya Poposu Ameliyatı Avrupa ve Amerika’da 5000- 6000 dolar arasında iken bu ameliyat Türkiye’de, deneyimli estetik plastik cerrahlar tarafından çok daha ucuza yapılmaktadır. Popo ameliyatları kişinin ihtiyacına, mevcut vücut yapısına ve kullanılacak tekniğe göre de değişiklik gösterebilir.

En uygun brezilya popo kaldırma ameliyatı fiyatları için curefinding.com üzerinden bizimle iletişime geçebilirsiniz.

One thought on “Brezilya Popo Kaldırma Nedir? 2023

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir