Bacak Estetiği Nedir?

Bacak Estetiği: Bazı nedenlerden dolayı vücutta şekil bozuklukları yada yağlanma olabilmektedir. Yağ kişiden kişiye farklı bölgelerde toplanmaktadır. Mesela erkeklerde karın bölgesi yağlanma oldukça sık görülürken kadınlarda basen ve bacak yağlanması oldukça fazladır.

Uyluk kısmına yapılabilecek işlemler bellidir. Bu alanın düzeltilmesi için liposuction yada uyluk germe işlemi yapılabilmektedir. Deri çıkartma işlemi genellikle iç bacak kısmından yapılmaktadır. Bacak inceltme operasyonu ise uyluğun her hangi bir yerinden yapılabiliyor. Fakat izin saklanabilmesi adına iç kısımdan yapılması daha sağlıklı olmaktadır.

Alt bacağa işlemler ise şu şekildedir. Baldır kısmındaki yağlanma liposuction yöntemi ile giderilebilir. Bacak inceltme işlemi için bacağın arka kısmında cerrahi işlem ile küçültme sağlanabilir. Liposuction işlemi fayda sağlamıyorsa ya da cerrahi bir operasyon geçirmek istemiyorsanız botoks yöntemi ile de alt bacak bölgesi küçültülebilmektedir.

Tüm bu işlemlerin yanı sıra bacakta çarpıklık ya da şekil bozukluğu varsa vücudun başka bölgesinden alınan yağ şekil bozukluğu olan kısma enjekte edilerek bu sorun çözüme kavuşturulabilir. Zayıf kişilerde ise bu sorun enjekte edilebilir implantlar ile çözülebilmektedir. Türkiye’ der Aquafill ya da Los Deline gibi dolgular kullanılmaktadır. Hastanın sorununa ve ihtiyacına göre belirlenen miktarda enjeksiyon yapılmaktadır. Bu yapılan işlem ile yaklaşık olarak 10 yıl istenilen görünüm elde edilir. Daha uzun süreli şekil bozukluğu düzeltilmesi için baldır kısmının içine ya da yan kısmına silikon implantlar yerleştirilebilmektedir.

Kişinin ayak bileği bölgesinde şişlik ve yağ toplama sorunu görülebilmektedir. Bu bölgelere de liposuction işlemi ile müdahale edilebilmektedir.

Bacak Estetiği Avantajları Nelerdir?

  • Dış görünüş estetik açıdan daha iyi hale gelir.
  • Uyluk germe işleminde fazla deri alınır. Bu sayede bacaklar arası pişik azalmış olur.
  • Bölgesel hijyen daha rahat şekilde gerçekleştirilir.
  • Terleme oranı azalır.
  • Daha ince bacağa sahip olan hastaların kıyafet seçimi kolaylaşır.
  • Lipodem sorunu ortadan kaldırılır.
Bacak Estetigi

Bacak Estetiği Nasıl Uygulanır?

Her operasyon öncesinde olduğu gibi bacak estetiği öncesinde de hasta muayene edilir. Bu muayene sırasında gerekli test ve tetkikler yapılır. Hastanın kalp ve akciğer fonksiyonları değerlendirilir ve anestezi muayenesi yapılır. Bu testlerin sonucuna göre hasta ameliyata uygunsa ameliyat gününe karar verilir. Bacak bölgesinden yağ alımı sırasında hastaya içerisinde ağrı kesici ve şişlik önleyici bulunan sıvı verilmektedir. Bu sıvı sayesinde hastalar operasyon sonrasında çok fazla ağrı hissetmemektedir. İşlem sonrası hasta bir gün hastanede kaldıktan sonra taburcu edilir. Operasyonda implant kullanılırsa cilt altı kanamayı önlemek amacıyla dren uygulaması da yapılmaktadır. Dren cilt altında oluşacak kanı toplar ve bölgedeki kanama riskini azaltır. Dren uygulaması yapılan hasta günlük yaşamına bir hafta sonra dönebilmektedir. Basen implantında yatış süresi 1 hafta iken yağ enjeksiyonunda böyle bir süre bulunmamaktadır. Liposuction işleminde birkaç milimlik küçük deliklerden işlem yapıldığı için çoğu zaman dikiş atmaya bile gerek kalmaz. Genellikle hastalar operasyondan bir gün sonra günlük yaşamına geri dönebilmektedir. Fakat operasyon sonrası en az 3 hafta boyunca korse giyinilmesi gerekir.

Çarpık Bacak Estetiği Ameliyatı Nasıl Yapılır?

Kemik eğriliğinden ya da bacaklardaki yağ dağılımının düzensiz oluşundan dolayı bacaklarda eğrilik problemi gözlemlenebilmektedir. Bu gibi sorunlarda yağ transferi tekniği kullanılarak sorun çözülebilmektedir. Bu teknik ile bacaklarda eğrilik yapan kimliğe dokunulmadan sadece yağ transferi yaparak bu eğrilik kamufle edilir. Bacak çarpıklığını gidermek için uygulanan yağ transferi sayesinde hasta güzel, simetrik bacaklara kavuşur. Yine aynı yöntem kullanılarak kişinin üst ya da alt bacaklarındaki orantısız yağ birikimi sorunları da çözüme kavuşturulabilir.

Bacak Estetiğinin Amacı Nedir?

Bacak estetiğinin yapılma amacı kalçadan ayak bileğine kadar olan kısmı daha düzgün, şekilli ve çekici hale getirmektir. Daha estetik bir görünüm kazandırmak için yağ birikimi olan alanlardan yağ dokusu alınır ve gerekli ise eksik bölgelere eklenir.

Bacak estetiğinde vücuttaki yağ yetersiz olması durumunda bacakları şekillendirmek için silikon protezler ya da dolgu malzemeleri kullanılabilir.

Bacak Estetiğinde İz Kalır mı?

Bacak bölgesinde oluşan fazla yağlardan kurtulmak ve bacakları inceltmek için kesi işlemi yapılmaktadır. Operasyon sonrasında bu izler hiç gözükmeyecek kadar yok olurlar. Bu nedenle ameliyat öncesinde bacaklarda iz kalır mı endişesine kapılmaya gerek yoktur.

Bacak Estetiği Ne Kadar Sürer?

Bacak estetiği yapılacak işleme göre lokal ya da genel anestezi altında gerçekleştirilir. Genel olarak operasyon 1 ile a 4 saat içerisinde tamamlanmaktadır.

Türkiye’de Bacak Estetiği ve Bacak Estetiği Maliyeti

Türkiye bacak estetiği alanında sayısız başarılı operasyonu sayesinde dünya çapında adından bahsettirmektedir. Fiyatların da diğer ülkelere nazaran daha uygun oluşundan kaynaklı olarak her gün onlarca kişi işlem yaptırmak için gelmektedir.

Bacak estetiği fiyatları bacağa yapılacak müdahaleye ve duayı büyüklüğüne göre değişiklik gösterir. Ayrıca operasyon sırasında kullanılacak yöntem de fiyatı etkileyen faktörlerden biridir. Bu nedenle kişinin öncelikle muayene olması gerekir. Fiyatlar hakkında detaylı bilgi almak için iletişim numaralarımızdan bizlere ulaşabilirsiniz.

Ayrıca bizimle iletişime geçerek ayrıcalıklardan faydalanabilirsiniz.

  • En iyi fiyat garantisi
  • Gizli ödemelerle asla karşılaşmazsınız.
  • Ücretsiz VIP Transferler ( Havaalanından – Otele ya da Kliniğe )
  • Paket fiyatlarına konaklama dahildir.

Bacak Estetiği Hakkında Sıkça Sorulan Sorular 

Bacak estetiği ağrılı mıdır?

Bu operasyon yapılacak işleme göre lokal ya da genel anestezi verilerek yapılmaktadır. Bu nedenle hasta operasyon sırasında ağrı hissetmemektedir. Ameliyat sonrasında oluşabilecek hafif ağrıların giderilebilmesi için de doktorunuzun yazmış olduğu reçetedeki ilaçları düzenli kullanmanız gerekir.

Bacak estetiğinden kurtulmak ne kadar sürer?

Bu ameliyat yapılacak işleme göre ortalama olarak 1 ila 4 saat arasında sürmektedir. 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir