Avrupa’daki En Ucuz Diş Kaplamalarını Nereden Alabilirim? 2023

Avrupa’da Diş Kaplamaları: Gidilecek En Ucuz Ülke

Diş kaplamaları, çok daha sağlıklı ve bakımlı görünen diş oluşumuna olanak veren en iyi tedavilerden bir tanesidir. Diş kaplamaları yaptırılmak istenen ülkeler baz alındığında bazı ülkeler oldukça uygun fiyatlar sunarken bazıları ise yüksek maliyetli rakamlardan bahsetmektedir. Bugün diş kaplamaları için sıklıkla ziyaret edilen ülkelerden birisi olan Birleşik Krallık, her yıl binlerce kişiye uygun maliyetli fiyatları ile ev sahipliği yapmaktadır. Birleşik Krallık’taki diş klinikleri kaliteli bir hizmetin yanında aynı zamanda çok uygun fiyatlandırma seçenekleri ile hastalar bakımından tercih edilen ilk ülkelerden olmayı başarmıştır. Birleşik Krallık’ta tercih edilecek olan diş kaplamaları için ortalama olarak ödenecek olan miktar 400 £ ile 1,000 £ arasındadır. 

  1. Ukrayna

Ukrayna’da yaptırılması tercih edilen diş-kaplamaları Amerika Birleşik Devletleri’nden 4 kat daha fazla olmak ile birlikte Avrupa ülkelerinden ise 3 kat daha az bir maliyete sahip olmaktadır. Ukrayna bugün sahip olduğu olanaklar ile diş-kaplamaları adına en tercih edilebilir ülkeler arasındaki yerini almaktadır. Diğer Avrupa ülkeleri ile kıyaslandığında medikal bir turizm için Ukrayna’da ödenecek olan tutar çok daha makul değerlerdedir. Medikal turizm kapsamında olan tedaviler, konaklama ücretleri, hotel paraları ve uçak biletleri gibi maliyetli işlemler de toplam ödenecek olan tutara dahil olup, fazladan bir ücret talep edilmemektedir. 

  1. İspanya

Diş kaplamaları için tercih edilen bir diğer ülkelerden olan İspanya’da medikal turizm için uygun fiyatlı seçenekleri ile kişiler için çok cazip bir hale gelmektedir. İspanya’da tercih edeceğiniz porselen diş kaplamaları için toplam olarak ödeyeceğiniz miktar 500 Amerikan Dolarından 600 Amerikan Dolarına kadar yükselebilmektedir. 

  1. Birleşik Krallık

Diş-kaplamaları için uygun fiyatlı ve güvenilir medikal turizm olanağı sunan Birleşik Krallık’ta yaptırılacak olan bir tedavi 400 £ ile 1,000 £ arasında değerlendirilmektedir. Medikal turizm son yıllarda oldukça popüler bir hale geldi ve kişiler diş kaplamaları yaptırmak adına en uygun hangisidir arayışına girdiler. Birleşik Krallık hem yurt dışına seyahat hem de seyahat edilen yerde tedavi olma olanağı sağlıyor. 

diş kaplama
Avrupa'daki En Ucuz Diş Kaplamalarını Nereden Alabilirim? 2023 1
  1. Türkiye

Türkiye medikal turizm kapsamında en düşük maliyetli ve en kaliteli hotellerde konaklama imkanlarını sizlere sunmaktadır. Medikal turizm için Türkiye’yi ziyaret edenlerin sayısı her geçen yıl daha da fazla artmaktadır. Diş kaplamaları için Türkiye’yi tercih eden kişiler diğer ülkelere göre %50 gibi bir rakam ile kar elde etmektedirler. Türkiye’de porselen bir kaplamanın fiyatı 90 Amerikan Doları ile 250 Amerikan Dolarına kadar çıkabilmektedir. Bu fiyatlar da Türkiye’nin medikal turizm kapsamında en tercih edilen ülkelerden birisi olmasına olanak sağlamaktadır. Türkiye’de her şey dahil diş kaplamaları paketi alan bir kişinin konaklama ve uçak biletlerini düşünmesine hiç gerek yoktur. Çünkü bunlar tedavi masraflarına dahil edilmektedir. 

  1. Almanya

Diş kaplamaları için tercih edilen Almanya, diğer ülkelere oranla ne yazık ki çok daha az maliyetli tedavi seçenekleri sunmamaktadır. Almanya, diş-kaplamaları için seçilecek olan fazla maliyetli ülkelerin başında gelmektedir. 

  1. Çek Cumhuriyeti

Diş kaplamaları için Çek Cumhuriyeti’ni tercih edecek bir kişinin ortalama olarak ödeyeceği tutar 300€ civarındadır. Avrupa’da diş-kaplamaları konusunda en az maliyete sahip olan ülkelerden birisidir. 

  1. Polonya

Avrupa’da tercih edilecek olan diş-kaplamaları için ne yazık ki Polonya’da aynı Almanya gibi yüksek maliyetlere sahip ülkeler arasındadır. Polonya’da diş-kaplamaları yaptıracak olan bir kişinin ödeyeceği ortalama miktar düşünülen bütçeyi aşma eğilimindedir. 

dental veneer
Avrupa'daki En Ucuz Diş Kaplamalarını Nereden Alabilirim? 2023 2

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir