Antalya Mide Botoksu Fiyatları – 650 €

Antalya mide botoksu fiyatları, kilo verme yöntemlerinden birisidir. Endoskopik işlem ile beraber midenin belirli bölgelerine botulinum toksini aktarılarak yapılan bir operasyondur. Cerrahi bir yöntem olmadığından dolayı herhangi bir kesi işlemi olmadan, mide botoksu tedavisinde belirli bir oranda kilo kaybı yaşanır. Mide botoksu yönteminde, mide kaslarının kasılması sınırlandırılarak, mide boşalma süresi uzar ve hastada iştah kaybı meydana gelir. 

Bu sayede vücuttaki kilo kolayca eritilir. Mide botoksu kilo vermeye engel olan açlık ve iştahı minimum seviyede tutarak, etki eden endoskopik bir operasyondur. Anestezi ekibi ile beraber oluşturulan derin uykuyla yapılan bir işlemdir. Uyuma, işlemin yapılması ve uyanma süreci 15-20 dakika arasında sürmektedir. Hasta bur süreçte işlemi hatırlamaz.

Mide Botoksu Kimler İçin Uygundur?

Mide botoksu kimler için uygundur? Kilo vermek isteyen herkes bu işlemi yaptırabilir. Bu işlem obezite cerrahisine girmemektedir. Fakat her işlemde olduğu gibi bu operasyon içinde uygulanacak hastanın kriterleri söz konusudur. Diyet veya sporla istenildiği gibi kilo veremeyenler için oldukça uygun bir tedavidir. 

Vücut kitle indeksinin 40’ın üzerinde olması ve obezite cerrahisi ile başarılı olmayacak hastalarda mide botoksu faydalı bir işlem olmayacağından dolayı hastalara önerilmez. Midesinde gastrit ya da ülser olan hastaların, öncelikle uygun tedavi gerçekleştirildikten sonra mide botoksu yapılabilir. 

Mide botoksu yapılacak hastanın vücut kitle indeki 40’ın altında bir noktada olmalıdır. 27 ile 35 arası vücut kitle indeksine sahip olan kişilerin 10 veya 20 kilo fazlalığı olan, diyetle ya da egzersizle kilo veremeyen hastalara yapılmalıdır.

Antalya Mide Botoksu ( Stomach Botox İn Antalya)
Antalya Mide Botoksu ( Stomach Botox İn Antalya)

Mide Botoksunun Yan Etkileri Var mı?

Mide botoksunun yan etkileri, her işlemde olduğu gibi bu işlemde de az miktarda olsa da görülebilir. Kalp ritmi bozukluğu, solunum baskısı, kalp krizi, mide nekrozu ve nörolojik etkiler görülebilir. Bu işlemden sonra diyet yapılması gereklidir. 

Herhangi büyük yan etkilere sahip olamayan mide botoksu işlemi, alerjik bir reaksiyonu olan hastalarda dikkatli uygulanması gereken bir operasyondur. Alerjik bünyeye sahip olan kişilerin vücuda enjekte edilen maddelere reaksiyon oluşturabilir. 

Mide botoksunun midede 3 ile 6 ay boyunca etkinliğini sürdürür. Uzun yıllardır kullanılan botoks, alanında uzman doktorlar tarafından doğru oranda uygulandığından dolayı, tehlikeli bir işlem değildir. Kas hastalığı veya botoksa karşı alerji reaksiyon gösteren hastalarda uygulanması doğru değildir.

Mide Botoksu Kilo Vermeyi Sağlar mı?

Mide botoksu ile zayıflayanlar bu işlemden sonra kilo miktarına bağlı olarak, ortalama 10 ile 15 arasında kilo verebilir. Mide botoksu sonrasında diyet ve beslenme uzmanı ile beraber hasta için hazırlanan sağlıklı beslenme programı ve egzersiz programı, eksiksiz bir şekilde takip edildiğinde kısa sürede çok hızlı sonuçlar alınabilir.

Mide botoksu yaptıran hastalar arasında kilo verme oranı farklıdır. Bu nedenle, mide botoksu uygulaması sonrası kilo vermek, hastanın çabasına ve beslenme alışkanlıklarını değiştirmeye göre mümkündür. İşlemi yapan doktorun belirlediği kurallara uyulması son derece önemlidir. Yoğun spor ya da diyetin gerekmediği mide botoksu uygulamasında sadece diyet programı edinmeli, bu süreçten sonra bu beslenme programı üzerine hareket edilmelidir.

Mide Botoksu İşlemi Ne Kadar Sürer, Hastaneye Yatmak Gerekir mi?

Mide botoksu endoskopi olarak işlem yapılır, midenin belli alanlarına, belli bir derinliğine botilinium toksini enjekte edilmesiyle beraber, mide hareketlerinin daha yavaş olması hedeflenmektedir. Bu işlemin amacı tokluk hissi vermesi ve acıkma hissinin azaltılması amaçlanır.

Mide botoksu işlemi bir ameliyat işlemi değildir. Obezitenin ameliyat edilmeden tedavilerinden birisidir. İşlem endoskopi ile yapılmaktadır, genel anestezi gerekmeden veya kesi olmadan endoskopi cihazıyla yapılır. 

Mide Botoksu Midede Kalıcı Hasara Neden Olur mu?

Mide botoksu midede kalıcı hasara neden olur mu? Sorusu sıklıkla hastalar tarafından merak edilmektedir. Mide botoksunun kullanılan ilaçlara göre tüm etkisinin 4-6 ay içerisinde vücuttan atılır. Bu sebeple kalıcı hasara neden olamamaktadır. Mideye yapılan botoks enjeksiyonu, maksimum 8 ay kadar etkin bir şekilde görev yapar. 

Fakat verilmesi gereken kilo miktarı fazla ise veya henüz istenen kiloya erişilmediyse, doktor kontrolünden sonra mide botoksunun yeniden tekrar edilebilir. Mide botoksu ne zaman tekrar edilmesi gerekiyorsa doktorun belirlemiş olduğu sürede yapılır. Mevcut sağlık koşulları doktor tarafından düzenli olarak takip edilmelidir. Her ne kadar risk oranı minimum seviye de olsa da ikinci bir tekrarın vücutta etkisini ölçmek önemlidir.

Mide Botoksu Etkisi Ne Zaman Başlar?

Mide botoksu etkisi ne zaman başlar? Bu işlemi yaptıran hastaların bu yöntemin etkilerini uygulamadan öncesinde 2 ile 3 gün sonra etkisini görmeye başlayacaktır. Yöntemin uygulandığı 2-3 günlük zamandan sonra, hastanın açlık hissinde bir yavaşlama ve azalma görülür. Yaklaşık olarak 2 hafta gibi bir süreden sonra ise kilo kaybı oluşmaya başlayacaktır. Bu süreç yaklaşık olarak vücutta enjekte edilen maddenin yok olmasına kadar 4 ile 6 ay kadar sürer.

Hamile ve Emziren Kadınlara Uygulanabilir mi?

Hamile ve emziren kadınlara uygulanabilir mi? Hamilelik şüphesi veya emziren anneler için mide botoksu uygulaması önerilmemektedir. Özellikle bebeğin anne karnındaki gelişim sürecinde olan ilk üç aylık zamanda, mide botoksu dahil olmak üzere gerekli olmayan tüm botoks uygulamalarının yapılması hem bebek hem de anne için sakıncalı bir durumdur. 

Mide botoksu ve gebelik durumu yeterli ve kapsamlı olarak, bilimsel çalışma bulunmamaktadır. Bu çalışmalar hamilelerin mide botoksu yaptıramayacağı, kesin dille sunamamaktadır. 

Mide Botoksu İşleminden Beklenti Nedir?

Mide botoksu işleminden beklenti, hastanın midesindeki düz kaslara uygulanmaktadır. Bu nedenle hastanın bağırsak ve sinir hücrelerini kötü yönde etkilememektedir. Mide botoksu işleminden beklenti, 6 ay içerisinde hastanın toplam ağırlığının yaklaşık olarak 10-15 kadarını verebilir. Bu nedenle yaş, metabolizma hızı, cinsiyet ve diyetin disiplinli bir şekilde uygulanması, egzersizlerin gibi faktörlere bağlıdır. 

Antalya Mide Botoksu ( Stomach Botox İn Antalya)
Antalya Mide Botoksu ( Stomach Botox İn Antalya)

Mide Botoksu Sonrası Beslenme Nasıl Olmalıdır?

Mide botoksu sonrası beslenme, bu tedavide büyük bir etki beklenmemelidir. Botoks uygulaması sonrasında, özellikle dışarıda yenen yemeklerin aşırı yağlı ve karbonhidrat içerikli beslenmekten uzak durulmalıdır. 

Mümkün olduğunca sağlıklı bir şekilde beslenmek ve programa bağlı kalmak, botoks uygulamasından en yüksek seviye etki alınmasını sağlamaktadır.  Bu nedenle mide botoksu sonrasında, sıkı bir şekilde diyeti takip etmeli ve doktorun yönlendirmeleri ile kilo verilmelidir. 

Mide Botoksu Sonrası Nelere Dikkat Edilmelidir?

Mide botoksu sonrası neler dikkat edilmelidir? bu işlemin gerçekleştirilmesinin ardından, dikkat edilmesi gereken noktalar vardır. Bunlara uyulması ile beraber mide botoksunun etkisi artabilir. Hastanın daha sağlıklı olması amaçlanır. 

Mide botoksu sonrasında sigara ve alkol kullanımından uzak durulmalıdır. Alkol ve sigaranın mide botoksunun etkisini azaltabilir. Düzenli olarak egzersiz yapılmalıdır. İşlem sonrasın dikkat edilmesi gereken en önemli noktalardan birisi de diyetisyen tarafından verilen diyet, özenle takip edilerek uygulanmalıdır.

Sağlıklı beslenme ve bu beslenme düzeninin yaşam tarzına adapte etmektir. İleride tekrar kilo alınması ihtimalini engellemek amacıyla her zaman sağlıklı ve düzenli bir şekilde gıda tüketilmelidir. Sağlıksız ve şekerli yiyeceklerden uzak durulması oldukça önemli bir durumdur.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir