Amerika’da Rinoplasti Maliyeti

Rinoplasti ameliyatı, hastanın nefes alma sorunlarını düzeltmek ve burna şekil vermek için uygulanır ve hastalar tarafından sık sık tercih edilmektedir. Burnun görünümünü düzeltmenin en iyi yollarından olan Rinoplasti ameliyatı, neredeyse her ülkede sorunsuz bir şekilde uygulanmaktadır. Amerika da o ülkelerden biridir. 

Burnunun görünümünden hoşlanmayan hastalar sürekli bu durumdan rahatsız olur ve çeşitli özgüven problemleri yaşayabilir. Ayrıca kendini beğenmeyen hastalar, sosyal hayattan da bu soruna bağlı olarak kopar ve hatta depresyona bile girebilir. Bütün bu durumların önüne geçilmesi içinse rinoplasti ameliyatı olmak yeterlidir. 

Amerika’da rinoplasti ameliyatı olmak hastalar tarafından çok merak edilmektedir çünkü Amerika, sağlık hizmetleri açısından oldukça gelişmiş bir ülkedir. Bunun dışında rinoplasti ameliyatı sadece burna şekil verilmesi için değil aynı zamanda solunum sorunlarının çözülmesi için de uygulanmaktadır. Amerika da en çok rinoplasti uygulanan ülkelerin başında gelmektedir.

Çeşitli solunum problemleri, ağız kuruluğu ve horlama gibi birçok sorunun üstesinden Rinoplasti ameliyatı ile gelinebilir. Amerika’da Rinoplasti maliyeti ise ortalama 1800 Euro civarındadır.

Amerika’da Rinoplasti Ameliyatı Olmanın Riskleri

Amerika’da Rinoplasti ameliyatı olmanın riskleri çok fazla olmasa da göz ardı edilemez. Tabii bu risklere geçmeden önce Amerika’da ameliyat olurken yaşayabileceğiniz bir sorun var. Bilindiği gibi Amerika’da İngilizce konuşuluyor ve eğer Amerika’da rinoplasti ameliyatı olmayı düşünüyorsanız en azından başlangıç seviyesinde İngilizce biliyor olmanız gerek. Eğer dil bilmiyorsanız da tercüman kullanabilir ya da Türk uzman doktorlar ile ameliyata girebilirsiniz. Daha detaylı bilgi almak için bizleri aramanızda fayda var.

Rinoplasti ameliyatından sonra hastalarda belli başlı komplikasyonlar görülebilir fakat ameliyatın getirdiği çok büyük bir risk yoktur. Bu komplikasyonlardan ilki burundan nefes almakta zorluk. Hastalar, ameliyattan sonra kısa bir süreliğine burundan nefes almada zorluk çekmektedir ki bu da çok doğal bir komplikasyondur. Buna bağlı olarak burun içinde ve çevresinde uyuşukluk ve hissizlik de meydana gelebilir.

Bir diğer komplikasyon ise morluklardır. Ameliyattan sonra hastanın göz çevresinde bazı morluklar meydana gelir. Bu morluklar da hastanın durumuna göre değişiklik gösterecek şekilde ortalama 2 hafta sonra iyileşir. Morluk dışında burun çevresinde şişlikte oluşabilmektedir. 

Bunların dışında yine burun bölgesinde kanama ve enfeksiyon meydana gelebilir. Görüldüğü gibi bu komplikasyonlar oldukça normaldir ve sadece rinoplasti değil hemen hemen her türlü ameliyat sonrası meydana gelebilir. Hastanın ameliyat sırasında kullanılan anesteziye karşı olumsuz bir reaksiyon vermesi durumunda ise farklı teknikler kullanılarak durumun önüne geçilir. 

Amerika’da Rinoplasti Ameliyatından Sonraki Süreç

Amerika’da rinoplasti ameliyatı sonrası hastalar genelde taburcu olmak için çok fazla beklemez. Hatta birkaç saat sonra bile taburcu olabilen hastalar vardır. Tabii duruma göre geceyi hastanede geçirmek de gerekebilir.

Bunun dışında ameliyat sonrası kanama ve şişme gibi komplikasyonları en aza indirmek için başınızın göğsünüzden daha yukarıda olduğu bir duruş pozisyonu elde etmeniz gerekmektedir. Dikişler ortalama 1 hafta içerisinde çıkacağı için de bu süre zarfı boyunca ağır şeyler kaldırmamanız tavsiye edilir.

Uzman doktorlar, ameliyat sonrası daha iyi korunmanız için burnun alt kısmna bir atel bantlayacaktır. Bu sayede daha güvenli bir şekilde iyileşebilirsiniz. Bunun dışında hastanın birkaç ay spor yapmaması tavsiye edilir. Spor yapılacaksa da hafif aktiviteler tercih edilmelidir. 

Hastaların ameliyat sonrası burun bandı ile duş almaları gerekmektedir. Mimikler çok kullanılmamalı ve dişler olabildiğince nazik fırçalanmalıdır. 

Türkiye’de Rinoplasti

Türkiye de tıpkı Amerika gibi rinoplasti ameliyatı için sık sık tercih edilmektedir. Türkiye’de hizmet veren birçok uzman cerrah doktor vardır ve bu doktorların çoğu da uluslararası üne sahiptir. Ayrıca Türkiye’deki sağlık prosedürleri de hastaların hızlı iyileşmesine olanak sağlamaktadır. Ayrıca son dakika çıkan gizli maliyetler ya da olumsuz sonuçlar da pek nadirdir. Kısacası Türkiye de rinoplasti konusunda en az Amerika kadar tercih edilen bir ülkedir.

Rinoplasti ameliyatı sayesinde burnun görünümü düzelir ve çeşitli nefes alma sorunlarının da üstesinden gelinir. Özellikle Türkiye’nin üst düzey hastanelerinde uzman doktorlar tarafından yapılan Rinoplasti ameliyatları ile çok daha iyi bir sonuç alınması mümkündür. Sizler de Türkiye’de rinoplasti ameliyatı olmak isterseniz bizlerle iletişime geçebilir ve her şey dahil paketlerimiz hakkında bilgi alabilirsiniz. 

Rinoplasti 1
Rinoplasti

Türkiye’de Rinoplasti Olmanın Riski Var mı?

Türkiye’de Rinoplasti ameliyatı olmanın riski yoktur ve hastalar hiç tereddüt etmeden Türkiye’ye gelerek sorunsuz bir şekilde ameliyat olabilir. Her ne kadar rinoplasti ameliyatının çok büyük riskleri olmasa da nadir gerçekleşen birkaç sorun ve komplikasyon bulunur ve bunlar her ameliyat türünde görüldüğü gibi rinoplasti ameliyatında da görülür.Yani Türkiye’de rinoplasti ameliyatı olmakla farklı ülkede rinoplasti ameliyatı olmanın kalite ve fiyat dışında bir farkı yoktur. 

Tabii Türkiye’de bulunan uzman cerrahlar tarafından ameliyat edilen hastalarda risk ve komplikasyon görülme oranı en aza indirilmektedir. Oldukça iyi bir sağlık turizmi lokasyonu olan Türkiye’de rinoplasti ameliyatı olmak, hastalar için en iyi seçimlerden bir tanesidir. Eğer sizler de en iyi sonucu alabileceğiniz bir rinoplasti ameliyatı olmak istiyorsanız firmamızla iletişime geçerek Türkiye paketleri hakkında detaylı bilgi alabilirsiniz.

Amerika Rinoplasti Ameliyatının Maliyetlerini Neler Belirler?

Amerika’da rinoplasti ameliyatının fiyatını belirleyen faktörler arasında birçok madde yer almaktadır. Örneğin burun tipi, cerrah, hastane ve klinik farkı fiyatları etkilemektedir. İşte bu unsurlar ve maliyete olan etkileri:

  • Amerika’da rinoplasti ameliyatı maliyeti hastanın burun tipi ve istediği sonuca göre değişiklik göstermektedir. Rinoplasti ameliyatı için en önemli olan unsur burnun tipi ve istenilen sonuçtur. Yani bu noktada hastanın nasıl bir sonuç istediği aslında fiyatın şekillenmesini sağlamaktadır. Mesela etli burun tiplerinde rinoplasti ameliyatı daha komplike ve zor olduğu için masraf da buna oranla artacaktır,
  • Maliyeti etkileyen bir diğer unsur ise ameliyatı gerçekleştirecek doktorun kalitesidir. Deneyimli cerrahlar doğal olarak diğer cerrahlara oranla daha fazla ücret talep ediyor. Özellikle uluslararası deneyime sahip olan cerrahlar için daha fazla masraf yapmanız gerekmekte. 
  • Klinik ve hastane kalitesi de yine Amerika’da rinoplasti masrafı nasıl belirlenir sorusuna en önemli yanıtlardan. Hastanenin kalitesine göre fiyat değişmektedir. Bu nedenle bütçenize uygun bir şekilde hareket etmek için kriterlerinize en uygun hasteneyi bulduğunuzdan emin olmalısınız. 

Türkiye Rinoplasti Ameliyatı Ucuz mu?

Türkiye’de rinoplasti ameliyatı turistler tarafından çok büyük ilgi görmektedir. Bunun en büyük nedeni ise Türkiye’nin döviz kurudur. Fiyatlar her ne kadar normal ya da pahalı olsa da yurt dışında yaşayan insanlara döviz kurundan dolayı ucuz geliyor. Yani Türkiye’de rinoplasti fiyatları döviz kurundan dolayı oldukça uyguna denk geliyor.

Bunun dışında Türkiye’de hizmet veren cerrahlar fiyatları daha düşük tutmaya çalışıyor çünkü Türkiye’de estetik ve diğer cerrahi işlemler büyük ilgi görüyor. Durum böyle olunca da doğal olarak rekabet artıyor. Bu nedenle de hastaneler, daha çok müşteri çekmek için uygun fiyatlarla hizmet veriyor ve çeşitli kampanyalar düzenliyor.

Türkiye’de rinoplasti ameliyatının avantajları ise saymakla bitmiyor. Her şeyden önce hastaların elde edeceği en büyük avantaj makul fiyatlar. Makul fiyatlar sayesinde hastalar ameliyattan önce tatile ya da farklı aktivitelere zaman ayırabiliyor. Bunların dışında Türkiye’de birçok tanınmış cerrah var ve bu cerrahlar Uluslararası hizmet sertifikasına sahip. Yani kaliteli hizmet almanız işten bile değil. 

Amerika Rinoplasti Fiyatları

Amerika, rinoplasti ameliyatı için en çok ziyaret edilen ülkelerden bir tanesidir. Yüksek kaliteli hastane ve cerrahlar sayesinde rinoplasti için en iyi ülkelerden biri olan Amerika’da fiyatların biraz daha yüksek. Amerika rinoplasti fiyatları birçok etkene göre değişse de Amerika hastaneleri diğer ülkelere göre daha pahalı olduğu için daha fazla maliyetle karşılaşmanız mümkün. 

Firmamızla iletişime geçerek Amerika rinoplasti her şey dahil paketleri hakkında daha detaylı bilgi alabilirsiniz. Her şey dahil paket fiyatlarımız ortalama 1800 ila 2000 Euro arasındadır ve bütçenizi yormaz. Bu sayede tatil ya da farklı aktivitelere de zaman ayırabilirsiniz.

Türkiye’de rinoplasti fiyatları ise yine döviz kurundan dolayı aslında daha uyguna denk gelmektedir. Tabii bu durum biraz da ameliyatın tipine ve zorluğuna göre değişir. Türkiye rinoplasti her şey dahil paketi ortalama 2000 Euro civarındadır ve bütçe dostu olmasıyla bilinir. Bu sayede tatil yapma fırsatı da elde edebilirsiniz.

burun1
Amerika'da Rinoplasti Maliyeti 1

Amerika ve Türkiye’de Rinoplasti Ameliyatı

Konu rinoplasti ameliyatı olunca son zamanlarda Amerika ve Türkiye sık sık birbiri ile karşılaştırılmaktadır. Her iki ülke de rinoplasti ameliyatı için büyük ilgi görmektedir fakat Türkiye son zamanlarda biraz daha öne çıkmaktadır. Bunun nedeni ise döviz kurudur. Ayrıca Amerika’da Türkiye’ye oranla çok daha fazla masraf yaparsınız.

Türkiye, sağlık turizmi olarak gelişmiş bir ülkedir ve ünlü doktorları ile tanınmaktadır. Lüks hastaneler ve Uluslararası cerrahlarla rinoplasti ameliyatı olmak için en iyi ülke olarak bilinen Türkiye, bugünlerde Amerika’nın da önüne geçmiştir. Amerika da sağlık açısından oldukça gelişmiş olsa da oradaki hastaneler de fiyatlar daha pahalıdır. Amerika’da hastane fiyatları pahalı olduğu gibi en iyi hizmeti almak için daha fazla ücret ödemeniz de gerekebilir. Türkiye’de bu ameliyatı olmak için ise genelde 2000 Euro gibi uygun bir fiyat ödemeniz yeterlidir. Üstelik fiyatın uygun olması kafanızı karıştırmasın çünkü Türkiye, uzman doktor ve gelişmiş hastaneleri ile tanınan bir ülkedir.

Türkiye’de uygun fiyatlı rinoplasti ameliyatı olmak için ise ortalama 2000 Euro civarında olan paketlerimizden yararlanabilir ve en kısa zamanda daha güzel bir görünüme sahip olabilirsiniz. Yani Amerika gibi sağlık hizmetleri için yüksek fiyat talep eden bir ülkede rinoplasti olmak yerine Türkiye’de çok daha uygun fiyatlarla bu ameliyatı olabilirsiniz. Hatta Türkiye birçok doğal güzelliğe sahip olduğu için uygun fiyatlar sayesinde ameliyat olmadan önce tatil yapma fırsatı da elde edebilirsiniz.

Neden Biz?

En iyi medikal turizm firmaları arasında yer alan firmamız, uygun fiyatlı hizmet ve her şey dahil paketleri ile bilinmektedir. Bizi öne çıkaran en önemli özelliklerimizden biri ise gizli maliyetin önlenmesidir. Yani özellikle her şey dahil paketlerimize anlaşılan fiyattan daha fazlasını ödemek zorunda kalmaz ve bütçenizi aşmazsınız. 

Bunun dışında firmamız müşteri memnuniyetine çok önem verir ve bu kapsamda hizmet verdiği müşterilere online destek sağlar. Her şey dahil paketleri kapsamında da müşteriden hiçbir ek ücret alınmaz. Bizlerle iletişime geçerek en kaliteli hizmeti en uygun fiyatlarla alabilir ve ameliyat süreci boyunca destek alarak uygun fiyatlarla tatil yapma fırsatı da elde edebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir