Almanya’da Diş Kaplama Almayı Düşünmeli Miyim? 2023

Almanya vs Türkiye’de Kaplama Almak

Diş kaplamaları, zarar gören dişlerin ön kısmını kaplayarak dişlerin sağlamlaşmasını sağlamak adına yapılan ortodonti tedavileridir. Buna ek olarak diş kaplamaları diş yüzeyindeki sararmaların da önüne geçerek tedavi olacak kişiye muhteşem bir gülümsemeye sahip imkanını da beraberinde getirir. 

Diş kaplama tedavileri gerek Almanya’da gerekse Türkiye’de fiyat farklılığı içermektedir. Bu fiyat farklılıklarına ise dahil olabilecek pek çok unsur söz konusudur. Bunlar ise şöyle sıralanmaktadır;

  1. Tedavisinin yapılması gereken total diş sayısı
  2. Bu işlemlerin gerçekleştirilmiş olduğu klinik ve ülke en büyük fiyat etkileyici faktörler arasında yer almaktadır. İster Almanya’da olsun isterse Türkiye’de olsun seçmiş olduğunuz klinik eğer büyük bir şehirde ise maliyet büyük, seçmiş olduğunuz klinik küçük ise maliyetiniz bir tık daha düşük seviyelerde seyredecektir. 
  3. Seçilen diş kaplama malzemeleri de fiyatı etkileyen faktörler arasında yer alır. 
  4. Uzman diş hekiminin tecrübesi ve becerileri de fiyat farklılığı nedir sorusu sorulduğunda verilebilecek olan cevaplar arasındaki yerini almaktadır. 

Almanya’da diş kaplama almayı? Diye düşünüyorsanız iki ülke arasındaki farklıları doğru bir şekilde analiz ederek düşünmeniz gerekmektedir. 

diş kaplama
Almanya’da Diş Kaplama Almayı Düşünmeli Miyim? 2023 1

Almanya ve Türkiye’de Kaplama Maliyeti Nedir?

Türkiye’de yapılacak olan pek çok tedavi gibi diş tedavileri de diğer ülkelere göre oldukça düşük bir meblağ üzerinden yapılır. Değişkenlik gösteren kur sebebi ile Almanya’da bir diş implantı ortalama olarak 2000€ civarındayken bu tutar Türkiye’de 400€’ya kadar düşebilmektedir. 

Türkiye’de yer alan sağlık kabinleri, hastaneler ve klinikler, medikal turizm kapsamında işlem görmek isteyen kişilere bir dizi indirimler yapmaktadırlar. Yapılacak lan kaplamalar oldukça ince ve porselen şeklindedir. Gideceğiniz ilk seansınızda dişlerinizin ölçüleri doğru bir biçimde alınır ve hemen sonrasında yapılacak olan kaplamanın boyutları böylelikle belirlenmiş olur. Bu işlemleri eğer Türkiye’de yaptırmak isterseniz Almanya’dan çok daha fazla az maliyetli olduğunu bilmeniz gerekmektedir. 

Türkiye’de az maliyetli bir işlem ile elde edebileceğiniz kaplamalar üzerine halen Almanya’da diş kaplama almak gibi bir düşünceniz mevcut ise, ortaya çıkan fiyat farkını iyice gözden geçirmeniz gerekecektir. 

Kaplama Türü Almanya’da Parça Başına Maliyet?

Türkiye’den bir hayli farklı olarak Almanya’da farklı diş kaplama maliyetleri ise şöyle belirlenmiştir;

Geleneksel diş kaplamaları ortalama olarak 300€ ve 800€ arasındayken, kompozit diş kaplamaları 80€’dan itibaren fiyatlandırılmaktadır. Kaplamaların markasına göre de bu maliyet yaklaşık olarak 1000€’yu aşabilmektedir. 

Eğer zirkonyum diş kaplamalarını Türkiye’de yaptırmak isterseniz maliyetiniz 180€’a kadar düşebilmektedir. Almanya’da diş kaplama yaptırmayı düşünmeye hiç gerek kalmadan, tercihinizi Türkiye’de yer alan bir klinikten yani Curefinding’den yana kullanmanız, size hem zaman kazandıracak hem de cebinizdeki paranızı korumanıza olanak verecektir. 

Genel olarak fiyatlar;

Geleneksel kaplamalar 300-800 €

Hazırlıksız kaplamalar € 500-1000

Take-away kaplamalar 300’den 350 €’ya

Almanya’da Diş Bakımı ve Kaplamalar

Ağız ve diş bakımı hiçbir zaman aksatılmaması gerekli olan, önem arz eden bir konudur. Gülümsemeniz, insanlarda önemli intiba bırakan bir detay olduğu için dişleriniz, her daim güzel ve bakımlı görünmelidir. Bakımları yapılmayan ve göz ardı edilen dişler ileride görselliğin yanı sıra ağız, diş ve diş eti sorunlarını da beraberinde getirmektedir. 

Pek çok kişi, diş doktorlarından korktukları ya da çekindikleri için bir diş kliniğine gitmeyi akıllarından dahi geçirmezler. Ancak bu son derece yanlış bir davranıştır. Bakımları zamanında yapılmayan, rengi değişen, kırılan ya da çeşitli sebeplerden dolayı aşınan bir dişi yalnızca bir diş hekimi tedavi edebilir. Almanya’da diş kaplama yaptırmayı düşünmeden önce öncelikle Almanya’da bir diş kaplama ve diş bakımlarının yaptırılmasının çok masraflı bir tedavi olduğunu bilmeniz gerekmektedir. 

Fazla bir masraf olmadan diş bakımı ve kaplama yaptırmak gibi bir düşünceniz var ise kliniğimiz Curefinding, sizlere her daim en iyi hizmeti sunmak için her daim hazırdır. Fazlasıyla kaliteli olan tedaviler her zaman yüksek meblağlar gerektirmez. Bu konuda Türkiye, Almanya’da diş kaplama yaptırmalı mıyım? Sorusuna ‘hayır’ cevabını verdirebilecek bir ülke konumundadır. 

Ağız, diş ve diş eti problemlerini hiç yaşamamanız adına rutin diş fırçalama işlemlerinizi yapmanız, gerektiği durumlarda diş iplerinden ve ağız gargaralarından faydalanmanız gerektiğini unutmamalısınız. Tüm bakımların aksatılması demek, daha masraflı bir diş tedavisinin yanında daha sağlıksız bir ağız anlamına da gelmektedir. 

diş kaplama
Almanya’da Diş Kaplama Almayı Düşünmeli Miyim? 2023 2

Almanya’da Özel Diş Sigortası

Eğer özel bir sağlık sigortasına sahipseniz oldukça şanslısınız. Çünkü sağlık giderlerinizin tamamı ya da bir kısmı özel sağlık sigortaları kapsamı dahilinde ödenmektedir. Dental tedaviler için sizlere geri ödenecek tutarlar ise %70 ile %90 arasında yer almaktadır. 

Eğer Türkiye yerine Almanya’da bir diş kaplaması yaptırmayı tercih ederseniz seçmiş olduğunuz klinikten ilk etapta kesinlikle bir fiyat listesi istemenizde yarar olacaktır. Böylelikle tedavi için ayırdığınız bütçenin yeterli olup olmadığını kolay bir şekilde anlayabilirsiniz. Tedaviye başlamadan önce ya da tedaviye başlandıktan sonra olası bir fiyat farklılığı yaşamamak adına sigorta şirketinize de güncel fiyat listesini gönderebilirsiniz. Dental tedaviler için daha fazla ihtiyacınız olduğunuzu düşünüyorsanız, sigorta şirketinizden dental tedaviler ile ilgili daha fazla paket satın alımı gerçekleştirebilirsiniz. Almanya’da diş kaplama yaptırmalı mıyım? Gibi bir soru aklınızdaysa, sigorta şirketinizden almış olduğunuz paket tutarını ve mali bütçenizi de göz ardı etmemeniz gerekmektedir. 

Her Şey Dahil Dental İmplant Paketi Türkiye Fırsatları

Medikal turizm, diş tedavilerini de kapsama alanına alarak diş tedavisi yaptıracak bir kişiye tatil ile birlikte harika bir zaman geçirtmeyi amaçlar. Türkiye’de yeni yeni bilinmeye başlayan medikal turizm, yurtdışında oldukça popüler hale gelen bir durumdur. Kişiler hem tedavi oluyor hem de tedavi olurken tatil yapabilme olanağına erişmiş oluyorlar. 

Turizm akıllara geldiğinde Türkiye bu konuda geniş yelpazeye sahip olan bir ülkedir. Diş turizminizi Türkiye’de yapabilmeniz için sizlere makul gelecek olan pek çok sebep mevcut. Gerek fiyatların düşüklüğü gerekse Almanya’da diş kaplama yaptırmalı mıyım? Sorusunun cevabının ‘hayır’ olması, gerek Türkiye’nin tarihi güzellikleri ve dokusu sayesinde bir yandan tedavinizi olurken diğer yandan da doğal ve tarihi güzelliklerin, dokuların keyfine varabileceksiniz. 

Diş turizmi için elbette ki Türkiye haricinde tercih edebileceğiniz ülkeler de mevcuttur. Bunların başında Almanya gelmekte olup sırasıyla Amerika Birleşik Devletleri, Kanada ve İrlanda da listeye eklenebilir. Ancak Türkiye’ye oranla burada yaptıracağınız dental tedaviler bir hayli masraflı olacaktır. 

Sizlere sağlanan paket içerikleri şunları içermektedir;

  • Tedavi süresi boyunca otel konaklamalarınız,
  • Öğünler,
  • İlaç tedavileri,
  • Havalimanı ve klinik masrafları

Farklı firmalarda ya da yurtdışından satın alacağınız bir dental tatilin fiyatını sizlere çok daha uygun fiyatlar ile sunan Curefinding ile hem harika bir hizmet alabilir hem de harika bir tatil deneyimi yaşabilirsiniz. Almanya’da diş kaplama yaptırmalı mıyım? Yerine Türkiye’de yaptırmamak için hiçbir sebebim yok diye düşünmelisiniz. Almanya’da diş kaplama yaptırmalı mıyım?’ ın alternatifi olarak Türkiye’de her şey dahil dental turizm paket fiyatları nedir araştırmasını yapabilirsiniz. Ya da Almanya’da diş kaplama yaptırmalı mıyım? Bunun maliyetleri ne olur diye düşünmenize gerek bile kalmadan bizler ile iletişime geçip, destek almak istediğiniz konular üzerinden bizden yardım alabilirsiniz. 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir