Alanya Hollywood Smile Makeover Fiyatları 2023

Alanya Hollywood smile Makeover fiyatları, diş estetiği tedavileri, dişler en dikkat çeken organlardan birisidir. Bu sebeple dişlerin güzel görünmesi oldukça önem taşımaktadır. Diş ve ağız bakımı insanların ara vermeden yaptığı günlük bakımlar arasında vazgeçilmezdir. Bu kadar önem verilen bir organın güzel görünmesi elbette her insanın istediği bir şeydir. 

Dişlere ne kadar çok özen göstersek de özelliği gereği kolayca zarar görebilen bir yapıdadır. Fakat kırılması, sararması, çatlaması ya da lekelenmesi oldukça normal bir durumdur. Dışarıdan estetik anlamda iyi görünmemesi, insanların ortak sorunlarından birisidir. 

Hollywood smile Makeover, hastaların diş etlerinde de sorun varsa tedaviler yapılabilir. Hollywood smile Makeover tek işlemle yapılabilse de 28 kaplamanın yapılması maliyetini arttırmaktadır. Fakat hastaların ihtiyaç duyduğu tedaviler, fiyatların değişken olmasını sağlamıştır. Hastaların neredeyse servet ödeseler de kendi ülkelerinde oldukça uygun bir maliyette yaptırabiliyor. Birden fazla tedavini yapılması fiyatında artmalara neden olabilmektedir. 

Gülüş tasarımı ile daha genç görünmek, dudak ve diş çevresinde yıllar içinde oluşan izlerin silinmesi ve daha dinamik görünüme getirilmesi mümkündür. Gülüş tasarımında dişlerin, dudakların ve diş etlerinin, yüz bölgesinin tamamı düşünülerek ayrı ayrı ve birbiriyle ilişkili olarak değerlendirilir. 

Hollywood smile, planlama aşamasında yüz, profil, gülümseme ve ağız fotoğrafları ile diş modelleri çekilmektedir. Laboratuvar ortamında oluşturulan modeller üzerinde tasarlanan gülüş hastada modellenerek gösterilebilir. 

Hollywood Smile Makeover Nedir?         

Hollywood smile nedir? Çoğu modellerin ve ünlülerin yüzü için ideal tasarımcı gülüşünü ifade etmektedir. İnci gibi hizalı, parlak ve boşluksuz beyaz dişlerin belli özelliklerini oluşturur. Hollywood smile prosedürü, çok çeşitli diş bozukluklarını düzeltebilen basit bir işlemdir. 

Bu gülüşün amacı ideal bir diş ışıltısı ve seti ile bir gülümseme kazanmaktır. Gelişen teknoloji imkanlarıyla beraber, diş kaplamalarına, dişlerin cephesine uygulanan çeşitli malzemelerden elde edilir. Yaprak diş benzeri yapılara dayanır. Diş kaplamalarının işlevi, mevcut aksilikleri gölgede bırakmak ve gülümsemeyi yeniden estetik ve kozmetik olarak yeniden oluşturulur. 

Hollywood smile işleminin düzeltebileceği diş sorunları, bozulmalar, lekeler, renklenmeler ve boşluklarıdır. Diş renk değişimi ve çürüklerini toplum tarafından başkalaştırmaktadır. Sosyal alanda, körü bir gülümsemeye kötü yönde bakılmasına neden olmaktadır. 

Genel olarak ve bilimsel kaynaklarda, kötü beslenme, çevre ve zihinsel durum eninse sonunda dişlerin zarar görmesine neden olacaktır. Amerika’da bulunan ünlülerin dişlerine göstermiş olduğu özen ile bu işlem büyük bir ilgi odağı olmuştur. Güzel bir yüz elde için istenen çekici diş yapısı, tüm yıldızların ilgi odağı olmuştur. Zamana göre belli trendler ilgi odağıdır. Bazen dişlerin boyları bazen formları, bazen de genişlikleri moda olabilir.

Alanya Hollywood Smile Makeover
Hollywood Smile

Hollywood Smile Makeover Hangi Tedavilerden Oluşur?

Hollywood smile Makeover hangi tedavilerden oluşur? Bu tedavi birçok makyajı içermektedir. Bu nedenle, kesin bir cevap vermek doğru olmaz. Hasta almak isterse Hollywood smile makyaj tedavisi hakkında belirlemek önemlidir. Hastanın ihtiyaç duyacağı tedaviler hakkında sağlıklı bilgi alabilmesi için doktorda muayene olmalıdır. 

Hollywood gülümseme makyajı diş kaplaması, diş kronları, implantlar, diş telleri, diş beyazlatma ve duruma göre dudak kaldırma, dudak büyütme işlemleri yapılabilmektedir. Diş kaplamaları Hollywood gülüşü estetiği için olmazsa olmazı diş kaplamasıdır. 28 diş kaplaması yapılarak beyazlatma ve sağlıklı bir diş görünümü için oldukça önemlidir. 

Makeover işleminin fiyatları, her yerde olduğu gibi kaplamaların ortalama fiyatı ile hesaplanarak ortaya çıkartılır. Diğer gereken tedaviler ek ücret içerisinde dahil edilmektedir. Diş kronları, dişlerinde kırık olan ancak kök sorunu olmayan hastalarda yapılır. Hollywood smile kaplama ön dişler için uygunken, kronlar 360 derecelik açıyla kaplar. 

Bu işlemler dişi güçlendirmek amacıyla yapılır. Diş telleri çok sık kullanılmasa da ihtiyaç duyulduğu zamanlar olabilir. İmplant ve diğer tedavilerle güzel bir görünüm elde edilemeyecek kadar çarpık olan dişler için kullanılır. Fakat bu kötü bir görüntü vermemektedir. Ayraçları, farklı işlemler yapılır. Braketlerin dışardan görünmeyebilir. 

İmplantlar, genellikle gerekli olan bir operasyondur. Geleneksel olan diş implant tedavileri yerine aynı gün implantlar yapılmaktadır. Bu sayede hastalar uzun bekleme süreleri olmadan diş tedavisi olabilirler. Diş eksikliği olan kişilerde tercih edilen bir işlemdir. Diş beyazlatma ve diş kaplaması gerek olmayan yerlerde dişlerin daha beyaz ve parlak olması için yapılan bir kullanılır. 

Lip lift Hollywood gülüşü operasyonu, sadece dişlerle ilgili bir prosedür değildir. Hastanın gülüşünü daha estetik hale getirmek için dişlere ve dudaklara bazı operasyon yapılır. Dudaklar ince bir yapıda ise lip life ile daha güzel bir gülüşe sahip olmak mümkün hale gelir. Bu tedavi, çoğunlukla hastanın tercihine bağlıdır. Hasta dudaklarını kaldırmayı isterse, cerrah bu işlemi yapmaz.

Hollywood Smile Makeover Neden Pahalıdır?

Hollywood smile Makeover neden pahalıdır? Sıklıkla merak edilen bir konudur. Bilindiği üzere bu gülüş tasarımına dair olan her hasta için aynı fiyat geçerli değildir. Nedeni ise estetik ile güzel bir gülüş elde etmek için hastalara yapılan işlemlerin farklılık göstermesidir. Her insanın diş ve çene yapısı farklıdır, bu sebeple yapılacak olan tedavilerinde farklı olması fiyatların artmasına veya azalmasına neden olur. 

İmplant tedavisine ihtiyaç duran bir hastanın, implant uygulaması yapılmayan bir kişinin ayırması gereken bütçe farklı olur. Aynı şekilde diş hekiminin deneyimi, işlem sırasında kullanılacak olan malzemeler gibi farklı sebeplerinde fiyatlar üzerinde etkili olduğunu söyleyebiliriz. Bu nedenle öncelikler, randevu alınarak muayene olunması, sonrasında yapılacak işlemlerin maliyetin belirlenmesi gereklidir. 

Hollywood gülüşü birden fazla tedavi yapılmalıdır. Tek bir işlem bile gerekli olsa da 28 kaplama kullanılan fiyatları artırmaktadır. Fakat hastaların ihtiyaç duyduğu tedaviler, fiyatları oynak hale getirilir. Hollywood gülüşü fiyat, uygulaması kompozit reçine yapıştırma uygulamalarından daha fazla maliyetlidir. 

Uygulama öncesinde başka bir tedavi uygulamasının yapılıp yapılamayacağı, kaç diş üzerinde uygulamaya yapılacağı gibi faktörler tedavi ücreti üzerinde farklılıklara sebep olur. Bu noktada en sağlıklı olan, uzman diş doktorların ön muayenesinden geçici tedavi planını oluşturur. 

Alanya Hollywood Smile Makeover
Alanya Hollywood Smile Makeover

Türkiye’de Hollywood Smile Makeover

Türkiye’de Hollywood smile Makeover, yaptırma kararı alan kişilerin uzman doktor tarafından öncelikli olarak muayene edilmelidir. Bu aşamada hastanın diş yapısı, hastanın olası diş kaybı, diş çürüğü veya kırığının olup olmadığı gibi durumlar incelenir. Hastanın istekleri de dikkate alınarak diş ve ağız yapısına uygun olan gülüş modeli oluşturulur. 

Dişler, kaplamanın uygulaması için hazırlanarak kalıplar yapılmaktadır. Hastanın aradaki süre içinde günlük yaşamına devam etmesi adına geçici dişler kullanılır. Sonraki randevularda geçici dişler çıkarılarak ağız ve dişlere tekrar temizlik işlemi uygulanmaktadır. Kaplama dişlerin özel yapıştırıcı madde yardımı ile dişlerin üzerine yerleştirilir. Bu uygulama sonrasında Hollywood gülüşü tedavisi sona erer.

Hastaya uygun gülüş modeli oluşturma aşamasında, tedavi süreci başlamaktadır. Bunun arından eğer hastanın diş ve ağız problemleri yoksa, ortalama olarak 5 ile 7 gün arasında uygulama güvenle sonuçlanır. Bu işlemi yaptırmak istene kişilerin diş gelişim sürecini tamamlamış ve diş kaybı bulunmayan hastalar, uzman doktorun kararıyla beraber Alanya Hollywood gülüşü uygulaması yapılabilir. 

Diş kaybı olan veya kurtarılamayacak durumdaki çürük vakarında da farklı uygulamalardan yardım alınarak doğal gülüşün yakalamayı sağlar. Alanya Hollywood smile olarak hasta görüşleri ve doktorların bilgileri ışığında farklı problemeler yaşayan hastaların Hollywood uygulamasını yaptırılmalarını önerir. 

Türkiye’nin En İyi Diş Klinikleri

Türkiye’nin en iyi diş klinikleri, sadece Türkiye’de değil aynı zamanda Dünya’nın birçok ülkesinde de en sık tercih edilen bir estetik diş hekimliği operasyonudur. Estetik diş hekimliği uygulamasının vazgeçilmez bir parçası olan Hollywood smile, diğer bir ismiyle gülüş estetiği, ağızlarda daha ilgi çekici, sağlıklı ve temiz bir görünüm oluşturmak için yapılır. 

Birçok diş estetiği tekniği ve malzemeleri kullanılarak gittikçe popüler olması sayesinde büyük ilgi görmektedir. Diş estetiği kelimesi yerine Hollywood smile kelimesi daha sık kullanılmaktadır. Günlük yaşantıda birçok özelliğe sahip olan besinlerin tüketimi sonucu, tüketilen besinlerin tamamına dişler maruz kalır. 

Diş renginde bozulmalara sebebiyet verirken, kimileri ise dişin yapısında bozulmalara neden olan çürüme gibi daha ciddi durumlara sebep olur. Bu sonuçların tamamı ise gülümsemeye hedef alıyor. Bu durumda da düzenli olarak ağız bakımı yapılsa da bakım ne yazık ki yeterli olmaz. Bu sonuçların tamamı, gülümsemeyi hedef alır. 

Bu durumda düzenli olarak ağız bakımı yapılsa bile yapılan bakım ne yazı ki estetik diş hekimliğine başvurarak, tedavi olunmalıdır. Yapılacak olan diş estetiğinin etkili olması için birçok parametrenin sağlamış olması gerekir. En önemli faktörlerden biri, dişlerin belirli bir orana göre boyutlandırılmasıdır. Dişler arasında boşluk olması, Hollywood smile işleminde istenmeyen bir şeydir. 

Türkiye’de Diş Tatili

Türkiye’de diş tatili, son dönemlerde özellikle yurt dışında bulunan hastaların Hollywood smile tedavisine büyük ilgi göstermektedir. Hollywood smile, kısa vadede en çok talep gören diş beyazlatma yöntemidir. Bu tarz işlemler çok kısa sürede etkili sonuçlar elde edilir. Çeşitli nedenlerden dolayı estetik görünümünü yitiren diş etlerinin ve dişlerin yüz şekline ve gereksinimlere göre en güzel ve doğal görünüme kavuşması için hasta özelinde planlanarak uygulanan işlemlerdir.

Ortodontik tedavi ihtiyacı olan hastalarda ilk olarak varsa diş etkilerindeki seviye bozukluğu düzeltilir. Diş eksikliği olan hastalarda implant tedavisi yapılır. Cerrahi prosedürlerin iyileşmesinden sonra diş beyazlatma yapılmaktadır. 

Dişlerdeki görsel ve biçimsel bozuklukların giderilmesi için estetik kompozit dolgu, zirkonyum kaplama veya porselen lamine ve kaplama kullanılır. Yüz veya dudak bölgesinde yapılacak dermal dolgu ve benzeri uygulamalarla gülüşün daha ön plana çıkarılabileceğini belirtir. Daha güzel bir gülümsemeye sahip olmak isteyen kişilerin yaptırabileceği oldukça etkili sonuçlardan birisidir. 

Alanya Diş klinikleri

Alanya diş klinikleri, dişlerin ön kısmında, diş yapıştırıcısı ile yapıştırılarak ve çok doğal görünürler. Her kaplamada ayrı ayrı ve her diş için yapılmaktadır. Hastanın istediği rengi kendisi seçebildiği gibi kendi dişlerine de adapte edilerek, diğer doğal dişler arasında fark görmeden kayabilir. 

Daha sonrasında implant yerleştirilebilir ve diş olmayan yerlere köprü, ön dişlere kaplama yapılabilir. Ayrı beyazlatma ile kombine edilebilir. Bu duruma hasta, birkaç kaplama ve kalan dişlerin beyazlamasını isteyebilir. Kaplamaları takmak için diş hekimi mineyi ince bir tabaka halinde törpülenmesi gerekir. 

Belirlenen tasarımlar ve elde edilen kayıtlar ile işlemler başlamak, çok daha pratik ve hızlıdır. Bir hekim için en zor olan konu, hastanın kafasında oluşan beklentileri anlamaktır. Hekimler hastalara bu işlemler ile ilgili yol gösterici olmalıdır. Bazen tasarımın belli bölgelerinde ısrar etmelidir. Bu aşamada dişlerin boylarının uzunlukları, renk seçimi, dişlerin yüze göre porsiyonları ya da dişlerin aralarındaki mesafeleri kararlaştırılmalıdır. 

Bu tedavide dudak ile gülüş esnasında bir paralellik oluşturur, tam olarak bu görüntü istenilen Hollywood smile gülüşü olarak kabul edilmektedir. Planlanan tasarıma göre, dişler üzerinde birtakım işlemler yapılır. Bu bazen basit bir lazer ile dişeti düzenlenmesi, bazen de dişlerin ön yüzeylerinde törpüleme işlemi yapılmaktadır. Tamamen inceleme sonrasın netlik kazanır. Tüm bu süreçten sonra ise artık esas ölçümler alınır ve laboratuvar işlemlerine geçilir. 

Laboratuvar işlemleri bittikten sonra teknolojik seramik malzemeden işlemler devam eder. Tarz ve teknolojik olarak press materyali kullanılır. Press çalışmalarda ki estetik uyum ve adaptasyon çok daha yüksektir. Materyallerin alt yapıları da çok önemlidir. Alt yapı malzemeleri denilen seçimi aslında Hollywood smile tasarımının başarısını belirleyen bir aşamadadır. Yapılan seçim konusunda bazen hekimler daha az bilgi sahibi olabilir. Doğru ingot seçimi başarıyı getirmektedir. Hazırlanan porselen plakları, hekim laboratuvar teknisyenleri ile çalışarak finalize edilir.

Alanya’da Diş Hekimleri

Alanya’da diş hekimleri, laboratuvardan gelen seramik parçacıklar, artık ağız için kalıcı olarak uygulanacaktır. Bu aşamada tüm dişler dezenfekte edilir. Porselen yaprakçıkları da dezenfekte edip yapıştırıcı ile doldurulur. Hazır olan dişlere özek yapıştırıcılarla seramik tutturulur. Bu seramikleri sökmek düşük bir ihtimaldir. Sadece özel aletler ile diş hekimleri çıkarabilir. 

Takılan seramikleri doğru uygulanır ve hastanın kontrollerini ihmal etmemesiyle bir kırılma durumu söz konusu olmayacaktır. İşlemler bitip yapıştırıldıktan sonra, bazı durumlarda hastaların aklına takılan sorular gelebilir. İlk gün bu soruların oluşması gayet normal bir şeydir. Yaptıran insanların bu işlemden çok memnun kaldıkları ve bu nedenle ihtiyacı olduğunu düşünen tüm insanlar için uygulama önerilir. 

Alanya Hollywood Smile Makeover
Alanya Hollywood Smile Makeover

Alanya Diş Tatili

Alanya diş tatili yurt dışında gelen hastalar için diş tedavisini ve tatili bir arada yapabilirler. Hollywood smile, hastanın daha iyi hissettirecek bir işlemdir. Hastanın kendisi için yaptığı, kalıcılığı 10 yıllar süren bir sağlık ve estetik işlemidir. Karakter ve yüz analizi bitince planlama yapılır. Hollywood smile bir gülüş tasarımı olarak geçer. Bu gülüş tasarımı kişiye modern, zamana göre bilgi, teknoloji ve sanatın izin verdiği maksimum avantajı kullanarak, kişiye özel en uygun gülüşü tasarlar. Bu nedenle tasarımı oluşturacak kişi trendleri ile takip etmelidir. Teknolojiyi çok iyi kullanabilen ve ayrıca diş hekimliğinin yanında sanatsal bir gözünde bulunması oldukça önemlidir. Hastanın diş eti rahatsızlıkları veya diş çürüğü gibi problemleri bulunuyorsa, tedavi edilmesi gerekebilir. Bu durumda ayrılması gereken süre de daha fazla olacaktır. 

İmplant işlemlerinin yapılması da toplam sürenin daha uzun olması anlamına gelir. Dişlerin kaplamasında hangi yöntemin tercih edileceği ve kaplanacak olan diş sayısını da süreyi etkileyen unsurlar arasında yer alır. Fakat genel olarak bir fikir verilmesi bakımından toplam sürenin 5 ile 15 gün arasında süreç değişebilir. Mevut olan diş ve diş eti problemlerinin tedavi süresi çok daha uzun bir sürede tamamlanabilir.

Alanya Hollywood Smile Makeover Fiyatları

Alanya Hollywood smile Makeover fiyatları, hasta tarafından sıklıkla merak edilen bir konudur. Hollywood gülüşü fiyatı, her hasta için farklılık göstermektedir. Nedeni ise estetik ve güzel bir gülüş elde etmek için hastalara yapılan işlemlerin değişkenlik göstermektedir. İmplant tedavisinde ihtiyaç duyan bir hastanın, başka bir hastanın ihtiyacının olmaması, ödemesi gereken miktarda değişmesine neden olabilir. Farklı unsurlarında fiyatlar üzerinde etkisi olabilir, doktorun tecrübesi, kullanılan malzemelerin kalitesi ve hastanın muayene sonrasında yaptırması gereken işlemler gibi pek çok faktör, fiyatı etkiler.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir