Alanya Diş Kaplama Fiyatları 2023

Alanya diş kaplama fiyatları, diş kaplaması aşınmış olan mine, düzensiz diş dizilimi veya aralığı, diş renginde bozulma ve çatlaklar gibi diş sorunlarını gidermek için dişlerin ön yüzeyinde uygulanan bir işlemdir. Ön yüzeylere uygulanan diş kaplaması telinde, diş renginde porselen veya kompozitten oluşan ince kabuk şeklindedir. 

Diş kaplama işleminin avantajları güzel hizalanmış dişlerin, güzel bir gülüşe dönüşmesine yardımcı olduğu için estetik diş hekimliği olarak sınıflandırılır. Ayrıca koruyucu özelliğe sahip bir işlemdir. Bu sayede daha kapsamlı prosedürlere olan ihtiyaçların ortadan kaldırılması sağlanır. Diğer bir avantajlardan birisi de uzun ömürlü olmasıdır. 

Daha iyi bir gülümseme ve kronlarla karşılaştırıldığında diş yapısının çok az değiştirilmesi gibi veya hiç değiştirilmeden yapılması yer alır. Kötü bir görünüme sahip olan dişlerin nedeni ne olursa olsun, diş kaplamaları dahil olmak üzere, kozmetik diş sorunlarının hepsi olmasa da çoğunluğu düzeltilebilir.

Alanya Diş Kaplamaları- Fiyatları- Klinikler

Alanya diş kaplama fiyatları mine aşınması, alkolsüz içecek kullanımında, çay veya kahve tüketiminde, sigara, bazı ilaçların kullanımı sonucu doğal olarak veya kalıtsal bir yatkınlık nedeniyle ortaya çıkabilir. Kaplamalar, aşınmış mineden zarar görmüş gülümsemeleri eski haline getirmek için oldukça ideal bir tedavidir. 

Genetik sebepler bazı insanlarda diş arasında yaşlandıkça genişleyen doğal olmayan bir boşluk ile doğulur. Düzensiz dişler diş gıcırdatmanın veya sıkmanın yanı sıra, genel aşınma ve yıpranmanın bir sonucu olarak görülebilir. Bu tarz durumlarda, kozmetik gülümseme problemlerine ek olarak, ısırma sorunlarına da sebep olur. 

Aşınma ve yıpranma durumlarında, insanlar yaş aldıkça dişlerin de doğal olarak aşınmaya ve bununla beraber bozulmaya başlar. Eski dişlerde çatlaklar veya genel olarak düzensiz bir görünüm olması daha yaygın olacaktır. Kaplamalar dişlerin sağlıklı, genç görünüm kazandırabilir. Dişlerde renklenme, inatçı diş renklenmeleri, diş beyazlatma tekniği ile tamamen ortadan kaldırılabilir. Bu tür durumlarda kaplamalar, basit ve kozmetik bir tedavi sağlar. 

Diş Kaplamaları Nelerdir?

Diş kaplamaları, hastanın dişinde oluşan çürüklerin, uygulanan tedavi yöntemlerinden birisidir. Dişin etrafına geçirilen kaplama dişin çekilmesinin engelleyerek tekrar eskisi gibi aktif kullanılabilir. Hastanın isteğine göre dişin durumuna ve bu işlem için ayrılan fiyata göre kaplama diş çeşitleri bulunur.

Dişlerin ön tarafını saracak şekilde diş kısmına yerleştirilen ve ince diş rengindeki kaplamalara diş kaplaması adı verilir. Diş kaplamaları genellikle porselen ya da kompozit materyallerle üretilir. Uygulandıktan sonra kalıcı yapılır. Diş kaplama işleminde rengi bozulmuş, hasar görmüş veya anormal büyüklüklerdeki dişlere bu işlem yapılır. 

Bu kaplama tercihlerine göre sadece bir dişe veya birden fazla dişe yapılabilir. Porselen diş kaplamaları, kompozit kaplamalara göre lekelere karşı daha dayanıklı olma özelliğiyle ön plana çıkar. Doğal dişlerin ışığı yansıtma özelliğini başarılı bir şekilde taklit edilmesi de porselen diş kaplamalarının tercih edilme sebepleri arasında yer alır. Fakat, hasta için en uygun olan kaplama malzemesi, diş hekimi tarafından seçilmesi daha sağlıklı olacaktır. 

Alanya Diş Kaplama ( Alanya Dental Veneer )
Alanya Diş Kaplama ( Alanya Dental Veneer )

Alanya’da Diş Kaplama Paketleri İçin Seçenekler Nelerdir?

Alanya’da diş kaplama paketleri için seçenekler, estetik ve doğal bir diş görünümü için en çok merak edilen kaplama çeşitlerinden birisi de zirkonyum kaplamadır. Zirkonyum kaplama içerisinde herhangi bir metal desteği bulunmadığından dolayı oldukça doğal bir görüntü meydana gelir. Bu kaplama diş çeşidinin doğal bir görüntü meydana getirmesinin en önemli sebebi ise ışığa karşı geçirgen özelliğidir. 

Zirkonyum maddesi, beyaz bir renktedir zirkonya seramiğinden yapılmaktadır. Belli aşamalardan geçerek hazırlanan bu maddenin özel olarak fırınlarda işlenerek yapılır. Kullanılacak diş üzerinde önceden provası yapılarak dişin üzerinde tam oturabilmesi için dişin belli oranda törpülenmesi gerekir. 

Laminate kaplama, porselen ya da kompozit malzemeleri kullanılarak oluşturulur. Bu kaplama çeşidi daha çok gülüş tasarımı için hastaların tercih ettiği bir malzemedir. Çok ince bir şekilde hazırlanan bu ürün diş kırıklığı, sararma veya diş çatlağı gibi problemleri bulunan kişiler tarafından tercih edilmektedir. Laminate kaplama sırasında kullanılacak malzemelerin kalitesi son derece önem teşkil eder. 

Alanya’da Diş Kaplama Paketinin Maliyetini Ne Etkiler?

Alanya’da diş kaplama paketinin maliyeti, porselen kaplamalar, kompozit kaplamalara göre lekelere karşı daha dayanıklı olma özelliğiyle ön plana çıkar. Dişlerin doğal ışığı yansıtabilme özelliği ile oldukça gerçekçi gözükür. Porselen diş kaplamalarının tercih edilme sebeplerinden biriside burudur. Fakat kişi için en uygun kaplama malzemesini yine diş hekimi seçer. 

Diş kaplama işlemi son dönemlerde çok daha sık yaptırılmaktadır. Yaygın bir şekilde tercih edildiği için birçok çeşidi bulunur. Diş hekimi hastaya uygun gördüğü diş tedavi yöntemlerini sağlar. Hasta bu tedavi yöntemlerinin içerisinden isteğe göre bir tanesini de seçebilir. Her diş kaplamasının birbirinden farklı maliyeti ve özellikleri vardır. Hastanın göz önünde bulundurması gereken konulardan birkaç tanesidir. 

Diş hekimi tarafından diş kaplama çeşidi hakkında, detaylı bilgi verilmesi ve bu bilgilerin eksisiz bir şekilde hastaya aktarılmalıdır. Bu sayede hasta uzun yıllar boyunca kullanacağı kaplama konusunda daha iyi bir seçim yapmış olur. Diş kaplaması yaptıranlar için iyi bir diş hekimine gidilmelidir. 

Türkiye’de Diş Kaplamalarının Faydaları Nelerdir?

Türkiye’de diş kaplamalarının faydaları, diş problemi bulunan hastaların çoğu zaman gülümsemeye ve konuşmaya cesaret edemeyebilirler. Bu sebeple insanlar hem kendilerini güvende hissetmek hem de diş sağlığını etkileyici bir gülümsemeye çevirmek için kaplama tedavisini tercih ederler. Kaplamaların birçok faydası vardır. En önemli faydalarından birisi ise istenilen gülüş tasarımı elde edilmesidir. Dişler estetik bir görüntüye sahip olarak simetri sağlar. 

Bu yöntem sayesinde kırılmış olan çürümüş veya sararmış dişlerin daha estetik bir görüntüye kavuşur. Diş eksikliği bulunan kişilerde hazırlanacak olan kaplamalar ile bu eksikliğin giderilmesi sağlanır. Böylece hastalar daha orantılı ve güzel dişlere sahip olur. Diş kaplama işleminde fayda sağlayan özellikler şunlardır,

  • Hasar görmüş olan kırık veya yontulmuş dişler
  • Dişlerde yer alan boşlukların doldurulmasında
  • Sivri veya olağandışı bir şekle sahip olan dişlerde
  • Ortalamadan çok daha küçük olan dişlerin 

Kaplamalar, seçilen kaplama türüne göre on yıl veya daha fazla sürede dayanabilmektedir. Bu da hastanın gülümsemesine lan güvenini arttırabilecek yarı kalıcı bir yatırım haline getirmektedir. Hasta kaybetmiş olduğu dişlerin yerine, doğalına en yakın olan dişe kavuşur. Estetik anlamda da bir iyileşme görülür. Uzun zaman boyunca kullanılabilen implantlar, hastanın kendi dişlerinden daha iyi sonuçlar alınmasını sağlar.

Kaplamalar İçin Alanya’ya Nasıl Gidilir?

Kaplamalar için Alanya’ya nasıl gidilir? Hastanın kaplama tedavisi esnasında yapılacak olan törpüleme adımında, hastaya lokal anestezi verilir. Bu nedenle herhangi bir acı veya ağrı durumuyla karşılaşılmaz. Kaplama yapılacak olan diş sayısı ve işlemin yapılacağı dişlerin durumuna göre tedavinin süresi değişmektedir. Fakat olağanüstü bir durumla karşılaşılmadı zaman 3 seansta hastanın dişlerine yapılan kaplama tamamen bitmiş olur. 

İlk olarak hastayla yapılacak olan işlemler konuşulup beklentiler öğrenilir. Bir modelleme yapılarak olası sonuçlar hakkında hastaya bilgi sağlanır. İkinci aşamada, hastaya lokal anestezi verilerek, acı durumunun önüne geçilmektedir. Ardından ağız uyuşuk durumdayken kaplama yapılacak olan dişlere törpüleme işlemi yapılır. İşlem yapılacak dişlerin, kaplamalar için ölçü alınır.

Ölçü alındıktan sonra, dişlerin ikinci bir işlem için hazır olması beklenmektedir. Bekleme süresi ortalama olarak 1 hafta sürebilir. Bu süre içerisinde dişlerde hassasiyet olması mümkündür. Dişler ve kaplamalar hazır olduktan sonra bir provayla gözlemlenir. Kaplamaların rengi ve dişlerle uyumlu olup olmadığına bakılır. Her diş için ayrı ayrı tasarlanan dişlerin, kaplama yöntemi hem diş hekimleri hem de hastalar tarafından çok tercih edilen bir işlemdir. 

Son aşamada porselen kalıpların, ayarlanan ölçüler doğrultusunda diş yüzeyine yerleştirilir. Kaplama yerleştirilirken bir yapıştırıcı yardımıyla kalıpların uzun süre kullanılması amaçlanır. Her diş ayrı ayrı takıldıktan sonra, dişlerin doğal durması adına gerekirse dişlere törpüleme işlemi uygulanır. Toplamda 2 ile 4 sene sonrasında dişlerin kaplaması tamamen bitmiş olur. Dişlerin her birinin ölçüsü alındıktan sonra, her diş için ayrı ayrı porselen kaplamalar yapılarak ve daha sonra diş yüzeyine yerleştirip işlem sonlanır. 

Hasta ve diş hekimin görünüşü onaylandıktan sonra yaklaşık olarak 2 saat sürecek olan kaplamaların yapıştırma işlemi yapılır. Yapıştırma tamamlandıktan sonra hastanın tedavisi biter. Kullanılacak malzemenin kalitesine göre kullanım ömrü bir o kadar uzun olur.

Alanya Diş Kaplama ( Alanya Dental Veneer )
Alanya Diş Kaplama ( Alanya Dental Veneer )

Alanya’da Kaplama İşleminden Ne Kadar İyileşir?

Alanya’da kaplama işleminden ne kadar iyileşir? Porselen kaplamalar, dolaylı veya doğrudan olsun kompozit reçine kaplamalardan daha pahalı bir işlemdir. Geleneksel porselen kaplamaların fiyatları diş başına değişkenlik göstermektedir. 15 yıla kadar dayanabilen bu işlemin kompozit kaplamaların fiyatlarına göre daha pahalıdır. 

Kompozit kaplamaların fiyatları porselen kaplamalara oranla diş başına daha az değişkenlik göstermektedir. Ancak kompozit kaplamalar sadece 7 yıl kadar dayanmaktadır. Zirkonyum diş kaplamasında, dişlerin doğal görünmesini ve aşınmaya karşı direnç gösterir. Zirkonyum diş kaplaması bu nedenle zirkonyum diş kaplama fiyatlarında bir daha pahalı olabilir. 

Kaliteli bir diş kaplamasının maliyeti, yüksek bir fiyat gibi görünse de ömrü uzun olduğundan hastanın yapacağı en iyi yatırımlardan birisidir. Genel olarak, diş kaplamalarının maliyeti, bir dizi faktör tarafından belirlenmektedir. Estetik diş hekiminin ameliyatın gerçekleştirilmesi için yaptığı harcamaların ve diş hekiminin kendi ücretlendirmesidir. 

Kaplamaları yapan seramik kaplama ustasının ve kaplamayı yerleştiren diş hekimlerinin kullandığı teknikler. Tedavinin yapılacağı yerin büyük kentsel bölgeler, daha küçük topluluklar arasında, ülkenin bölgelerine göre önemli ölçüde değiştirmektedir. Ne tür bir diş sigortasına sahip olunduğu, tedavi edilecek olan dişlerin sayısı fiyatlandırmaları oldukça etkilemektedir. 

Alanya’da Kaplama İşlemleri Nasıl Bir Bakım Sonrası Gerektirir?

Alanya’da kaplama işlemleri nasıl bir bakım sonrası gerektirir? Kaplama işleminde yapılan anestezi etkisi yitirdikten sonra hasta normal şekilde yeme ve içmeye geri dönebilir. Kaplamaların yerleştirilmesinden sonra bazı noktalarda sertlik hissedilir. Normal olan bu sertlikler, işlemden sonraki birkaç gün içinde normal yeme, içme de diş fırçalama sonrası geçecektir. 

Eğer sertlik veya çıkıntı uzun süre boyunca geçmediyse, diş hekimi kaplamaların yeniden törpülenmesinde yardımcı olabilmektedir. Diş hekimi kaplamaların yeniden törpülenmesinde yardımcı olur. Kaplama yapıldıktan sonra yapılan bakımlar şunlardır,

  • Sert gıdaları çiğnerken arka kısımda bulunan dişlerin kullanmamaya dikkat edilmelidir. Ön dişlerin yumuşak gıdaları çiğnemek için kullanılmalıdır. 
  • Spor yaparken de ağız bölgesi için koruyucu kullanılmalıdır. 
  • Sert objelerin çiğnenmemelidir. 

Alanya’da Neden Kaplama Almalıyım?

Alanya’da neden kaplama almalıyım? Diş kaplamasının dezavantajları her işlemde olduğu gibi bu tedavide de bulunmaktadır. Diş kaplaması geri alınmaz. Kaplamalar hasar gördüklerinde genellikle tamir edilmesi mümkün olmaz. 

İşlem sonrasında dişler soğuk ve sıcak yiyecek ve içeceklere karşı daha duyarlı hale gelir. Kaplamalar, diğer dişlerin rengiyle tam olarak eşleşmez, kaplamanın rengi, yerine oturtulduktan sonra değiştirilme şansı olmaz. Diş beyazlatma işlemi, kaplama yaptırmadan önce yapılır. Kaplamalar nadiren de olsa düşebilir veya yerinden çıkabilir. Bun olma olasılığı aza indirmek için sert gıdaları yerken dikkatli olunmalıdır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir