Alanya Diş İmplantı Fiyatları 2023

Türkiye’ de Diş İmplantı Ne Kadara Mal Olur? 

Diş implantları, diğer diş tedavilerine oranla biraz daha maliyetli işlemlerdir. Çünkü diş implant uygulaması tek başına yapılmamaktadır. İmplant yapılacak dişin çekilmesi, antibiyotik tedavisi, greft işlemleri gibi birçok ön uygulama yapılması gerekebilir.

Diş implantı Türkiye’ de ne kadara mal olur? sorusuna net bir cevap verilememektedir. Tedavi olunacak kliniğin veya hastanenin konumu, çok tercih edilir olması ve dişe önceden uygulanması gereken işlemlerin de bir maliyeti olduğu düşünüldüğünde, fiyatların da değişkenlik göstermesi normal olarak karşılanmaktadır.

Diş implantı yapılacak bölgedeki dişin çürüklüğüne bağlı olarak diş çekimi gerçekleştirilir. Çene yapısı uygun değil ise diş greft uygulamasından yararlanılır. Bunlar da haliyle fiyatlara yansımaktadır.

Tek diş veya tüm çene implant uygulamaları arasında da farklılıklar bulunur. Örneğin; tek diş implant fiyatları 200- 400 Euro arasında seyrederken, tüm çene implantları, ortalama 5000- 9000 Euro arasında değişkenlik gösterebilmektedir.

Diş İmplantları Türkiye’ De Daha Mı Ucuz?

Türkiye, sağlık alanında yapılmış olan yatırımlar sayesinde tüm dünya ülkeleri tarafından sıklıkla tercih edilen bir ülkedir. Çalışan sağlık personeli ve doktorların,  alanlarında yeterli deneyime sahip olmaları ve kullanılan alet ve cihazların son teknolojik olmaları sebebi ile sağlık turizminde adını duyurmayı başarmıştır.

Türkiye’ de diş implantı ve diğer tedavi çeşitleri diğer ülkelere kıyasala daha ucuzdur. Ulaşımın tüm ülkelerden kolay olması ve hastanelerinin otel konforunda hizmet vermeleri tercih edilme oranını artırmaktadır. 

Bazı kliniklerin ve hastanelerin, hastalarına sundukları tedavi paketlerinin içinde, konaklama ve uçak masrafları da dâhil olduğundan Türkiye’ de diş implantı daha ucuz olarak tanımlanabilmektedir.

Alanya Diş İmplantı ( Alanya Dental Implant )
Alanya Diş İmplantı ( Alanya Dental Implant )

Türkiye Diş İmplantaları İçin En İyi Yer Mi?

Türkiye diş tedavisi alanında, oldukça iyi diş hekimlerine sahip ülkelerden birisidir. Türkiye’ de kullanılan diş malzemeleri de çok kaliteli ve uzun ömürlü olmaktadır. Diş tedavisi yapılacak kliniğin sağladığı imkânlar ve kolaylıklar sayesinde Türkiye diş implantı için en iyi yer olarak tercih edilmekte ve memnuniyet oranı oldukça yüksek olmaktadır.

Diğer ülkeler den uçak ile ulaşımı kolay olması ve diş tedavilerinin ucuz olması sebebi ile sıklıkla tercih edilmektedir.

Diş İmplantları Almak İçin En Ucuz Ülke Neresidir?

Diş implant tedavisi almak için en ucuz ülkeler;

  • Meksika
  • Tayland
  • Macaristan
  • İspanya
  • Polonya

Olarak bilinmektedir. Fakat ucuza mal edilen her tedavi, beraberinde olumsuzlukları da getirmektedir. Kaliteli ve ucuz diş tedavisi için Türkiye,  tercih edilen ülkelerin başında gelmektedir. Yapılan implantların kaliteli ve uzun ömürlü olması ve doktorların çok profesyonel olmaları tercih edilme oranını büyük ölçüde etkilemektedir.

Türkiye’ De Diş İmplantı Yaptırmak Ne Kadar Sürer?

Diş tedavileri uzun zaman alan tedavilerdir. Birkaç gün içinde hemen yaptırıp evinize dönebileceğiniz işlemler maalesef olmamaktadır.

Diş implant tedavilerinde süre, diş çekimi veya bunun gibi yapılması gereken bazı işlemler sebebi ile uzamaktadır. İmplant yapılacak yerde diş çürüğü varsa temizlenir veya çekimi yapılır. Çekim yapıldıktan sonra en az bir hafta dişin yerinin iyileşmesi beklenir. Diş de greft gerekli ise greft uygulamaları yapılır. Türkiye’ de diş implantı yaptırmak için gereken süre bir hafta ile 1 ay arasında uzayabilmektedir. Bu süre kişinin çene ve ağız yapısına bağlı olarak değişkenlik gösterebilmektedir.

Bir Günde İmplant Yapılabilir Mi?

İmplant tedavisi, çekilen dişin yerine veya diş çekimi yapılmasına karar verilen diş boşluğuna uygulanmaktadır. Önceden çekilmiş bir diş boşluğu var ve kemik seviyesi yeterli ise bir günde implant yaptırmak mümkündür.

Diş çekimi yapılacak olan diş kökünde kanama ve iltihap gibi durumlar yok ise diş çekiminden hemen sonra implant tedavisi uygulanabilir. Bu durumlar tamamen doktorun karar vermesine bağlıdır.

İnsanlar Neden Diş İmplantı İçin Türkiye’ Ye Gidiyor?

Türkiye, sağlık alanında kendini çok geliştirmiş sağlık turizminde öncü ülkelerden biridir. gerek sağlık alanında yapılan yatırımlar, gerek profesyonel sağlık çalışanı bulundurulması ile sağlıkta çok ilerleme göstermiştir.

Kullanılan kaliteli ve son teknolojik cihazları ile diğer ülke vatandaşları tarafından diş implantı için tercih edilmektedir.

Alanya Diş İmplantı ( Alanya Dental Implant )
Alanya Diş İmplantı ( Alanya Dental Implant )

Türk Diş Hekimleri İyi Mi?

Türkiye’ de bulunan üniversitelerin eğitimi oldukça iyi olmakla beraber, yetiştirilmiş olan hekimler de alanlarında profesyonel ve kaliteli hizmetleri sunmaktadır. Tüm alanlarda verilen hizmetlerde Türk hekimleri, yüksek memnuniyet oranları ile hizmet vermektedir. Özellikle diş tedavilerinde Türkiye, diğer ülkeler tarafından sıkça tercih edilmektedir. 

Türk diş hekimleri alanlarında kendilerini çok yetiştirmiş ve profesyonel hizmetler vermektedir. Bu sebeple Türk diş hekimleri diğer ülkeler tarafından çok tercih edilmektedir.

Çekimden Ne Kadar Süre Sonra İmplant Yaptırabilirim?

Diş implantı planlanan hastanın ilk önce diş çekimi yapılmaktadır. Önceden çekilmiş bir diş için kemik yapısı uygun ise aynı gün implant tedavisi yapılabilmektedir. 

Diş çekimi sonrası implant ise, diş kökünde kanama, iltihap, ödem gibi sorunlar yok ise aynı gün implant uygulaması yapılabilmektedir. Fakat dişin iyileşme süresi veya iltihap tedavisi gibi problemler ise bekleme süresini uzatmaktadır. 

Diş İmplantları Ne Kadar Ağrılıdır?

Diş tedavileri, lokal anestezi uygulanarak yapılmaktadır. Diş implantı esnasında diş ve ağız uyuşuk olduğundan herhangi bir ağrı hissedilmez. Fakat anestezi etkisi geçtikten sonra, diş kemik ve diş etinde işlemler yapıldığından hafif ağrılar hissedilmesi normaldir.

Diş İmplantı İçin Uyutuldunuz Mu?

Diş tedavisi korkuları olan kişilerde, sıklıkla tercih edilen ve bir anestezi yöntemi olarak bilinen sedasyonla uyutma işlemi,  diş tedavilerinde kullanılmaktadır. 

Korkusu olan kişilerin hiç bir şey hissetmeden işlemin tamamlanması sağlanır. Hasta tamamen uyutulmaz fakat sedatif bir madde ile uyuşturulur. Hasta doktorun yönlendirmelerini duyar fakat hiçbir ağrı hissetmez. Lokal anestezinin yanında uyutularak diş implantı yaptırmak da diş hekimleri tarafından tercih edilebilmektedir.

Dental İmplantlarıın Üç Aşaması Nelerdir?

Dental implantlar belirli aşamalarda takılır. Bunlardan ilki tedavi planlamasının yapıldığı aşamadır. Diş çekimi ve diş kemiğinin uygun hale getirilmesini kapsamaktadır.

İkinci aşama cerrahi işlemdir. İmplant kemiğe yerleştirilir ve kemiğin kaynaması için en az 2 ay beklenir. Üçüncü aşama ise üst dişin yapım aşamasıdır. 

Dental İmplantların Dezavantajı Nelerdir?

İmplant tedavileri, kaybedilen dişin yerine yenisi konulduğundan oldukça faydalı bir tedavidir. Dental implantların dezavantajı olarak işlemin uzun sürmesi söylenebilir. 

Kemiğe yerleştirilen implantın üzerine diş yapılabilmesi için, belirli sürelerin geçmesi ve bu sürede geçici diş kullanımı olabileceğinden hasta için dezavantajlı olabilmektedir. 

Bir Diş İmplantı Yerleştirmek Ne Kadar Sürer?

Diş implantı yerleştirebilmek için ilk önce sorunlu dişin çekilmesi ve kökün iyileşmesi beklenir. Dişin yerinde herhangi bir kanama ve iltihap gibi bir durum yoksa aynı gün kemiğe diş implantı yerleştirilir. Diş implantı, dişin kökü olarak sayıldığından, implantın kemiğe yerleşmesi ve bütünleşmesi için 2 ile 4 ay arası bir süre geçmesi beklenir.

Bu sırada dişin yerine geçici diş konularak hastanın mağdur olmaması sağlanır. Kemik uygun değilse implant öncesi greft işlemi yapılabilir. Belirlenen iyileşme süresinin ardından dişin üst kısmı implanta yerleştirilerek implant tedavisi tamamlanmış olur.

Diş İmplantı tedavileri için doğru adres curefinding.com

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir