1000cc Silikon Meme Implantı Almak Için Gidilecek En Iyi Yabancı Ülke Neresidir?

Meme Implantı: Göğüs büyütme ameliyatı için sağlık turizmi kapsamında yurt dışına seyahat etmek giderek daha popüler hale gelmektedir. Farklı bir ülkede yapılan bir tedavinin kalitesi Birleşik Krallık’a kıyasla daha ucuz fiyatlar ile birleştiğinde her yıl artan sayıda hastayı kendine çekmeyi başarmaktadır. Meme implantı ameliyatı söz konusu olduğunda, yurtdışında seçim yapabileceğiniz birçok seçenek var. Türkiye ve Çek Cumhuriyeti gibi ülkeler, Avrupa’daki en kapsamlı hastanelerinin yanı sıra, alanında en iyi olan uzmanlardan oluşan bir kadro ve ödeyeceğinizden önemli ölçüde daha düşük tedavi fiyatlarıyla öne çıkmaktadır.

İngiltere’de meme implantları almak pahalı olabilmektedir. Tedavi için 4.500 – 9.000 £ arasında bir ödeme yapmayı gözden çıkarmalısınız ve meme implantlarının ömür boyu kullanılmasının beklenmediği göz önüne alındığında, bu fiyatlar birçok hasta adayı için uygun değildir.

  1. Türkiye
    Göğüs implantı almak için en iyi yer düşünüldüğünde, Türkiye en iyi seçimdir. Uzman doktorlar ve modern tıp altyapısının birleşimi ile ülke, meme implantı ameliyatı için giderek daha popüler bir ülke haline gelmektedir. Türkiye’deki tedavi fiyatları genellikle İngiltere’dekinden çok daha düşük maliyetlidir. Göğüs implantları için, ödemeniz gereken tutar diğer ülkelere göre her zaman çok daha az ve en az olacaktır. Bunun sebebi de değişen kur sebebiyle yurt dışında bir hastaya yansıyan fiyatların farklılık göstermesinden kaynaklanmaktadır.
  2. Çek Cumhuriyeti
    Çek Cumhuriyeti sadece meme implantları için en ucuz ülkelerden biri değil, aynı zamanda Avrupa’daki en iyi doktorlardan pek çoğuna ve en yüksek tedavi standartlarına sahiptir. Başkent Prag, meme implantlarının en bilinen tedavilerden biri olduğu yüksek kaliteli bir estetik cerrahi için bir merkezi olarak bilinmektedir. Çek Cumhuriyeti’nde meme büyütme fiyatları son yıllarda kura odaklı olarak sabitlendi. Çek Cumhuriyeti’nde bir meme işi için yaklaşık 2.500 £ ödemeniz gerekecektir. Bu da ülkeyi Avrupa’nın meme implantları almak için en ucuz yerlerinden biri haline getirmektedir.

1000cc Implantların Ağırlığı Ne Kadardır?

Meme implantı yaptıracak olan hastaların pek çoğu, göğüslerine konulacak olan ağırlıkları önemser. Her 100CC için bir silikon implant 0,23 libre ağırlığındadır. Bu nedenle, 1000CC’lik bir implant, yaklaşık 1,04 kilogram olan 2,3 libre ağırlığında olmaktadır. Vücudunuzdaki meme implantlarının neden olduğu fazladan ağırlığın yanı sıra, sahip olduğunuz belirli bir kilonuz da mevcuttur. Genel vücut ağırlığı artışına çeşitli faktörler katkıda bulunur. Bununla birlikte, kilonuzun haricinde oluşan ekstra bir vücut ağırlığı genellikle geçicidir.

Sıvı Birikmesi

Çoğunlukla meme büyütme ameliyatından sonra, memedeki implantları hareket ettirdiğinizde içinde bir miktar sıvı hissedebilirsiniz ve bu oldukça normaldir. 2 ya da 3 hafta içinde düzelebilecek olan bir durumdur. İmplant çevresinde çok miktarda sıvı olduğunda, bir sesin oluşmasına zemin hazırlayacaktır ancak hareket edebileceği bir yer olmadığı için bu sesi duymazsınız.

Şişme

Çoğu şişlik ilk üç gün içinde oluşacaktır. Zaman geçtikçe, sahip olduğunuz şişlik miktarında bir düşüş fark edeceksiniz. İkinci ve üçüncü haftalarda ise çok daha bariz bir fark göreceksiniz. Altıncı haftaya kadar, şişliğinizin büyük bir kısmı azalmış olacaktır.

Egzersiz Eksikliği

Meme implantından iki hafta sonra hastalar koşu bandında yürümek ya da yokuş yukarı yürümek gibi daha yoğun kardiyoya başlayabilirler. Bir ayda çoğu hasta ağır kaldırma dışında pek çok egzersize devam edebilir. Altı haftada hastalar genellikle tamamen iyileşir ve tüm egzersizlere rahatlıkla devam edebilir.

meme implantı
1000cc Silikon Meme Implantı Almak Için Gidilecek En Iyi Yabancı Ülke Neresidir? 1

DD Implant Kaç Cc’dir

DD implantı 370’den 450 CC’ye kadar uzanmaktadır.

100cc Implantlar Ne Kadar Büyük?

100CC implantlar 0,2 libreye eşittir. Hangi CC implantının talep edileceğine karar vermeden önce, doğal meme hacminin ve şeklinin seçimi yönlendirmede büyük bir rol oynadığını bilmeniz gerekmektedir. Bu nedenle, size en iyi meme implantı boyutunda rehberlik etmesi için bir uzmanla görüşmelisiniz.

1000cc’yi Kasın Altına Mı Yoksa Üstüne Mi Yerleştiriyorsunuz?

Göğüs büyütme söz konusu olduğunda, vermeniz gereken birkaç karar var. Kararlardan biri, implantın göğüs kasının üzerine mi yoksa altına mı yerleştirileceğidir. Elbette herkese uyan tek bir beden yoktur ve dikkate alınması gereken farklı kriterler mevcuttur.

Kas Üstü Meme İmplantı

Kas implantının diğer bir adı sub-glandüler yerleşim olarak adlandırılmaktadır. Tedavi, implantın pektoralis majör kasının üzerine ve glandüler meme dokusunun altına yerleştirilmesini kapsamaktadır. Kas üstü implant, genellikle kas altı seçeneğine göre daha kolaydır. Ayrıca, kas meme implantını tercih eden kadınlar, ameliyat sonrası çok az bir rahatsızlık yaşarlar. 

Kas Yerleşimi Altında

Kas altı yerleştirme, doğal dokusu az olan kadınlar için iyi bir seçenektir. İdeal olarak göğüs kası implantları destekler. Bu da orijinal bir görünüm sağlar. Ancak yaşlanma ya da emzirme nedeniyle göğüsleri sarkmış olan kadınlarda kas altı implant yapılması uygun değildir.

Doğru Büyüklükteki Meme Implantlarını Nasıl Seçerim?

Göğüslerinizin büyüklüğü, göğüs implantı yaptırma kararınızda muhtemelen en önemli faktördür.  Muhtemelen kararınızı birden fazla kez değiştireceksiniz. Ancak en önemlisi, son seçiminizden memnun olmanızdır. Göğüs implantları, boyutundan ziyade santimetreküp (cc) hacimleriyle ölçülür. İmplantların boyutları yaklaşık 125 cc (yaklaşık yarım fincan boyutu) ile 1200 cc arasında değişmektedir. Büyütmek istediğiniz her fincan boyutu için 250 cc eklenmektir. 

Örneğin, göğüslerinizi bir buçuk fincan büyütmek istiyorsanız, muhtemelen yaklaşık 375 cc büyüklüğünde implantları isteyeceksiniz. Sizin için doğru bedene karar verirken, doktorunuz mümkün olan en iyi tavsiyeyi sağlamak için kilonuz, mevcut bedeniniz ve istediğiniz beden gibi pek çok faktörü göz önünde bulunduracaktır.

Doğru bir meme implantı boyutunu seçtiğinizden emin olmanın en iyi yolu, implantın boyutunu anladığınızdan kesin bir şekilde emin olmaktır. CC’ler açısından implant boyutlandırmasını öğrendikten sonra profesyonel bir estetik doktoruna danışmalısınız. Kişisel konsültasyon esnasında cerrah arzu ettiğiniz sonuçları görmek sizde ister. Ayrıca profesyonel, istediğiniz sonucu elde etmek adına ve en iyi meme implantını belirlemek için hastanın vücut yapısını da inceleyecektir. 

Meme implantlarının boyutunu belirlerken yaşam tarzınızı göz önünde bulundurmalısınız. Bu nedenle, 1000CC meme implantlarının yaşam tarzınıza uygun olup olmadığını belirlemek için ne kadar hareketli olduğunuzu düşünün. Göğüs büyütmenin kıyafetlerinize nasıl uyacağını etkilediğini unutmayın. Yaşam tarzına ek olarak geleceğinizi de düşünmelisiniz. Çoğu meme implantının 10 ya da 20 yıl içinde değiştirilmesi gerekebilir.

En büyük meme implantı CC nedir?

Göğüs implantları 1.200 CC kadar büyük olabilir. Bununla birlikte, en yaygın implantlar 200C ila 850CC’lerdedir. Daha büyük bir meme implantı, daha büyük bir çap anlamına da gelir. Daha iyi bir şekilde göğüs büyütmeyi tercih eden kadınlar, 800CC ile 1000 CC arasında implantları seçerler.

Çözüm

Göğüs implantları farklı boyut ve şekillerde gelir. En iyi boyut ve şekli belirlemek adına, elde etmek istediğiniz sonuçları göz önünde bulundurmanız gerekecektir. Tüm bunlara ek olarak size en uygun meme implantı yerleşimini göz önünde bulundurun ve vücut tipinizi, meme boyutunuzu ve en önemlisi meme şeklini dikkate alın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir